Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 20

Wątek: [audio] Nie działa radio

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    58

    [audio] Nie działa radio

    Witam :) ,
    nie działa mi radio :( , mam radio razem z tv monitor 4:3. Radio nie umarłonie podczas jazdy i działania tylko po przekręceniu kluczyka nie zadziałało i tak jest do tej pory. Sprawdziłem bezpieczniki, znalazłem dwa od radia jak dobrze pamiętam to chyba 46 i 69, ale okazały się dobre. Dziasiaj podłączyłem auto pod kompa i nie można było połączyć się z radiem dopiero po wejściu w wyświetlacz pokazało błąd "acknowledgement from radio not received" czyli nie otrzymał potwierdzenia od radia. Dodam jeszcze, że tv, navi i reszta z monitora działa, zauważyłem jeszcze dzisiaj, że nie mam głosu jak włącze tv. Co mam jeszcze sprawdzić lub co zrobić, żeby działało.

  2. #2
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    19
    BMW
    e32
    Skąd
    Poznan
    tam jest jeszcze wzmacniacz audio w bagazniku i ja bym poszukal tam :)

    Aha i czy jak wlaczysz radio to wogole jest cos na wyswietlaczu czy jak ? Skala ? jakie gra radio ?

  3. #3
    Skoro bezpieczniki ok, to ja bym sprawdził w bagażniku połączenia być może coś nie łączy(kostki) chyba kolega Jarecki też opisywał że zanikał mu dzwięk i z tego co pamiętam wtyczka przy monitorze szfangowała, choć wczesniej przekopał cały bagażnik i w ostateczności dostal sie do monitora. Najlepiej poczytaj jego posty ;)

  4. #4
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    58
    Cytat Zamieszczone przez komando07
    ... chyba kolega Jarecki też opisywał że zanikał mu dzwięk i z tego co pamiętam wtyczka przy monitorze szfangowała, choć wczesniej przekopał cały bagażnik i w ostateczności dostal sie do monitora. Najlepiej poczytaj jego posty ;)
    Tylko, że u mnie nie uruchamia się wogóle radio nie reaguje na włącznik, także oprócz dźwięku brak także uruchamiania radia. Ale oczywiście bagażnik jutro sprawdze tylko na co zwracać uwagę, żeby bez sensu wszystkiego nie porozkręcać.

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    233
    BMW
    e38 740i M62
    Skąd
    Warszawa
    Blog
    4
    witam
    pisałem jakiś czas temu, że mam identyczny problem: radio wogóle się nie włącza, brak dźwięku nawet w TV. zamieniłem już prawie wszystko: radio, wzmacniacz, cały telewizor z panelem sterowania w konsoli, został tylko moduł TV w bagażniku i przewody. zobaczymy...

  6. #6
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    58
    Cytat Zamieszczone przez marekzegarek
    witam
    pisałem jakiś czas temu, że mam identyczny problem: radio wogóle się nie włącza, brak dźwięku nawet w TV. zamieniłem już prawie wszystko: radio, wzmacniacz, cały telewizor z panelem sterowania w konsoli, został tylko moduł TV w bagażniku i przewody. zobaczymy...
    No to jest nas dwóch ;D , ja jeszcze w bagażniku nie zacząłem sprawdzać może jutro znajdę trochę czasu. Wydaje mi się, że może to być problem z brakiem zasilania na radio lub jakiś większy problem z elektryką w aucie.
    Jak by Ci się udało zlokalizować usterkę to daj znać, oczywiście jak mi się uda to też się podziele informacjami.
    Może ktoś ma jeszcze jakieś pomysły jak naprawić nasze radyjka.

  7. #7
    7er Freak Awatar Greg38
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    4,298
    BMW
    F02 750LxD E65 745i Prins VSI E38 740i Prins VSI
    Skąd
    DE/PL
    Blog
    18
    Jesli radio sie nie wlacza (a dziala na innnym aucie), to moze trzeba by sprawdzic czy szyna I-Bus odpowiedzialna za komendy rozpoznaje radio. Do tego trzeba miec i-bus interface i soft np. NavCoder. Mozna tu zobaczyc czy modol radia jest znaleziony przez i-bus...tak na poczatek.
    Pozdr.

    Greg38

    UWAGA! Pomagam poprzez forum a nie PW lub GG! Masz pytanie - załóż temat i prześlij link a postaram się odpowiedzieć!




    http://7er.pl
    http://bmw.n-sacz.pl
    http://bmw-diag.pl
    http://obd-can.pl
    http://auto-diag.de

  8. #8
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    58
    Cytat Zamieszczone przez greg38
    Jesli radio sie nie wlacza (a dziala na innnym aucie), to moze trzeba by sprawdzic czy szyna I-Bus odpowiedzialna za komendy rozpoznaje radio. Do tego trzeba miec i-bus interface i soft np. NavCoder. Mozna tu zobaczyc czy modol radia jest znaleziony przez i-bus...tak na poczatek.
    Dzięki Greg38, teraz jeszcze tylko niech ktoś się zgłosi kto ma i-bus interface i NavCoder i będzie chciał pomóc. Jeżeli jest ktoś kto może pomóc to zapraszam w tym temacie lub na priv.

  9. #9
    Vip Vip Awatar Mariusz735i
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    397
    BMW
    E38 740iA, było E32 735i
    Skąd
    Cyców, lubelskie
    Odświeżam temat. W aucie które kupuje Kolega właśnie też przestało działać radio. W ogóle się nie włącza. Tv działa ok. Bezpieczniki z przodu pod maską i z tyłu w bagażniku ok. Czy z tyłu radia z monitorem 4.3 też jest jeszcze bezpiecznik?

  10. #10
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,236
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •