Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: Lampy przód e65 e60 etc

Doświadczony Użytkownik Awatar Aldik
    BMW
    745 E65

Post Lampy przód e65 e60 etc

Panowie a otóż prowadzę eksperymenty z odnawianiem przednich lamp w bmw. Etap polerki mam rozeznany, teraz etap odnawiania powłoki ochronnej hmm można to nazwać klarem, pozostał problem wnętrza lampy. Musiałbym potestować na jakiejś rozklejanie i czyszczenie wnętrza - moze i odnawianie odbłyśników. Jeżeli ktoś z Was ma dość swoich lamp i chciałby kupić nowe lub ma jakąś popękaną i chciałby udostępnić mi i zyskac gratis odnowioną jeżeli się uda to się polecam !
    Moze ktoś ma jakieś uwagi w temacie to również jestem chlonny na wiedze :)

Vip Vip
    BMW
    E65 730d
    Ja kiedyś dawałem całe lampy od E65 przedlift do regeneracji- już o tym gdzieś pisałem na forum- efekt mega, ale następne będę chyba próbował "leczyć" samemu, bo cena takiej usługi jest duża. I ostatnio na jakimś innym forum ktoś pisał jak wyczyścił w środku lampy od E65- owinął magnes (może zaszył?) szmatką z mikrofibry i wrzucił do reflektora, a od zewnątrz, po kloszu, przesuwał drugi magnesik- prawda, że pomysłowe? I odpada rozklejanie, o ile odbłyśniki masz w miarę w porządku.

Ja planuję ze swoimi kolejnymi lampami zrobić coś takiego. Po wyjęciu z auta czyszczenie od środka we wspomniany sposób plus jedno z rozwiązań proponowanych przez tego pana na filmach:
    https://www.youtube.com/watch?v=EOuS3LGLZ2I
    https://www.youtube.com/watch?v=SNVYC6ZVv4U

Do tego nowe żarniki, np. General Electric i światła powinny być jak nowe.

BMW
    745 E65
    Tylko są specjalne lakiery do tego - juz robiłem, ale ciagle to nie to co bym chciał :) Chyba problem wewnątrz. Znajomy robił test zwykłym lakierem bezbarwnym jakim si emaluje auta i z tego co pamiętam reflektor sie uszkodził, coś dziwnego sie z nim działo - pokazywał ale juz nie pamiętam.

Vip Vip Awatar Jey
    BMW
    Zdrada na rzecz Jaguara X330 XJ6 4.0 Sovereign

Ale malował klosz od środka? Jakoś nie widzę tego... Od zewnątrz to jeszcze spoko, byle by zastoswać podkład na tworzywa sztuczne? Bez tego malowanie mija się z celem, bo prędzej czy później wyjdą kwiatki, przeważnie w postaci łuszczącego się lakieru. Są specjalne folie zabezpieczające, które nakleja się na klosz. Lepszy patent i mniej inwazyjny.
    Ex BMW: E34 525i '89, E38 740i '95, E38 750 iL '00

BMW
    745 E65
    Zabezpieczenie to jedne a chodzi o odnowienie. Malowanie od środka raczej odpada, chodzi o wyczyszczenie czy też przepolerowanie.