Strona 2 z 11 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 104

Wątek: F01 zakup i cena

  1. #11
    Doświadczony Użytkownik Awatar Aldik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    6,420
    BMW
    740xd f01
    Skąd
    Katowice
    Cieka ciągle jestem czy to mit czy nie mit. W jedym warsztacie ostatnio jeden psioczył na nowe Fki a drugi mówił że są ok - no i bądź tu mądry :)
    Z drugiej strony Fki mają juz 7 lat, więc ceny 90 tyś też są wysokie moim zdaniej. E65 były o wiele tańsze .

  2. #12
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    1,245
    BMW
    730 V8 E32 ; E38 2.8 ; X2 X-drive 18d
    Skąd
    Warszawa
    Rozmawiając z kolegą z ASO o nowych modelach BMW wyłonił mi się obraz nędzy i rozpaczy. A w szczególności blado wypada obraz F01. To chyba najbardziej usterkowy obecnie model BMW, a silnik 4.4 V8 wiedzie tu prym. Tak na prawdę w miarę godny polecenia jest jeszcze 3.0i względnie 3.0d aczkolwiek robił ostatnio takiego po 120 tyś gdzie łuszczyła się pompa wtryskowa i opiłki rozwaliły wtryski. Łączny koszt wymiany: 23k a zaraz potem maglownica do wymiany i kolejne 12k. Jak dla mnie to po prostu masakra. Nigdy bym nie kupił F01. Kumpel ma też zanjomych w ASO MB i oni mówią, że w Mercach takie usterki nie mają miejsca i nie ma z nimi jakichś poważniejszych problemów.

  3. #13
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2010
    Posty
    22
    BMW
    W poczekalni
    Skąd
    Małopolska

    Post

    W Mercedesach przeważnie psują się tzw. "dupce" czyli małe rzeczy które wkurzają. Nie wpływają one w jakiś drastyczny sposób na fakt, iż auta są unieruchamiane.
    Oczywiście są też przypadki gdzie niejednokrotnie skrzynia 7G-tronic odmawiała współpracy ale wiem, że MB w większości brał to na klatę.
    Ogólnie motory są dopracowane, a modele są coraz lepsze. Takim przełomem po kilku latach nieudolności była E klasa 2009 i S klasa 2006.
    Można postawić tezę, że BMW poleciało z jakością na przestrzeni lat i już E60 dawało w kość użytkownikom, podobnie jak E65 z pierwszych lat produkcji.
    Prawdą jest, że nie ma dzisiaj aut idealnych - jest tylko wybór między większym a mniejszym złem.
    Ja z pewnością siódemki nie kupię patrząc na to co się dzieje i co czytam (zwłaszcza F01). Jeśli taka klasa to tylko S-klasa :)
    Realnie jednak będę przy ziemi patrzył na E. Jest bardziej dla mnie - powiedziałbym, że uszyta na miarę (moją miarę).

  4. #14
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    1,245
    BMW
    730 V8 E32 ; E38 2.8 ; X2 X-drive 18d
    Skąd
    Warszawa
    @Prezioso dokładnie to samo powiedział mi kolega. MB poszło z jakością do przodu, a BMW się cofnęło. Im nowsze tym gorzej i drożej. Dla mnie taką polityką BMW na dłuższą metę strzeli sobie w kolano. Widać że interesują ich tylko nabywcy nowych aut i mają w dupie co będzie z ich autami za 5-10 lat. A to tak naprawdę rynek wtórny kreuje obraz jakości marki. Jak widzi się że takie 15 letnie BMW jezdzi dalej jak nowe. A czy 15 letnie F01 będzie jeszcze wogóle jezdzić...?

  5. #15
    Doświadczony Użytkownik Awatar Aldik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    6,420
    BMW
    740xd f01
    Skąd
    Katowice
    Prezioso proszę nie siej paniory z E65 z początku produkcji, ja mam 2002 i nie odbiega ona w awaryjnosci od tych z 2008. Wada znanej juz wszystkim rurki czy tez uszczelniaczy na zaworach dotyczy wszystkich modeli. A tzw upgred elektroniki nie wpłynęlo absolutnie na awaryjnosć i juz chyba nie raz było to na forum potwierdzone.

  6. #16
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2010
    Posty
    22
    BMW
    W poczekalni
    Skąd
    Małopolska
    Aldik - akurat tak się składa, że szef mój miał 745Li E65 "funkiel nówka nie śmiagana" wprost z salonu. I pamiętam co facet przeżywał i ile razy bejca jechała na lawecie. Pamiętam jak wysyłali za nim zapasową kilkuletnią Lancię Kappa z firmy żeby go zgarnęła z drogi i zawiozła pod wskazany adres. Pamiętam jak mówił, że Kappa stara ale go nigdy nie zawiodła. Od czasu e65 nie kupił już BMW :)
    Później systematycznie poprawiali aż zrobili upgrade i się uspokoiło. Ale dziekuję za uwagę i wydatek rzędu pół miliona PLN i być królikiem doświadczalnym.

    Można się spierać i dyskutować ale w mojej skromnej ocenie to widać, że Mercedes zrobił ogromny postęp i krok do przodu a BMW zostało na pewnym poziomie - co oznacza w praktyce, że się cofnęło. Zgodzę sie z kolega Słowik - to używane samochody w znaczący sposób kreują wizerunek marki. Można mieć po 500koni z 2L, zaawansowaną technologię rakietową ale co z tego jak samochód będzie częściej w serwisie niż na drodze. Wytrzymałość i jakość ocenia się z czasem i przebiegiem a nie tylko i wyłącznie na bazie suchych informacji, folderów i osiągów.

    Lubię BMW, pragnąłem mieć ich model. Miałem ale moje zauroczenie nie trwało zbyt długo. Nie spodziewałem się po marce premium niedociągnięć - w niektórych miejcach śmiało można nazwać AŻ takich niedociągnięć.
    Przedtem miałem dylemat Mercedes czy BMW - przeważyło BMW (emocje, pożądanie). Dzisiaj tego dylematu już bym nie miał. Jest jasne że MB (porównując podobne klasowo modele). Widze różnicę na korzyść MB w Eklasie vs. F10, B klasie vs serii 2 (żonie się podobało póki nie zobaczyła KIA które jest podobne) :)
    Ostatnio edytowane przez Prezioso ; 15-10-2015 o 15:18

  7. #17
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2013
    Posty
    176
    BMW
    F01 750ix
    Skąd
    Szydlowiec
    Powtarzam z uporem maniaka. Opinie na temat wygladu czy parametrow moze wyglaszac kazdy. Opinie na temat awaryjnosci moga wyglaszac Ci ktorym sie taka awaria przytrafila. N63 to bardzo nowoczesny silnik i do tego malo awaryjny. Zapewne problematycznych bylo 0,5% ale te przypadki obiegly wszystkie fora po kilka razy. Za to Ci ktorzy nie mieli problemu nie odezwali sie ani razu.
    Rozdmuchany problem wtryskiwaczy dotyczyl raptem 3% silnikow i winowajca byl Bosch a nie BMW.

  8. #18
    użytkownik Awatar ADASIO
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    9,182
    BMW
    BMW 750 LIX G12 FROZEN GREY MAT
    Skąd
    SILESIA City
    Ja rozumiem że Ci co mają serię F bronią auta które posiadają - to normalne.

    Ale czy wina leży po stronie BMW czy dostawcy części to nie ma znaczenia liczy się sam fakt problemu.

    Ja osobiście widziałem kilka przypadków F01/02 jak i X6 z wymienioną jednostką napędową - więc skoro ja jako jednostka widziałem co najmniej kilka to nie wierze że to jest tak mały odsetek o jakim piszesz.

    Kolejna rzecz, to przecież oczywiste, że nie każdy chwali się tym że jego auto miało po tak małym przebiegu już wymieniany motor - stąd tez tak mały odsetek info gdziekolwiek


    Mało tego, podejrzewam że wielu z WAS, użytkowników serii F, nawet nie wie, że w jego aucie pracuje już 2 motor - dlatego nie potwierdzacie info o awaryjności :)

    Piszesz że tylko opinie mogą wygłaszać posiadacze auta - to czy Ty posiadając swoje F01 zagwarantujesz komukolwiek że kupując serie F jego auto nie miało i nie będzie miało problemu z silnikiem? Szczerze Wątpię :)


    Mnie osobiście info o tym że auto to ma kłopoty z silnikiem skutecznie zniechęca do jego zakupu - czy jest to fakt czy mit, myślę że nie dojdziemy bo obie strony maja swoje argumenty

    Natomiast spadek cen tych aut jest faktem
    https://7er.pl/signaturepics/sigpic836_6.gif SIEDEM GRZECHÓW GŁÓWNYCH !!!

    ____________________________________________
    ex - BMW E38 728i cossmosschwarz metallic
    ex - BMW E66 745 Li black metallic
    ex - BMW F02 750Lix sophistograu metallic

  9. #19
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2010
    Posty
    22
    BMW
    W poczekalni
    Skąd
    Małopolska
    Nie mam f01 ale nawet pomagając szukać samochodu znajomemu osobiście natknąłem się na kilka-kilkanaście ogłoszeń w Pl i De ze pojazd miał zmieniony silnik. Motoru nie wymienia się jak oleju wiec o czymś to świadczy. I nie jest to pochlebne w mojej ocenie.
    To, że Ty nie masz kłopotu czy tez nie wszyscy maja z tym problem, nie oznacza że problem nieistnieje i jest mitem. Miałem w e60 M54B30. Jak kupowałem to słyszałem same negatywy, że żłopie olej, jest problem z odmą i jeszcze kilka przypadłości. Miałem cykora i oleju pilnowałem. Dopóki samochód nie przekroczył 130kkm nie było problemu i uważałem to za historie wyssane z palca osób które kupiły złomy. Ale jak zacząłem dolewać po 1,5l oleju na 12kkm przy wcześniejszej dolewce na poziomie do 0,5l tak zmieniłem zdanie.
    Oby samochód ci służył bezawaryjnie wiele lat. Nie życzę nikomu problemów ale przyznam, że przy takich opiniach, ogłoszeniach i problemach - gdybym był na kupnie takiej limuzyny to właśnie te opinie spowodowałyby, że zmieniłbym cel poszukiwań.



    Wysłane za pomocą Tapatalk

  10. #20
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    May 2011
    Posty
    2,605
    BMW
    ....
    Skąd
    ...
    Nic nie jest idealne, a Mercedes też, nawet kiedyś w TVN Turbo było głośno o Pani którą kupiła SLSa prosto z salonu, skrzynię szlag trafił a serwis się wypiął. I samochód za milion stoi.

Podobne wątki

  1. Zakup F01
    Przez at202 w dziale Seria F01 / F02
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 04-07-2015, 15:44
  2. [F01/02] BMW 750 F01 BMW 750i x-drive F01 SALON PL
    Przez bitek-bitek w dziale Allegro, Ebay i inne ...
    Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 12-02-2015, 20:11
  3. [karoseria] lusterka F01 zmiana na poliftowe F01
    Przez czarny745d w dziale Seria F01 / F02
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 02-12-2014, 17:40
  4. F01 humorystyczna cena
    Przez Antek w dziale Allegro, Ebay i inne ...
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 11-03-2014, 09:23
  5. e38 cena kosmos
    Przez technics w dziale Allegro, Ebay i inne ...
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 23-02-2011, 22:24

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •