Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: BMW e38 wywalony pakiet bezpieczeństwa

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2015
    Posty
    6
    BMW
    e38 735i
    Skąd
    Świdnica

    Post BMW e38 wywalony pakiet bezpieczeństwa

    Witam nie dawno zakupiłem 7-ke e38 po faceliftingu 735i. Przy zakupie samochodu liczyłem się że będę miał problem z trzema świecącymi kontolkami na desce rozdzielczej ABS, Kontrola trakcji, i kotrolka od hamulców. Choć zdarzyło mi się aby dwa razy po odpaleniu samochodu miałem czystą deskę rozdzielczą Wszystkie z tych kontrolek paliły się na żółto. Obstawiałem standardowo czujnik prędkości koła co zresztą nawet wykazał błąd gdy siódemka była podłączona pod kompa. Wymieniłem łożyska z piastą z przodu po odkręceniu przedniego lewego czujnika (który wykazywał błąd) był namagnezowany w porównaniu z nowym czujnikiem i lekko przetartą miał powłoke, a więc tak jest nowy czujnik prędkości koła i nowe łożyska przy okazji zrobiłem drążki i klocki hamulcowe. Po pierwszym odpaleniu po wymianach kontroli się nie paliły po drugim także za trzecim znów zaczeły się palić:/ Jak auto postoi to po odpaleniu kontrolki się nie palą ale wystarczy zgasić zapalić i znów kontrolki się palą. Dwa razy jedynie kontrolki się zapaliły w czasie jazdy. Co może być jeszcze problemem? Mi brak pomysłów co sprawdzić lub wymienić. Mam nadzieję że dałem dość szczegółowe informacje :D

  2. #2
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    May 2011
    Posty
    2,605
    BMW
    ....
    Skąd
    ...
    Poczytaj o padających sterownikach od ABSu, szczególnie jak masz z numerem 001,

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Pawliko
    Dołączył
    Jul 2011
    Posty
    931
    BMW
    Audi A5 Coupe 2.7 TDI S-line
    Skąd
    Szczecin / Gryfice
    Blog
    4
    Jeżeli tylny czujnik nie daje błędu i ogólnie wszystko jest ok to pewnie sterownik leży.
    Aaa, podstawowe pytanie: czujnik wsadziłeś oryginał czy zamiennik? Jak zamiennik to daję sobie rękę uciąć, że musisz go wymienić na OEM żeby nie dawał błędu ;-)
    Były:
    VW Jetta A2
    Opel Astra G Caravan
    BMW E32 730i[*][*]
    VW Passat B5 Variant
    BMW E38 728iA
    BMW E39 535iA
    Audi A3 8P 2.0T++
    Audi A6 C6 2.7 TDI++ Quattro
    BMW E91 318d+
    VW Phaeton 3.2
    Astra GTC OPC Line
    Mercedes CLK W209 200K lift
    BMW E90 320dA 177KM 08'

  4. #4
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2015
    Posty
    6
    BMW
    e38 735i
    Skąd
    Świdnica
    Czujnik wsadziłem zamiennik, ale świecił wcześniej więc to nie jest problemem co do sterownika. Szukać używki na allegro czy bawić się w regeneracje? Jak regeneracje ktoś bawi się w to na forum lub możecie kogoś polecić?

  5. #5
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    May 2011
    Posty
    2,605
    BMW
    ....
    Skąd
    ...
    Regeneracja, ze względu na wiek używki będą w podobnym stanie.

Podobne wątki

  1. [e65]WITAM, BMW 7 M-Pakiet :-)
    Przez HRABIA MATEUSZ w dziale Witam, jestem nowy ...
    Odpowiedzi: 28
    Ostatni post / autor: 12-06-2009, 13:50
  2. Systemy bezpieczeństwa i wspomagania jazdy w E38.
    Przez bitek-bitek w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 02-03-2009, 13:48

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •