Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 25

Wątek: Jaki motor pod turbo

  1. #11
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Arktissilber
    Dołączył
    Dec 2013
    Posty
    263
    BMW
    e38 740
    Skąd
    Wrocław
    Blog
    34
    tak czytam i się zastanawiam nad takim całym projektem .
    700 Koni..- Dużo mieć 500+ to już sporo
    Silnik z Mki jest kuty od dołu. Blok Spokojnie wytrzyma ok 500 .Myślę że 700 to hmm nie że przesada.Ale jak piszą koledzy koszty. Niutonki zjedzą skrzynie - chyba że spiek.( sport docisk) PO czym lecim dalej hamulce- Wentylowane_ wielozacisk .
    Ale uznajmy sam silnik - nie róbmy z 2.0 silnika - 5.6 Więc im mocniejszy silnik tym lepiej. 2 turbawki - 2 doloty - zestrojenie .Dobre zestrojenie bez lagów w dolnym zakresie. Wałki sport itd odetkać na wylocie i dolocie. Robi się ciekawie.Soft turbo to nie będzie czyli odprężenie mocne i głowica poleci. 2 sprawa miejsca toszkę mało. Koszt uważam straszny. Dla przykładu dobre utubrnienie e36 to koszt ok 11 tyś.Mówimy tutaj o soft turbo ok 0,5 do 0,8 max Bara...Ty chcesz 700 + więc ok 1,5 bara w górę.
    Więc zaczynając od nowa. Im większy silnik tym lepiej.na start..
    Ale dopiszę to co ktoś wspomniał- takie projekty umierają tak szybko jak powstają.Znalezienie silnika "Mki" zdrowego graniczy z cudem - nie mówiać już o kosztach kupna- Tegoż trupa trzeba doszczętnie rozebrać - dosłownie - wymienić na dzień dobry połowe uszczelek - Nawet pokusić się o nowe tłoki / wałki korbowody kute ..Co na ebay kosztuje tyle co nie jedna 7.
    Powiem tak masz 3.0 kup V12 albo kompresor i będziesz happy..A takie zabawki to uważam za nie realne bo w Polsce dostać części do takiej zabawki nie dość że kosztują to ciężko kupić- większość USA,

  2. #12
    Smerf Czepialski Awatar tuczi77
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    12,229
    BMW
    E32 740iA
    Skąd
    ONA --> DW
    Blog
    1
    Trwałość silnika to raz, ale włożenie tego i polepienie światłowodów ze zwykłą wiązką byłoby nie lada sztuką ;)

  3. #13
    Vip Vip Awatar ttrol
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    4,086
    BMW
    e32 750 II 88/W124 250D V 93
    Skąd
    Zgorzała/Warszawa
    Nadal uważam, że S38B36, czyli sprzed liftu to świetna baza. Remont tego silnika to 10kPLN na oryginalnych częściach. Prosty osprzęt, jednomasa oraz bardzo dużo miejsca pod maską. W B38 już droższy system zapłonowy plus dwumas, większa średnica tłoka, zatem ścianki między cylindrami cieńsze.

    Każdy silnik do takich zabaw powinien być wyremontowany, a o remoncie V8 czy V10 z M5 nie zamkniesz się z 20k PLN, nie mówiąc o trwałości.
    pozdrawiam Bartek

  4. #14
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    13
    BMW
    730 E32
    Skąd
    Łęczna
    Cytat Zamieszczone przez JustBringIt# Zobacz posta
    do takiej mocy i w miarę tanio polecam silnik 5.7 Chevroleta Corvette C4 (po lifcie), najlepiej któraś z wersji LT5 - BAAARDZO duży potencjał do przeróbek, w standardzie ma 400 koni+ wyciśnięcie z niego 800 koni to kwestia paru modyfikacji i nie ma tyle elektroniki... - ale to jest masa przeróbek... Natomiast nie wiem czy wziąłeś pod uwagę, że buda E32 raczej nie wytrzyma takiej mocy i takiego momentu tym bardziej, że już ma swoje lata... A co do niemieckich silników itd. - to raczej jedyna trafna modyfikacja jaka nasuwa mi się na myśl to przekładka silnika i całego zespołu napędowego z BMW E60 M5... może nie jest to 700 koni ale 500 raczej wystarczy w zupełności (jak będzie zdrowy silnik to będzie git), zawsze można jakiś minimalny tuning zastosować i wykrzesać dodatkowe 100 koni to już 600 by było czyli zbliżone. Ale tak jak wyżej już wspomniałem - buda e32 ma już tyle lat i była przystosowana do max 400 koni... 2x tyle to strach pomyśleć co się może stać z tym samochodem...

    Wielkie dzieki za odpowiedz. Szczerze powiedziawszy nie bralem pod uwage opcji z motorem od corvett, teraz napewno sie temu blizej przyjże. Co do budy to konstrukcja nosna zostanie tez poddana modom. Z serii zostanie tylko deska rozdzielcza i blacha (ktora tez bedzie naruszona przez poszerzenie nadkoli, to oczywiste). Serce eM z E60 jakos mi nie podchodzi (elektronika itp itd). Pozdrawiam.

    Cytat Zamieszczone przez tuczi77 Zobacz posta
    Z tym M5 E60 to chyba nie wiesz o czym mówisz...
    Nie przepadam za plastikowymi autami XXI wieku, tak wiec E60 M5 na 95% nie przejdzie.



    Wielkie dzieki za odpowiedzi. Sa bardzo przydatne. Pozdrawiam.

    Cytat Zamieszczone przez Arktissilber Zobacz posta
    tak czytam i się zastanawiam nad takim całym projektem .
    700 Koni..- Dużo mieć 500+ to już sporo
    Silnik z Mki jest kuty od dołu. Blok Spokojnie wytrzyma ok 500 .Myślę że 700 to hmm nie że przesada.Ale jak piszą koledzy koszty. Niutonki zjedzą skrzynie - chyba że spiek.( sport docisk) PO czym lecim dalej hamulce- Wentylowane_ wielozacisk .
    Ale uznajmy sam silnik - nie róbmy z 2.0 silnika - 5.6 Więc im mocniejszy silnik tym lepiej. 2 turbawki - 2 doloty - zestrojenie .Dobre zestrojenie bez lagów w dolnym zakresie. Wałki sport itd odetkać na wylocie i dolocie. Robi się ciekawie.Soft turbo to nie będzie czyli odprężenie mocne i głowica poleci. 2 sprawa miejsca toszkę mało. Koszt uważam straszny. Dla przykładu dobre utubrnienie e36 to koszt ok 11 tyś.Mówimy tutaj o soft turbo ok 0,5 do 0,8 max Bara...Ty chcesz 700 + więc ok 1,5 bara w górę.
    Więc zaczynając od nowa. Im większy silnik tym lepiej.na start..
    Ale dopiszę to co ktoś wspomniał- takie projekty umierają tak szybko jak powstają.Znalezienie silnika "Mki" zdrowego graniczy z cudem - nie mówiać już o kosztach kupna- Tegoż trupa trzeba doszczętnie rozebrać - dosłownie - wymienić na dzień dobry połowe uszczelek - Nawet pokusić się o nowe tłoki / wałki korbowody kute ..Co na ebay kosztuje tyle co nie jedna 7.
    Powiem tak masz 3.0 kup V12 albo kompresor i będziesz happy..A takie zabawki to uważam za nie realne bo w Polsce dostać części do takiej zabawki nie dość że kosztują to ciężko kupić- większość USA,

    Sliczne dzieki za odp. Wiem wiem ze koszta nie beda na poziomie 20tys zl. Ale mam wielki sentyment do mojej buni tak wiec napewno jej nie odstawie w kąt. Tak wiec zamiast kupywac nowe auto (w kwocie ok 60tys zl) wole te pieniadze zainwestowac w moje "malenstwo" i dac jej drugie zycie. Mam nadzieje ze to wszystko wyjdzie w jak najlepszym wydaniu. Pozdrawiam.



    Edytuj posty!
    Ostatnio edytowane przez Anatol ; 07-10-2015 o 11:37

  5. #15
    Doświadczony Użytkownik Awatar ManiacDrifting
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    3,325
    BMW
    E32 735iAL...
    Skąd
    Bikini Dolne

    Post

    Tematów setki czy tysiące o uturbianiu a zrealizowanych ułamek z nich, częściej jest że z nikąd bez pytań i teori ktoś zakłada temat i mówi panowie właśnie zacząłem uturbiać i fotki z prac, pozostałe tematy pozostają w strefie teori i marzeń,
    Jeden napisze 150 tyś potrzeba drugi że już za 3tyś będzie zrobione itd.
    Można to zrobić za 150 tyś z grupą naukowców ale można i o wiele taniej do 5 tyś w przypadku M30 kiedy już mamy silnik i albo nawet tego nie zdążysz wystroić bo wcześniej korby się wysypią na droge albo zrobisz i będzie to działać.
    Swoje E32 mam od 4 lat i był to dla mnie pocisk z tym że remont trwa już ponad 2 lata w między czasie przewinęło mi się sporo mocnych aut do jazdy na codzień i jedna turbo benzyna w pamięci zostało mi że E32 i tak jest szybsza co okazało się nie prawdą poraz pierwszy od ponad dwóch lat wyciągnąłem swoje e32 i przejechałem się niestety czar prysł mając porównanie osiągi są mocno przeciętne i teraz Auto marzeń z uwagi na osiągi i komfort już nie ma tego pierwszego a szkoda wielu włożonych już pieniędzy,
    Też myślę o turbo ale realnie chciał bym się zmieścić w 5 tyś i osiągnąć ok 280 może 300hp tak realnie bez swapów i naukowców i bez żadnej gwarancji o żywotności i osiągniętej mocy.

    V8 z uwagi że jest to v trudniej o turbo ale i to się da zrobić, najrozsądniej założyć kompresor.

    1.Musisz mieć samochód
    2.Silnik musi być w stanie bdb
    3. musisz mieć zapas gotówki
    4. Rejestrujesz sie na odpowiednim forum o turbo
    5. Poznajesz odpowiednich ludzi pytasz o opinie szukasz podobnych projektów.
    6. Turbo lub kompresor lepi ci ktoś lub robisz to sam
    7.Składasz stroisz robisz poprawki i jeździsz ile nie wiadomo jeśli wszystko poszło ok i silnik naprawdę jest dobry to będzie dobrze a jeśli nie to zbierasz korby z asfaltu albo panewki mówią papa.

    Życzę ci żeby plany zakończyły się powodzeniem E32 to fajne auto a jak doda się mu koni to z powodzeniem może być dalej super samochodem o pięknych kształtach i osiagach.

  6. #16
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    13
    BMW
    730 E32
    Skąd
    Łęczna
    Cytat Zamieszczone przez ManiacDrifting Zobacz posta
    Tematów setki czy tysiące o uturbianiu a zrealizowanych ułamek z nich, częściej jest że z nikąd bez pytań i teori ktoś zakłada temat i mówi panowie właśnie zacząłem uturbiać i fotki z prac, pozostałe tematy pozostają w strefie teori i marzeń,
    Jeden napisze 150 tyś potrzeba drugi że już za 3tyś będzie zrobione itd.
    Można to zrobić za 150 tyś z grupą naukowców ale można i o wiele taniej do 5 tyś w przypadku M30 kiedy już mamy silnik i albo nawet tego nie zdążysz wystroić bo wcześniej korby się wysypią na droge albo zrobisz i będzie to działać.
    Swoje E32 mam od 4 lat i był to dla mnie pocisk z tym że remont trwa już ponad 2 lata w między czasie przewinęło mi się sporo mocnych aut do jazdy na codzień i jedna turbo benzyna w pamięci zostało mi że E32 i tak jest szybsza co okazało się nie prawdą poraz pierwszy od ponad dwóch lat wyciągnąłem swoje e32 i przejechałem się niestety czar prysł mając porównanie osiągi są mocno przeciętne i teraz Auto marzeń z uwagi na osiągi i komfort już nie ma tego pierwszego a szkoda wielu włożonych już pieniędzy,
    Też myślę o turbo ale realnie chciał bym się zmieścić w 5 tyś i osiągnąć ok 280 może 300hp tak realnie bez swapów i naukowców i bez żadnej gwarancji o żywotności i osiągniętej mocy.

    V8 z uwagi że jest to v trudniej o turbo ale i to się da zrobić, najrozsądniej założyć kompresor.

    1.Musisz mieć samochód
    2.Silnik musi być w stanie bdb
    3. musisz mieć zapas gotówki
    4. Rejestrujesz sie na odpowiednim forum o turbo
    5. Poznajesz odpowiednich ludzi pytasz o opinie szukasz podobnych projektów.
    6. Turbo lub kompresor lepi ci ktoś lub robisz to sam
    7.Składasz stroisz robisz poprawki i jeździsz ile nie wiadomo jeśli wszystko poszło ok i silnik naprawdę jest dobry to będzie dobrze a jeśli nie to zbierasz korby z asfaltu albo panewki mówią papa.

    Życzę ci żeby plany zakończyły się powodzeniem E32 to fajne auto a jak doda się mu koni to z powodzeniem może być dalej super samochodem o pięknych kształtach i osiagach.
    Zgadzam sie z Twoja wypowiedzia. Dzieki i pozdrawiam.

  7. #17
    Zaawansowany Użytkownik Awatar MCGUMA
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    616
    BMW
    e32 735i, e46 318, ex(e30 325i touring, e30 325i coupe, e30 318 sedan, )
    Skąd
    Mielno/Koszalin
    Każdy by chciał jakiś zmian. Też bym chciał zabawkę z turbo , na razie nie ma szans. Bardziej celował bym w e30 i silnik m50b25 lub stroker m50b30 i spokojnie 450km wystarczy bo nm będzie sporo ;)
    Jest e32 7xx,E30 325i 24v swap na e30 335i :) i sprzedane :(

  8. #18
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    1,245
    BMW
    730 V8 E32 ; E38 2.8 ; X2 X-drive 18d
    Skąd
    Warszawa
    Ja bym wolał pójść w bardzo mocny silinik ale bez turbo. Choćby wspomniany silnik z Corvetty LS6. Z tego co słyszałem był już nie raz zakładany do aut BMW. Jest stosunkowo prosty w budowie, wytrzymały i bardzo mocny. Mocy będziesz miał pod dostatkiem, a i potencjalnych problemów związanych z przeróbką na turbo znacznie mniej. Ja jak miałem E32 zastanawiałem się czy możliwe byłoby wpakowanie tam silnika Cevroleta 572 czyli największego silnika prdukowanego przez chevroleta 9,5 l pojemności. Silnik jest na gazniku więc wystarczy podłączyć mu prąd i można jechać. Ma 600 KM w serii i ogromny potencjał do wszelkich modów. Niestety nowy to koszt ok. 40 tyś zł ;)

  9. #19
    ULA Vip Awatar tequila1909
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    3,382
    BMW
    E39 525iA ex. E32 735i, E32 735iAL, E38 728iA
    Skąd
    Jura KC
    Na codzień mam styczność z różnymi amerykańskimi V8 i muszę powiedzieć, że te silniki są bardzo mocne i podatne na różnego rodzaju modyfikacje. Jak chcesz się bawić w turbo/kompresory itp to śmiało bierz coś zza wielkiej wody. Wspomniane wyżej silniki LS to bdb konstrukcje, sporo drifterów ich używa - a jak wiadomo jazda na odcince skutecznie skraca żywot :)

    Japońskie V8 podobno dobrze znoszą mody, ale lepiej niech się wypowie ktoś kto miał do czynienia.

    Cytat Zamieszczone przez Słowik Zobacz posta
    silnika Cevroleta 572 czyli największego silnika prdukowanego przez chevroleta 9,5 l pojemności. Silnik jest na gazniku więc wystarczy podłączyć mu prąd i można jechać. Ma 600 KM w serii i ogromny potencjał do wszelkich modów. Niestety nowy to koszt ok. 40 tyś zł ;)
    Nie ma opcji żebys taki nowy silnik kupił za 40k. Poniżej fotka small block'a Chevroleta, 5.7 moc ok 290-310KM i kosztował blisko 30k pln'ów.

    Mr. Perfect 4 x K1 World Champion

  10. #20
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Arktissilber
    Dołączył
    Dec 2013
    Posty
    263
    BMW
    e38 740
    Skąd
    Wrocław
    Blog
    34
    Cytat Zamieszczone przez ManiacDrifting Zobacz posta

    V8 z uwagi że jest to v trudniej o turbo ale i to się da zrobić, najrozsądniej założyć kompresor.
    Dobre słowa - kompresor. dobre Tanie i proste do zrobienia
    problem tylko że kompresor nie da Ci 600 a tylko albo aż np 450 kuni
    Albo Serce z USaj :D

Podobne wątki

  1. Oelstand motor
    Przez lostami1988 w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 22-08-2013, 20:08
  2. Motor-Life Spostrzezenia
    Przez technics w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 20-10-2012, 06:46
  3. Jaki MOTOR do e32 ?? Kupno samochodu w niemczech
    Przez Z00FY w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 15-12-2009, 22:52
  4. Jaki motor wybrać?
    Przez walczaktomasz w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 19-09-2009, 18:17
  5. E38 - motor swiruje :(
    Przez trolu w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 22-05-2007, 16:17

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •