Strona 6 z 7 PierwszyPierwszy ... 4567 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 51 do 60 z 68

Wątek: Problem z roleta elektryczna w e32.

  1. #51
    Vip Vip Awatar avecezarave
    Dołączył
    Feb 2010
    Posty
    1,614
    BMW
    E32 740iL `93
    Skąd
    Mińsk Mazowiecki
    Blog
    27
    Ja sprawdzałem zwykłym aku 12V i nic się nie uszkodziło a wystarczy tylko lekko spróbować czy w ogóle reaguje i tyle.

  2. #52
    Doświadczony Użytkownik Awatar prezE32s
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    1,899
    BMW
    Było 750iA, A8 4.2 D2 FL, Phaeton 3.2 V6, E270CDi W211 Avantgarde, jest: Phaeton 5.0 V10 TDi
    Skąd
    Chojnów
    Panowie orientuje się ktoś, czy można jeszcze kupić te zębatki?

  3. #53
    Vip Vip Awatar epul
    Dołączył
    Apr 2011
    Posty
    1,032
    BMW
    e32 740i 93'
    Skąd
    Gliwice
    Blog
    14
    A ja proszę o poradę. Dostałem w spadku el. roletę lecz tylko to co na zdjęciu czyli półka bez wiązki i wtyczki, oraz włącznik z kilkoma kabelkami. I teraz jak to ruszyć. Czy w mojej (nigdy nie miałem el rolety) będzie wiązka do wpięcia w tą zieloną wtyczkę. Oraz gdzie podłączyć włącznik od rolety ?


    Jak German to Anna.

  4. #54
    yazg.o.t. Vip Awatar yaz
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    2,647
    BMW
    e2431gt
    Skąd
    inąd
    Blog
    14
    wstepna diagnoza mojego przypadku --> walniety modul rolety, sprawdzilem miernikiem wyjscia na bialej kostce (przewody czarny i niebieski), w momencie wlaczania przelacznika pokazuje sie napiecie, podobnie jest na kostce przy module (przewody zolty i bialy), napiecie ewidentnie ginie na module. rozebralem go i sprawdzalem poszczegolne elementy i napiecie na nich i chyba winowajca jest jeden z rezystorkow wmontowany w plytke modulu. nie mam niestety mozliwosci dlubania w tym, nie chce mi sie. Chce sprawdzic czy podmiana modulu pomoze, jezeli ktos w okolicy dysponowalby mozliwoscia pozyczenia na moment modulu, bylbym wdzieczny za info.
    spinalem silniczek na krotko, co prawda z baterii 9V, ale slysze, ze silniczek cyka, czyli jakies odglosy zycia daje.
    @epul,
    kolego, w skrocie, potrzebujesz wiazki auto-->roleta
    ponizej foto pokazujace okablowanie rolety, sprawdz czy w aucie masz pod tylna kanapa po stronie kierowcy czarna wtyczke na 6pin (tylko 3piny w niej sa podlaczone) - to jest wtyczka instalacji rolety


    EDIT:
    - dzieki uprzejmosci tej stronki poradzilem sobie z niedzialajacym modulem. Chyba sobie poradzilem, mianowicie, kiedy pod przewody idace do silniczka wpinam miernik, przy nacisnieciu na rozwijanie rolety na mierniku pojawia sie +12V, stan ten utrzymuje sie przez okolo 8sekund, podobnie przy wcisnieciu przycisku zwijania rolety na mierniku pojawia sie -12V i tez utrzymuje sie przez 8sekund. Natomiast kiedy przewody podlacze do silniczka, rekacja silnika jest tylko w jedna strone. Podejrzewam uszkodzona zebatke, poniewaz wyraznie slychac "terkotanie" i nawet kiedy recznie wyciagne troche rolete to nie zwija jej calkowicie tylko troche i pozniej juz nie. Nie wiem czy to przypadkiem nie uszkodzenie mechaniczne prowadnicy albo innej czesci.
    Ostatnio edytowane przez yaz ; 25-07-2011 o 20:00

  5. #55
    Vip Vip Awatar jarek88
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    2,905
    BMW
    E32 730i R6 90' , E32 740iA 93'
    Skąd
    Tomaszów Mazowiecki
    Blog
    20
    Epul wieczorem porobie ci zdj jak taka wiązka wygląda od początku do końca . Można ją sobie łatwo dorobić

  6. #56
    Vip Vip Awatar avecezarave
    Dołączył
    Feb 2010
    Posty
    1,614
    BMW
    E32 740iL `93
    Skąd
    Mińsk Mazowiecki
    Blog
    27
    Kolego YAZ jakby co to możesz podskoczyć w okolice Mińska Mazowieckiego dysponuję modułem i możemy to sprawdzić w moim aucie.

  7. #57
    yazg.o.t. Vip Awatar yaz
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    2,647
    BMW
    e2431gt
    Skąd
    inąd
    Blog
    14
    Cytat Zamieszczone przez avecezarave Zobacz posta
    Kolego YAZ jakby co to możesz podskoczyć w okolice Mińska Mazowieckiego dysponuję modułem i możemy to sprawdzić w moim aucie.
    dzieki kolego za pomoc, najwyrazniej poradzilem sobie z modulem, jak napisalem w poprzednim poscie, napiecie na mierniku zmienia sie od -12V do +12V, czyli jest ok.
    uszkodzone jest mocowanie bolca malej zebatki wewnatrz przekladni, przez co naprezanie sie sprezyny wewnatrz duzej zebatki powoduje nacisk duzej zebatki na mala, a ta nie zazebia sie calkowicie z przekladnia slimakowa i ruch rolety zostaje wstrzymany. Sytuacja ta powoduje scinanie zebow duzej zebatki. Problem ten i rozwiazanie go opisane jest tutaj
    Cytat Zamieszczone przez PrezE32s
    Panowie orientuje się ktoś, czy można jeszcze kupić te zębatki?
    PrezE32s, ten sposob pokazuje jak wykorzystac posiadana zuzyta zebatke, tak aby zyskala drugie zycie
    Ostatnio edytowane przez yaz ; 27-07-2011 o 10:18

  8. #58
    Vip Vip Awatar jarek88
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    2,905
    BMW
    E32 730i R6 90' , E32 740iA 93'
    Skąd
    Tomaszów Mazowiecki
    Blog
    20
    Obiecane zdj wiązki do rolety
    początek wiązki gniazdo za skrzynka z modułami pod tylną kanapą

    masa zakończona oczkiem

    wtyczka do przełącznika kable czarny i niebieski idą dalej w kierunku półki

    wtyczka na końcu wiązki dalej jest kawałek krótkiej wiązki zakończony zieloną wtyczką


    Krótka wiązka pod tylną półką
    początek
    Ostatnio edytowane przez jarek88 ; 01-08-2011 o 17:26

  9. #59
    Vip Vip Awatar epul
    Dołączył
    Apr 2011
    Posty
    1,032
    BMW
    e32 740i 93'
    Skąd
    Gliwice
    Blog
    14
    Poprawiam schemat mam nadzieję że jest poprawnie
    Ostatnio edytowane przez epul ; 01-08-2011 o 21:16

    Jak German to Anna.

  10. #60
    Vip Vip Awatar jarek88
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    2,905
    BMW
    E32 730i R6 90' , E32 740iA 93'
    Skąd
    Tomaszów Mazowiecki
    Blog
    20
    zle masz od przełącznika
    od brazowej bo jest poprawnie
    nastepnie
    czarny
    fioletowy
    szary
    niebieski

    do bialej kostki idze czarny kabel a nie szary

    ta krutka czesc zrobie zdj jutro i podam jakei kolory gdzie

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •