Poka¿ wyniki od 1 do 7 z 7

W±tek: czy jest mo¿liwo¶æ wy³±czenia czujników ci¶nienia w oponach?

  1. #1
    Pocz±tkuj±cy U¿ytkownik
    Do³±czy³
    May 2013
    Posty
    91
    BMW
    Porsche cayenne ex F02 730d i e38 730d ex 730d FL E65
    Sk±d
    Warszawa

    Post czy jest mo¿liwo¶æ wy³±czenia czujników ci¶nienia w oponach?

    Witam,

    Za³o¿y³em nowe ko³a 20'' nie maja czujników ci¶nienia w oponach i ca³y czas mam denerwuj±cy komunikat czy mo¿na to wy³±czyæ??
    (ps. w e65 by³o du¿o m±drzejsze rozwi±zanie z sprawdzaniem ci¶nienia w oponach - abs to sprawdza³)
    Pozdrawiam

  2. #2
    Vip Vip
    Do³±czy³
    Dec 2009
    Posty
    4,236
    BMW
    Nie mam
    Sk±d
    Racibórz(¦l±sk)
    Tak samo jak w E65, tak samo w F01 by³y 2 rodzaje rozwi±zañ.
    RPA czyli pomiar na podstawie prêdko¶ci z kó³
    RDC czyli pomiar z czujników.

    W przypadku E65 da³o siê usun±æ RDC, a ¿eby przerobiæ na RPA nale¿a³o doprowadziæ prêdko¶ci z kó³ do modu³u CIM i odpowiednio przekodowaæ.

    Podejrzewam, ¿e w Twoim przypadku da³oby siê wykodowaæ RDC podobnie jak w E65, a mo¿e wystarczy przekodowaæ na RPA, a prêdko¶æ pobierze z CAN. Nale¿a³oby zg³êbiæ temat.

    Rozkoduj wyposa¿enie(albo pode¶lij VIN) to sprawdzi siê czy masz RDC w opcjach
    Celem wykszta³cenia nie jest nape³nienie umys³u cz³owieka faktami; zadaniem jest nauczyæ go, jak ma u¿ywaæ umys³u do.. my¶lenia. A czêsto zdarza siê, ¿e cz³owiek lepiej umie my¶leæ, nie bêd±c krêpowany wiedz± przesz³o¶ci.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz co¶, jest pw, mail, gg, w ostateczno¶ci sms

  3. #3
    Pocz±tkuj±cy U¿ytkownik
    Do³±czy³
    May 2013
    Posty
    91
    BMW
    Porsche cayenne ex F02 730d i e38 730d ex 730d FL E65
    Sk±d
    Warszawa
    Witam

    Napewno jest RDC - na sarych kolach sa czujniki i wyswietla mi sie ze blad JEST RDC

  4. #4
    Pocz±tkuj±cy U¿ytkownik
    Do³±czy³
    Aug 2015
    Posty
    27
    BMW
    760Li f02
    Sk±d
    warszawa
    hej - do³±cze sie do pytania - mam f02 i mam ko³a w których nie ma czujników (sprawdzalem) - mimo to w kompie pokazuje ciagle ze cisnienie w oponach jest ok .. pomimo ze raz zlapalem gume i nie zglosil niczego ;/ (nie mam runflatow).

    moglby ktos powiedziec jak w ista-d/ista-p sprawdzic jakie mam rozwiazanie ?
    pytanie tez czy jesli mam to rozwiazanie "RPA" (z predkosci z kol) to czy da sie auto doposa¿yæ o czujniki zeby umial z nich zbieraæ dane ?

    i czy w bmw mozna miec pokazane "ile bar" w kazdej oponie tak jak w renault jest ?

  5. #5
    Moderator Mod Awatar BOSS
    Do³±czy³
    May 2007
    Posty
    4,119
    BMW
    740i
    Sk±d
    Dolny Slask
    Cytat Zamieszczone przez noder Zobacz posta
    czy w bmw mozna miec pokazane "ile bar" w kazdej oponie tak jak w renault jest ?
    Tak w serii F jest to mozliwe
    Ka¿dy cz³owiek jest jak ksi±¿ka, ma dobre strony, wystarczy tylko przekartkowaæ te z³e !!!

  6. #6
    Vip Vip
    Do³±czy³
    Dec 2009
    Posty
    4,236
    BMW
    Nie mam
    Sk±d
    Racibórz(¦l±sk)
    Cytat Zamieszczone przez noder Zobacz posta
    hej - do³±cze sie do pytania - mam f02 i mam ko³a w których nie ma czujników (sprawdzalem) - mimo to w kompie pokazuje ciagle ze cisnienie w oponach jest ok .. pomimo ze raz zlapalem gume i nie zglosil niczego ;/ (nie mam runflatow).

    moglby ktos powiedziec jak w ista-d/ista-p sprawdzic jakie mam rozwiazanie ?
    pytanie tez czy jesli mam to rozwiazanie "RPA" (z predkosci z kol) to czy da sie auto doposa¿yæ o czujniki zeby umial z nich zbieraæ dane ?

    i czy w bmw mozna miec pokazane "ile bar" w kazdej oponie tak jak w renault jest ?
    Przy RDC pokazuje ci¶nienie i temperaturê w ka¿dym kole osobno.
    RPA to system bazuj±cy na ró¿nicy prêdko¶ci kó³. Po ka¿dej zmianie opon dobrze by³oby kasowaæ "adaptacjê"(robi siê to z poziomu I-drive)
    Celem wykszta³cenia nie jest nape³nienie umys³u cz³owieka faktami; zadaniem jest nauczyæ go, jak ma u¿ywaæ umys³u do.. my¶lenia. A czêsto zdarza siê, ¿e cz³owiek lepiej umie my¶leæ, nie bêd±c krêpowany wiedz± przesz³o¶ci.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz co¶, jest pw, mail, gg, w ostateczno¶ci sms

  7. #7
    Zaawansowany U¿ytkownik Awatar Kazikm3
    Do³±czy³
    Jan 2014
    Posty
    756
    BMW
    735iA 320ci cabrio
    Sk±d
    UK
    haha lubiê takie tematy haha
    Je¿eli mia³bym ogoliæ siê na ³yso, nosiæ na szyi z³oty ³añcuch i „praæ” ludzi kijem bejsbolowym, tylko po to, aby prowadziæ na co dzieñ BMW E 38, robiê to od razu.

Podobne w±tki

  1. Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 05-03-2014, 23:17
  2. [elektronika] Czy w czujnikach ci¶nienia opon RDC w e38 s± jakie¶ baterie ?
    Przez puchacz w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 07-09-2012, 07:21
  3. Modu³ ews GDZIE JEST I CZY JEGO WYCI¡GNIÊCIE JEST BEZPIECZNE
    Przez wojtmul w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 21-03-2011, 15:18
  4. Czy jest mo¿liwo¶æ wgrania komunikatów BC po polsku?
    Przez gierobiala w dziale Diagnostyka / AUDIO / VIDEO / NAVI
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 07-06-2010, 14:08
  5. [18] style 32 do E38 z czujnikami ci¶nienia w oponach
    Przez Saillupus w dziale Felgi, opony, itp.
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 07-03-2008, 22:06

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie mo¿esz zak³adaæ nowych tematów
  • Nie mo¿esz pisaæ wiadomo¶ci
  • Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników
  • Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów
  •