Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14

Wątek: 730D problem z temperaturą wody

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik Awatar bolo88pl
    Dołączył
    May 2011
    Posty
    241
    BMW
    E65 730D
    Skąd
    Mazowsze

    Post 730D problem z temperaturą wody

    Witam mam 2 pytania

    1.Ostatnio zaobserwowałem że auto coraz trudniej sie nagrzewa do temperatury 90 S ,wczoraj podczas jazdy około 50km wogóle nie osiagnął temperatury ,chodzi mi o to że pasek świetlny wcale nie zgasł ,mimo po otwarciu maski płyn był cieply silnik również i z kratek leciało ciepło.Co mogło sie zepsuć ? wymienić w ciemno termostat?

    2.W aucie jest Webasto {wydaje mi sie że to dogrzewanie silnika a nie prawdziwe webasto} przy jakiej temperaturze zaczyna to działac czy słychać wogóle że coś dodatkowego pracuje?[ w IDRIVE jest funkcja AUX IN chyba to sie nazywa lecz jest niedostępna o co z tym wszystkim chodzi

    Prośba o podpowiedzi

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2014
    Posty
    783
    BMW
    e65 730d
    Skąd
    UK
    Webasto się załącza jak temperatura na zewnątrz jest mniejsza niż 8℃ albo coś koło tego.
    Aux in to wejście do podłączenia zewnętrznego odtwarzacza MP3 przez małego Jacka jest w podłokietniku.

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik Awatar bolo88pl
    Dołączył
    May 2011
    Posty
    241
    BMW
    E65 730D
    Skąd
    Mazowsze
    Hmm tylko że te AUX jest dostepne{a raczej jest nie podświetlone i nic nie można zrobic z tym} w Clima coś tam czyli w lewo na IDrive to na pewno jest od tego?,zajrze jeszcze raz do podłokietnika ale nie kojarze żeby byłło tam wejście na mini Jacka

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2014
    Posty
    783
    BMW
    e65 730d
    Skąd
    UK
    Na postoju wybierasz climate później stationary i jeżeli masz do wyboru independent ventilation albo aux heating to Masz webasto z grzaniem kabiny o ile ktoś nie dokodowal tego żeby zmylic. Jeżeli wybierzesz aux hesting to po chwili powinieneś słyszeć takie cykanie i jak webasto startuje. Musisz to robić na wyłączonym silniku.
    Ostatnio edytowane przez lukassolski ; 07-09-2015 o 07:18

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik Awatar bolo88pl
    Dołączył
    May 2011
    Posty
    241
    BMW
    E65 730D
    Skąd
    Mazowsze
    Pod maską jest naklejka Webasto z jakimiś numerami, a w zakładce Climate jest tak jak napisałeś wchodząć w Ekstra -AUX.ENG.HEAT- które jest nie aktywne ,nie ma znaczenia czy silnik pracuje czy nie,może to da rade włączyć lub samo się właćza jak jest cos koło temperatury 0 S? w podłokietniku nie mam żadnego wyjścia na mini Jacka

  6. #6
    Początkujący Użytkownik Awatar Gonzo
    Dołączył
    Aug 2015
    Posty
    9
    BMW
    E65
    Skąd
    Zagościniec
    Witam wszystkich. Mam ten sam problem z temperaturą ciecz w mojej e65 3.0d. Wymieniłem już obydwa termostaty, bez skutku, może ktoś podpowie co z tym WEBSTEM u mnie po włączeniu ogrzewania kabiny włączają się wentylatory natomiast sam piecyk już nie.
    Pozdrawiam

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2014
    Posty
    783
    BMW
    e65 730d
    Skąd
    UK
    Może jest zablokowany jak masz inpe możesz spróbować odblokować.

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik Awatar bolo88pl
    Dołączył
    May 2011
    Posty
    241
    BMW
    E65 730D
    Skąd
    Mazowsze
    kurde nie wiedziałemże sa 2 termostaty

  9. #9
    Doświadczony Użytkownik Awatar HTN
    Dołączył
    Oct 2012
    Posty
    1,346
    BMW
    ex-730Ld e66 / obecnie S350CDI L
    Skąd
    okolice Frankfurtu / Wrocław / Kotlina Kłodzka

    Post

    Pasek u mnie gaśnie przy 60st.C temperatury cieczy chłodzącej. Jak u Ciebie on nie gaśnie, to sprawdź wskazania temperatury przez ukryte menu. U mnie pasek gaśnie po jakiś 5-7km spokojnej jazdy jak temperatura na zewnątrz jest 15st.C. Termostaty musiałyby być oba zakleszczone w pozycji otwartej. U mnie jak ten od silnika się zawiesił, to silnik nie osiągał właściwej temperatury - pasek znikał, ale na ukrytym menu miałem ciągle okolice 75st.C. Wymieniłem ten przy silniku i zaczął się grzać w końcu normalnie.
    Termostat łatwo sprawdzić. Warto wymienić ten przy silniku (drogi nie jest) i sprawdzić jaki da to efekt. Ten od EGR bardzo prosto jest wymienić, więc można go zostawić na później. Koniecznie trzeba sprawdzić termostat przed założeniem, bo trafiają się kwiatki. Ma się otwierać - to raz, a dwa, że ma się otwierać odpowiednio późno (ok. 90st.). Przy montażu trzeba też zwrócić uwagę na siedzisko przy pompie wody.

    WEBASTO jest pod lewym filtrem powietrza, więc łatwo to poznać czy masz, czy nie. Jeden klips i wszystko widzisz. U mnie załącza się nawet powyżej 10st.C, bo je niedawno przepalałem. Książka podaje, że WEBASTO załącza się powyżej 10st.C.
    Ostatnio edytowane przez HTN ; 07-09-2015 o 21:28

  10. #10
    Początkujący Użytkownik Awatar Gonzo
    Dołączył
    Aug 2015
    Posty
    9
    BMW
    E65
    Skąd
    Zagościniec
    Witaj, a wiesz może jak krok po kroku odblokować to przez INPE ja dopiero stawiam pierwsze kroki w tym programie i nie chcę nic pochrzanić.
    Pozdrawiam

Podobne wątki

  1. [silnik] Problem E65 730d
    Przez harry22 w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 10-11-2014, 20:55
  2. [silnik] Problemy z temperaturą. M60 grzeje się
    Przez FuTuRee w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 10-09-2014, 19:16
  3. Problem ze zbyt wysoką temperaturą 730D
    Przez Rafau69 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 10-08-2014, 14:22
  4. [silnik] Problem z temperaturą
    Przez valath w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 26-06-2013, 22:37
  5. [mechanika] BMW e38 - 730d - jaką kupić pompę wody
    Przez j__a__r__o w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 23-09-2009, 16:25

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •