Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 21

Wątek: Hamulce E38

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik Awatar BEDY111
    Dołączył
    Apr 2014
    Posty
    147
    BMW
    E38
    Skąd
    PL

    Hamulce E38

    Witam.

    Mam małe pytanie związane z Hamulcami w E38. Ale od początku, z powodu krzywienia tarczy przedniej (przez zapieczony jeden tłoczek w Brembo) zdecydowałem się na wymianę kompletu z wersji 750i. Zaciski zostały kompletnie zregenerowane, złożone na nowych częściach, pomalowane itd. Do tego wpadły nowe tarcze, klocki oraz przewody w stalowym opłacie. Całość odpowietrzona po wymianie płynu.

    Powiem szczerze że spodziewałem się mocnego hamulca, jednak po jeździe próbnej hamulec stał się "ospały" podobny jakby był zapowietrzony. Porostu do zadziałała potrzebuje chwili, czasami wiadomo jak cennej. Jeszcze nie jest dotarty to wiem ale jednak to nie jest to. Brakuje mu szybkości. Odpowietrzyłem układ ponownie lecz nic się nie zmieniło. Czy to świadczy o jakimś uszkodzeniu? Pompa?

    Może hamulec w 750i tak pracował? Choć wydaje mi się ze to nie możliwe.

    Liczę na jakieś wskazówki.
    Pozdrawiam.



    Wysłane z mojego Luna przy użyciu Tapatalka

  2. #2
    Vip Vip Awatar ttrol
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    4,086
    BMW
    e32 750 II 88/W124 250D V 93
    Skąd
    Zgorzała/Warszawa

    Post

    Dotarcie to jedna sprawa, ale hamulce od 750 to zaciski pływające, które mają lekką zwłokę w stosunku do niepływających. Nie są takie "twarde" że tak powiem.

    Jednakże nigdy nie było to niebezpieczne w żaden sposób, 90 % aut ma taki system hamulcowy. Zacząłbym od porządnego dotarcia. Jakiej firmy tarcze i klocki? Generalnie bez dotarcia hamulec to spowalniacz, nic więcej.

    Te systemy hamulcowe pracują zupełnie inaczej, dlatego pływające są w cywilu, a w sporcie nie.
    Ostatnio edytowane przez ttrol ; 06-09-2015 o 17:36
    pozdrawiam Bartek

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik Awatar BEDY111
    Dołączył
    Apr 2014
    Posty
    147
    BMW
    E38
    Skąd
    PL
    Tarcze przednie to Mikoda GT z klockami Ferodo Premier.
    Tarcze tył TRW z klockami ATE Ceramic. A przewody Hel Performance. Nie mam doświadczenia w użytkowaniu 750i wtedy wiedział bym jak taki zestaw pracuje.




    Wysłane z mojego Luna przy użyciu Tapatalka

  4. #4
    Vip Vip Awatar ELVIS
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    4,935
    BMW
    BRAK
    Skąd
    BEUTHEN/Bytom
    BEDY111 zdaj relacje jak ten zestaw się będzie sprawował ,mam na myśli tarcze i klocki. Chodzi mi o drgania itp. Musze w swojej na wiosnę wymienić i może bym takie załozył.

  5. #5
    Vip Vip Awatar ttrol
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    4,086
    BMW
    e32 750 II 88/W124 250D V 93
    Skąd
    Zgorzała/Warszawa
    Możecie mi napisać na czym polega fenomen tarcz Mikody, poza tym, że są tanie?

    Mój znajomy pracuje w Brembo w Częstochowie i to są de facto te same tarcze, bo dla Brembo odlewy dostarcza w Polsce Mikoda, również z Częstochowy. Nie wypowiada się pochlebnie o Brembo. Takie właśnie polskie Brembo miałem, straszny szajs, a ciągle zauważam jak ktoś zakłada Mikody. O co chodzi?

    Co prawda obróbka Mikody jest inna niż Brembo i może tutaj tkwi całe clue.

    Ktoś miał na dłużej, testował, awaryjne hamowania w deszczu? Korozja? Nie mam nic przeciwko wspierania polskiej produkcji, pod warunkiem, że jest ok. Obecnie ujeżdżam Zimmermany i innych poza OE sobie nie wyobrażam, jakieś porównania?

    Co prawda do e32 750 Mikoda nie ma tarcz w ofercie, ale są też inne auta.
    Ostatnio edytowane przez ttrol ; 06-09-2015 o 21:15
    pozdrawiam Bartek

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik Awatar BEDY111
    Dołączył
    Apr 2014
    Posty
    147
    BMW
    E38
    Skąd
    PL
    Ok. Postaram się, niestety dla E38 mam mało czasu (zresztą kto ma teraz czas). Ale musze dotrzeć ten zestaw żeby zobaczyć czy to tylko moje odczucie, czy coś jest nie tak. W porównaniu z innymi autami czas do zadziałania jest za długi (na chwile obecna)

    Jeżeli nie domagała by już pompa to jak można to zdiagnozować? Kilka lat temu w E32 miałem podobny problem ze zwłoka, i niestety zabrakło kilku sekund i auto poszło na straty.

    Pozdrawiam

    Wysłane z mojego Luna przy użyciu Tapatalka

  7. #7
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    1,245
    BMW
    730 V8 E32 ; E38 2.8 ; X2 X-drive 18d
    Skąd
    Warszawa
    Ja osobiście nie mam Mikody ale mam tarcze innej mniej znanej polskiej firmy Rottinger. Tarcze są nawiercane i nacinane. Przejechałem na nich jakieś 3 tyś km i wiele razy zdarzało mi się hamować już z prędkości autostradowych i jak do tej pory mam o nich bardzo dobre zdanie. Mimo zacisków Brembo hamuje na prawdę dobrze. Za zestaw z klockami TRW zapłaciłem 480 zł. Nie sądzę żeby Zimmermany czy ATE były w czymkolwiek lepsze a koszt 2x taki ;) O Mikodzie również słyszałem pozytywne opinie.

  8. #8
    Vip Vip Awatar ttrol
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    4,086
    BMW
    e32 750 II 88/W124 250D V 93
    Skąd
    Zgorzała/Warszawa
    Ostanie ATE pokrzywiłem nie dalej niż w tym roku. O Zimmermanach nie mogę nic złego powiedzieć.
    pozdrawiam Bartek

  9. #9
    użytkownik Awatar ADASIO
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    9,182
    BMW
    BMW 750 LIX G12 FROZEN GREY MAT
    Skąd
    SILESIA City
    Cytat Zamieszczone przez ttrol Zobacz posta
    Możecie mi napisać na czym polega fenomen tarcz Mikody, poza tym, że są tanie?

    Mój znajomy pracuje w Brembo w Częstochowie i to są de facto te same tarcze, bo dla Brembo odlewy dostarcza w Polsce Mikoda, również z Częstochowy. Nie wypowiada się pochlebnie o Brembo. Takie właśnie polskie Brembo miałem, straszny szajs, a ciągle zauważam jak ktoś zakłada Mikody. O co chodzi?

    Co prawda obróbka Mikody jest inna niż Brembo i może tutaj tkwi całe clue.

    Ktoś miał na dłużej, testował, awaryjne hamowania w deszczu? Korozja? Nie mam nic przeciwko wspierania polskiej produkcji, pod warunkiem, że jest ok. Obecnie ujeżdżam Zimmermany i innych poza OE sobie nie wyobrażam, jakieś porównania?

    Co prawda do e32 750 Mikoda nie ma tarcz w ofercie, ale są też inne auta.

    Jak masz Zimmki to do Mikody ich nie porównasz w żaden sposób :)

    Co do Brembo to te produkowane w PL to najgorszy shit i nie warte niczego

    Mikody nigdy nie miałem i raczej miał nie będę
    https://7er.pl/signaturepics/sigpic836_6.gif SIEDEM GRZECHÓW GŁÓWNYCH !!!

    ____________________________________________
    ex - BMW E38 728i cossmosschwarz metallic
    ex - BMW E66 745 Li black metallic
    ex - BMW F02 750Lix sophistograu metallic

  10. #10
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    May 2011
    Posty
    2,605
    BMW
    ....
    Skąd
    ...
    Jak pisałem nie raz, mam Mikody na zaciskach 750 i nie żałuje, nie jeżdżę torowo, a do normalnej jazdy wystarczą.
    Ponoc Mikoda jako jedyna z niewielu daje gwarancje na mikropęknięcia.

Podobne wątki

  1. [e38] Hamulce tył
    Przez Pawel'88 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 30-05-2014, 13:29
  2. [elektronika] [e38] Problem - ABS/kontrola trakcji/hamulce
    Przez Lolo2 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 28-12-2013, 19:03
  3. w e32 przednie hamulce od e38??
    Przez luki730i w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 16-04-2011, 17:47
  4. [ tuning] Hamulce do E38
    Przez darwaso w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 27-09-2009, 13:49

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •