Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234
Pokaż wyniki od 31 do 39 z 39

Wątek: Bardzo poważny problem .

  1. #31
    Doświadczony Użytkownik Awatar jaro5
    Dołączył
    Jun 2011
    Posty
    2,688
    BMW
    F01 750i 540km 850N x-drive,ML 3,2CDI
    Skąd
    radom
    Jak musi srać za przeproszeniem ten diesel olejem,że masz rozrusznik w oleju.Tyle już wyjmowałem w swoim życiu tego,ale zawsze były czyste i suche.
    było E21 316,E30 320,E32 730,E32 750,E34 540,E38 740i,E36 M3 3.0,E39 ALPINA 3.2.E65 745i, X3 3,0si

  2. #32
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2016
    Posty
    121
    BMW
    E65 730d
    Skąd
    Wodzisław Śląski
    To nie ja mam rozrusznik w oleju, tylko miał gość z tematu, którego link wkleił HTN. Nauczcie się czytać ze zrozumieniem.

    Cytat Zamieszczone przez Leppernsm Zobacz posta
    Przepraszam że zapomniałem odpisać..przyczyna bardzo prozaiczna mianowicie gdy miałem jeszcze stary kolektor dolotowy to ciekł z niego olej i lało sie po rozruszniku naleciało tam syfu ....wystarczylo przeczyścić i wszystko gra.... Co do otwierania maski to zdejmujemy lewe nadkole (kilka śrubek i 4 spinki) następnie odkrywamy zbiornik na płyn do mycia szyb i tutaj mój sposób gdy popatrzymy do góry na zamek będzie widać tam linkę przy zamku przewlekłem sznurek i pociągnęłam wdół.. Otwarte...... Przesmarowanie zamków pomogło żadnej linki nie wymienialem

    Wysłane z mojego X900 przy użyciu Tapatalka
    U mnie cały silnik czyściutki i suchutki. Między wymianami oleju, na bagnecie nie widać żadnych ubytków oleju.

  3. #33
    Doświadczony Użytkownik Awatar HTN
    Dołączył
    Oct 2012
    Posty
    1,346
    BMW
    ex-730Ld e66 / obecnie S350CDI L
    Skąd
    okolice Frankfurtu / Wrocław / Kotlina Kłodzka
    Cytat Zamieszczone przez jaro5 Zobacz posta
    Jak musi srać za przeproszeniem ten diesel olejem,że masz rozrusznik w oleju.Tyle już wyjmowałem w swoim życiu tego,ale zawsze były czyste i suche.
    jaro5, to jest standard w M57. Silnik ciągnie olej odmą, trafia on do kolektora ssącego i z pędem zasysanego powietrza rozbija się na końcu kolektora ssącego. Tam ścieka do ostatniego cylindra. Jako, że kanały dolotu są pod kątem, wszystko ścieka przez uszczelkę, która nie utrzymuje oleju i cieknie on po linii silnika ze skrzynią, właśnie w obszarze rozrusznika.

    Przerabiałem temat bardzo wnikliwie. Wpisać należy w google "cieknący kolektor ssący BMW", to będzie fala tematów. Najczęściej cieknie z osiek klapek bądź na samym uszczelnieniu kosza klapki, który ma mega słabą uszczelkę. Poza tym sama uszczelka miedzy kolektorem i głowicą jest też słaba i przez nią też cieknie, jeśli nie zaprawi się ją dobrym silikonem do uszczelniania mis olejowych.

  4. #34
    Doświadczony Użytkownik Awatar jaro5
    Dołączył
    Jun 2011
    Posty
    2,688
    BMW
    F01 750i 540km 850N x-drive,ML 3,2CDI
    Skąd
    radom
    Polus111 czy ja napisalem że to u ciebie ???? I KTO TU MUSI CZYTAĆ ze zrozumieniem ????

    Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
    było E21 316,E30 320,E32 730,E32 750,E34 540,E38 740i,E36 M3 3.0,E39 ALPINA 3.2.E65 745i, X3 3,0si

  5. #35
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2016
    Posty
    121
    BMW
    E65 730d
    Skąd
    Wodzisław Śląski
    W takim razie do kogo pisałeś? Zwracałeś się bezpośrednio, cytuję:
    Cytat Zamieszczone przez jaro5 Zobacz posta
    że masz rozrusznik w oleju.
    Dlatego odniosłem takie wrażenie, że piszesz do mnie, gdyż osoba, która miała ten problem w ogóle nie uczestniczyła w tym wątku, więc i tak może nigdy nie przeczytać, co do niego pisałeś :).

    I teraz odpowiedz sobie na to pytanie: ;)
    Cytat Zamieszczone przez jaro5 Zobacz posta
    I KTO TU MUSI CZYTAĆ ze zrozumieniem ????
    HTN, M57 wcale nie musi być zacioprany olejem :) Ale wtedy musisz wybrać opcję z wyciągniętymi klapkami i uszczelnić śrubki, którymi zaślepiasz otwory po wałkach. Ja mam tak zrobione, od góry czysto i sucho. Ale poci mi się trochę na dole, oring od rurki bagnetu do wymiany, niestety to muszę zrobić podczas wymiany oleju czyli za niecały rok. Myślę że wytrzyma do tego czasu.
    Ostatnio edytowane przez Polus111 ; 21-01-2017 o 21:38

  6. #36
    Doświadczony Użytkownik Awatar jaro5
    Dołączył
    Jun 2011
    Posty
    2,688
    BMW
    F01 750i 540km 850N x-drive,ML 3,2CDI
    Skąd
    radom
    Ehhhhhh te perły z lamusa co niestety rok muszą czekać.

    Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
    było E21 316,E30 320,E32 730,E32 750,E34 540,E38 740i,E36 M3 3.0,E39 ALPINA 3.2.E65 745i, X3 3,0si

  7. #37
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2016
    Posty
    121
    BMW
    E65 730d
    Skąd
    Wodzisław Śląski
    Cytat Zamieszczone przez jaro5 Zobacz posta
    Ehhhhhh te perły z lamusa co niestety rok muszą czekać.

    Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
    Kontroluję temat, raz na tydzień staram się zaglądać. Na razie się poci, ale jak bardziej pocieknie, to będę zmuszony spuścić olej przed planowaną wymianą. Wiadomo, że to nie zaszkodzi silnikowi, ale już raz, dokładnie rok temu miałem z tym oringiem problem i przymusowa wymiana oleju, na którym przejechane miałem niecałe 6 tyś. km. Druga taka przymusowa już by mnie zdenerwowała. Ale to akurat moja wina, że się poci znowu w tym miejscu, bo najwidoczniej oring był zbyt luźno pasowany. Nie wziąłem pod uwagę, że ten wcześniejszy też nie był taki jak oryginał, zakładałem że rozszczelnienie jest wynikiem zmęczenia materiału i kazałem dobrać o takich wymiarach, jakie miał wcześniejszy. Teraz już tylko oryginał.

  8. #38
    Doświadczony Użytkownik Awatar HTN
    Dołączył
    Oct 2012
    Posty
    1,346
    BMW
    ex-730Ld e66 / obecnie S350CDI L
    Skąd
    okolice Frankfurtu / Wrocław / Kotlina Kłodzka
    Cytat Zamieszczone przez Polus111 Zobacz posta
    HTN, M57 wcale nie musi być zacioprany olejem :) Ale wtedy musisz wybrać opcję z wyciągniętymi klapkami i uszczelnić śrubki, którymi zaślepiasz otwory po wałkach. Ja mam tak zrobione, od góry czysto i sucho. Ale poci mi się trochę na dole, oring od rurki bagnetu do wymiany, niestety to muszę zrobić podczas wymiany oleju czyli za niecały rok. Myślę że wytrzyma do tego czasu.
    U siebie mam klapki 32mm, więc nie ma opcji zakręcać ich śrubkami. Koszyk dużej klapki nie ma o-rignu, tylko jakieś ścierwo nalane wokoło. Stąd cieknie po czasie.

    To, o czym piszesz, to patent, jak masz klapki bez koszyka (22mm).

    Faktycznie korki dobrze uszczelniają, bo mają zwykły o-ring, ale niestety uszczelka między kolektorem a głowicą nie wydala. Musiałem ją wesprzeć mocnym silikonem, bo kupiłem dwa zestawy oryginalnych uszczelek i wielkie G - dalej ciekło. Tanie one nie są, więc silikon poszedł w ruch i z bani.
    Ostatnio edytowane przez HTN ; 22-01-2017 o 19:04

  9. #39
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2016
    Posty
    121
    BMW
    E65 730d
    Skąd
    Wodzisław Śląski
    Nawet nie wiedziałem, że są jakieś klapki z koszykiem. czy ten koszyk uniemożliwi zassanie klapki w razie jej zerwania?
    Uszczelek miedzy kolektorem a głowicą trochę jest, kwadratowe i okrągłe. Też wymieniałem, 105zł za komplet dałem. Ja zamiast silikonu polecam klej do szyb Boll. O wiele lepszy niż silikon jest, pod każdym względem i klei wszystko ze wszystkim :). Tzn. ma jedną wadę - baaardzo ciężko się umyć od tego :).

Podobne wątki

  1. Poważny problem z odpalaniem M60.
    Przez Kubcikus w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 15-02-2015, 15:00
  2. [silnik] Problem z silnikiem bardzo poważny
    Przez Harenty1973 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 27-06-2014, 20:43
  3. [silnik] Poważny problem z silnikiem M30
    Przez pit3er w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 15-12-2011, 19:40
  4. [mechanika] Poważny problem-szarpie na benzynie
    Przez eman w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 17-02-2010, 00:25
  5. Pierwszy poważny problem z e38.
    Przez Rymar w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 06-02-2010, 08:25

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •