Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Wątek: wymiana uszczelniaczy zaworowych w m52b28

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2013
    Posty
    105
    BMW
    e38 728i
    Skąd
    Kętrzyn

    Post wymiana uszczelniaczy zaworowych w m52b28

    witam. Niestety ale musze wymienic w swojej 728i uszczelniacze zaworowe. W zwiazku z czym mam kilka pytan. Przede wszyskim z jakim momentem mam dokrecac wszystkie śruby bo nigdzie nie moge znalesc zadnych schematow. Druga sprawa to czy takim rozpinaczem rozbroje sprężynki zaworowe w tym silniku
    http://img05.allegroimg.pl/photos/or.../41/5563344122
    Po trzecie czy cos poza wymienionymi poniżej rzeczami bedzie mi potrzebne
    blokada walkow rozrzadu
    sciagacz do vanosa
    sworzen do blokady wału
    komplet kluczt w tym niutonometryczny
    sciagacz sprezyn zaworowych
    nowe uszczelniacze

    kolejna sprawa to gdzie znajduje sie otwor do blokowania walu.

    za wszystkie odpowiedzi i sugestie bede bardzo wdzieczny. Pozdrawiam

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2014
    Posty
    290
    BMW
    e38 m62b35
    Skąd
    olsztyn
    do rozbrojenia głowicy to tylko młotek i rurka. tym kluczem do zaworów się zamęczysz ale za to będzie niezbędny do poskładania. jak już będziesz miał rozebrane dotrzyj pastą zawory i sprawdź prowadnice zaworowe bo to, że pije olej może być też ich wina. otworu do blokowania wału poszukaj koło rozrusznika(w m42 tam jest)

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2013
    Posty
    105
    BMW
    e38 728i
    Skąd
    Kętrzyn
    uszczelniacze bede wymienial bez zdejmowania glowicy. Jesienia zakladalem LPG no i gazownik przeszedł sam siebie o czym nawet nie chce mi sie pisac ale w efekcie wymienilem caly osprzet silnika plus wydmuchalo mi uszczelke pod glowica. Dałem samochod do drugiego mechanika ktory ma jako takie pojecie o BMW i kazalem mu dac do sprawdzenia głowice plus dotarcie zaworow i wymiany uszczelniaczy. Piec tygodni nie widzialem samochodu no ale w koncu go zrobil. Po drodze do domu mało go nie zatarlem bo nie dokrecil napinacza łancuszka rozrzadu i sporo oleju wylecialo, dobrz ze zauwazylem plame oleju na drugi dzien pod samochodem. w zime malo jezdzilem i po dolaniu na max oleju po dokreceniu tego napinacza nie patrzalem na bagnet az silnik zaczol mi chodzic jak diesel no i sie zdziwilem jak bagnet byl such. Bierze jakies litr oleju na 600km. Dymi tylko zaraz po odpaleniu. mechanik nie poczuwa sie do odpowiedzialnosci poniewaz nie on wymienial uszczelniacze tylko ten co robil glowice a do tamtego nie pojde bo nie ja zanosilem mu glowice.

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik Awatar BsijZabsij
    Dołączył
    Sep 2013
    Posty
    508
    BMW
    E38 728i manual, ex e34 525tds
    Skąd
    Mazury

    Post

    Bez zwalania głowicy tylko więcej kłopotów niż pożytku sobie narobisz, efekt o ile w ogóle to tylko chwilowy i kasa w błoto. Wiem niestety z doświadczenia :)

    (Ups sory za odgrzanie kotleta, ta strona mi jako pierwsza wyskoczyła nie wiedzieć czemu...)
    Obecnie E38 728i 1995 manual, dunkelblau. Poprzednio E34 525tdsA 1992, granitsilber-metalic.
    Moje autko: http://7er.pl/showthread.php/33145-W...151#post395151

Podobne wątki

  1. [silnik] Sposób wymiany uszczelniaczy zaworowych bez demontaży głowic i wałków w N62
    Przez Replay 1999 w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 03-08-2015, 15:29
  2. [pozostale] Wymiana uszczelniaczy w dyfrze
    Przez bandegras w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 05-06-2012, 19:47
  3. wymiana uszczelniaczy zaworowych bez sciagania glowic ;)
    Przez _michaś_ w dziale instrukcje / schematy
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 11-12-2010, 19:27
  4. Regulacja luzów zaworowych
    Przez Seba665 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 30-03-2008, 12:00

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •