Strona 2 z 10 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 96

Wątek: e65 zakup do 30tyś czy jest sens ?

  1. #11
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2012
    Posty
    537
    BMW
    e38 728i
    Skąd
    rabka zdrój
    Blog
    1
    licze sie z pakietem startowym , wymianami aku, oleju w skrzyni, silniku i zawsze jeszcze coś wyjdzie w zawieszeniu itd.
    wiem ze e65 jest zanacznie drozsze w utrzymaniu od e38 , chodzi mi tylko zeby w ciagu miesiaca nie dołozyc 10k.. do e38 w trzy lata wsadziłem prawie 40k i nie załuje , wiec mysle ze i e65 mnie nie zaskoczy o ile nie wpier.. sie na mine a mam nadzieje ze mi w tym pomożecie ;-)

    a jak z wytrzymałościa łancucha rozrzadu i vanosa w n62? w e38 m62 czesto były problemy , w n62 poprawili ich jakość/wytrzymałośc ? szukalem i nie znalazłem konkretnych informacji na ten temt

  2. #12
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Bingo
    Dołączył
    May 2014
    Posty
    401
    BMW
    E46 320Ci ,A8 D3 4,2
    Skąd
    Harklowa
    Nie ma co przesadzać bo wcale nie jest tak drogo. Po zakupie wymieniłem akumulator,olej silnikowy,filtry,klocki przód i uszczelkę pokrywy zaworów - wydałem jakiś tysiak ,jeżdżę codziennie wszędzie od kwietnia 10 tys.km i jest OK. W planie wymiana rurek świec i drugiej uszczelki pod pokrywą zaworów. Co do elektroniki to faktycznie nie ma reguły i jak nie jest drutowana to chodzi dobrze.

  3. #13
    Vip Vip Awatar Jakub
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    6,783
    BMW
    BRAK
    Skąd
    Wlkp.Zduny k.Krotoszyna
    Cytat Zamieszczone przez neo386 Zobacz posta

    a jak z wytrzymałościa łancucha rozrzadu i vanosa w n62? w e38 m62 czesto były problemy
    Własnie tam gdzie serwisowałem auto coraz więcej n62 zaczęło trafiać z klekoczącym rozrządem = jego wymiana, koszt około 6-7 tys. zł wszystko. Nie wiem czy vanosy poprawiono bo nie widziałem , nie słyszałem tego silnika z głośnymi vanosami czy też uszkodzonymi więc coś na rzeczy jest.

    B.-ądź M.-arce W.-ierny
    Opel Signum
    BMW jeszcze kiedyś kupię ;p

    Ex- BMW e28 524td, e38 728i,e66 735LI , e36 316i 1.9 compact ,e46 M3 SMG ;)

  4. #14
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2014
    Posty
    161
    BMW
    e65 n62b44
    Skąd
    Płock
    Ja chcę sprzedać swoją e65, jest w dziale giełda. Cena trochę zaporowa, żeby nie dzwoniły mi marudy. Za 30 na pewno nie oddam, ale możemy rozmawiać. Chętnie tez zamieniłbym się na e38 ale koniecznie z motorem V8. Mam przebiegu 360tysięcy, brak papierów na rurkę i uszczelniacze, ale wydaje mi się, że przy takim nalocie już ktoś to musiał robić...

  5. #15
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2015
    Posty
    140
    BMW
    e65 760i 2003r i e65 730d 2004r
    Skąd
    Bucze

    Post

    Kilka miesięcy temu kupiłem 730d i jak na razie cały czas coś naprawiam, to klapa hydrauliczna , przeplywka jakaś listewka , czytnik, muszę też wtryski raczej wyciągnąć, szkszynia prawdo podobnie się odzywa, w trakcie wymiany wentylatora klimatyzacji jestem, ale powiem że nie są jakoś to zabójcze koszty da rady normalnie to połknąć.
    Mówią że 3.0d jest mułem, nie prawda, bardzo dobrze tym się jezdi, spalanie na poziomie 10l mnie całkowicie zadowala!
    Auto jest z 2004 r i kosztowało mnie 36tys.

  6. #16
    Vip Vip Awatar Jakub
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    6,783
    BMW
    BRAK
    Skąd
    Wlkp.Zduny k.Krotoszyna
    Cytat Zamieszczone przez miXon Zobacz posta
    . Cena trochę zaporowa. Za 30 na pewno nie oddam . Mam przebiegu 360tysięcy, brak papierów na rurkę i uszczelniacze, ale wydaje mi się, że przy takim nalocie już ktoś to musiał robić...
    Wydaje mi się że z tym autem zostaniesz na dłużej...

    B.-ądź M.-arce W.-ierny
    Opel Signum
    BMW jeszcze kiedyś kupię ;p

    Ex- BMW e28 524td, e38 728i,e66 735LI , e36 316i 1.9 compact ,e46 M3 SMG ;)

  7. #17
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2014
    Posty
    161
    BMW
    e65 n62b44
    Skąd
    Płock
    Cytat Zamieszczone przez Jakub Zobacz posta
    Wydaje mi się że z tym autem zostaniesz na dłużej...
    Nie śpieszy mi się ze sprzedażą auta, więc może być i dłużej. Obejrzałem sporo e65 zanim kupiłem swoją... najpierw chciałem wydać do 30k. po kilku oględzinach wiedziałem że dyche trzeba dołożyć, a to zaledwie rok temu.

    Dziwi mnie tylko jedna polityka na forach. Jak ktoś zakłada temat, że chce kupić e65 do 30k albo e38 do 15 to jest mieszany z błotem, że te auta w dobrym stanie są drogie, a jak ktoś chce sprzedać swój zadbany egzemplarz ciut ponad przeciętną cenę to pukają mu się w czoło, że drogo. To jak to w końcu jest? :)

  8. #18
    Vip Vip Awatar ttrol
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    4,086
    BMW
    e32 750 II 88/W124 250D V 93
    Skąd
    Zgorzała/Warszawa
    Zgadzam się, jest dokładnie jak napisał miXon. Polska mentalność. Zaraz Ci napiszą, że cenę zweryfikuje rynek :)
    pozdrawiam Bartek

  9. #19
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    760
    BMW
    750Li E66
    Skąd
    G-dz
    Cytat Zamieszczone przez miXon Zobacz posta
    Dziwi mnie tylko jedna polityka na forach. Jak ktoś zakłada temat, że chce kupić e65 do 30k albo e38 do 15 to jest mieszany z błotem, że te auta w dobrym stanie są drogie, a jak ktoś chce sprzedać swój zadbany egzemplarz ciut ponad przeciętną cenę to pukają mu się w czoło, że drogo. To jak to w końcu jest? :)
    Dwa newralgiczne punkty modelu podnoszące jego wartość Ty masz nietknięte - tj. tykająca bomba zegarowa. W takim przypadku lepiej kupić egzemplarz odpowiednio tańszy i zrobić to we własnym zakresie, albo tak jak piszesz droższy - ale wtedy, kiedy faktycznie potencjalne usterki zostały usunięte.

  10. #20
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Bingo
    Dołączył
    May 2014
    Posty
    401
    BMW
    E46 320Ci ,A8 D3 4,2
    Skąd
    Harklowa
    Egzemplarze "odpowiednio tańsze" mają więcej punktów zapalnych niż rurka wody czy uszczelniacze.Nie uważam,że naprawa tych elementów podniesie wartość w znaczący sposób. Każdy używany samochód może się zepsuć niezależnie co i kiedy było robione a rachunki,faktury czy inne kwity można zdobyć na wszystko i na każdą kwotę jak się chce. Widywałem auta z książkami serwisowymi z fakturami na których widniały wymiany rozrządu czy innych rzeczy a w rzeczywistości nic takiego nie było. Oglądałem sporo E65 w niskich cenach i żadna nie była okazją .Kwoty jakie trzeba było włożyć żeby jeździły dalej niż w obrębie miejsca zamieszkania właściciela przekroczą wartość zakupu!U nas się sprzedaje takie wozy jak się zaczynają sypać bo mało kto potrafi je dobrze naprawić i bywa to kosztowne. Ja wymieniam wszystko co trzeba we własnym zakresie i nie mam faktur z ASO czyli wg podejścia niektórych będzie to samochód nie warty ceny bo dokumentacji brak. Kolega próbował sprzedać naprawdę zadbane E65 w którym nie ma się do czego przyczepić - wszystko robi u swojego mechanika bez papieru,auto jest w idealnym stanie ,opony kupuje nowe za kilka tysięcy ale cena była wysoka i przebieg 300tys. czyli podstawowe kryteria kiepskie hehe. Dał sobie spokój i jeździ bo takie jest nasze podejście:) Tańsze E65 da się kupić ale nie będzie to bogata opcja z bajerami - jest sporo takich aut w cenie ok.30tys ,warto je kupić a stoją miesiącami bo nie ma tam kilku punktów wyposażenia z którego i tak się nie korzysta ale przecież "obciach" jeździć golasem.Za dobrze wypasioną E65 trzeba zapłacić troszkę więcej . Ogólnie dla Polaka każda opcja będzie zła - my lubimy narzekać na wszystko i tyle .Jak tanio to i tak się trzeba targować a drogo jeszcze gorzej.

Podobne wątki

  1. [e38] Czy jest sens tak się bawić :)
    Przez janus w dziale Allegro, Ebay i inne ...
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 08-11-2014, 22:11
  2. [zawieszenie] Dołożenie S-EDC do e38 czy jest sens
    Przez 525d w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 04-09-2014, 10:55
  3. czy jest sens
    Przez 100szczesny w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 26-12-2012, 12:33
  4. Sens zmiany e38 na e65, jest czy go nie ma?
    Przez Saillupus w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 33
    Ostatni post / autor: 24-07-2011, 21:32
  5. [opony] 6,5 mm na zime??czy jest sens...
    Przez JACEKK. w dziale Felgi, opony, itp.
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 10-09-2010, 11:10

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •