Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 20

Wątek: g11 od kiedy będzie w salonach?

  1. #11
    Zaawansowany Użytkownik Awatar IMPEX1950
    Dołączył
    Jan 2014
    Posty
    665
    BMW
    Rolls Royce Phantom
    Skąd
    RADZIONKÓW
    Cytat Zamieszczone przez IceMan11 Zobacz posta
    Pytam, bo W221 oraz W220 to IMO najładniejsze Merce jakie ostatnio powstały, a E65 to auto, które szukam. Jak porównać? Wyciszenie, komfort, audio. Wiem, że technologicznie Merc wygrywa, ale... jako osoba, która jeździła longami możesz co nieco opisać :)
    OK , postaram się wymienić kilka dla mnie istotnych cech pojazdów :
    - audio z racji iż lubię głośno słuchać muzyki to e66 tylko logic7 a merc harman kardon logic7 (grają podobnie lecz w bmw po tygodniu miałem wzmaka do wymiany a w mercu ciupaga leci 4 miesiąc i nic sie nie dzieje)
    - merc jest bardziej komfotowy i lepiej trzyma się drogi (mam akurat 4matik , porównuje do e66 z dynamic drive)
    - co do przyspieszenia to też merc jest bardziej agresywny od 760 (tylko takie miałem)
    - system nawigacji w mercu jest lepszy , prostszy i szybciej działa, sam sie aktualizuje na trasie
    - światła przednie (znacznie lepiej to świeci w mercu)
    - minus merca ze nie moge załozyc na zime balonów 245/50/18 bo nie wejda , mniejsza wnęka koła
    - plusem mercedesa bardzo istotnym jest to że poprostu się nie psuje , nie ma wycieków , kopcenia , czy też nierównej pracy silnika z byle powodu, nie wybija żadnych sztorungów które w bmw poprostu doprowadzają do histerii , nie ma też problemu z akumulatorem gdzie w e66 po 30 minutowym słuchaniu muzy nie odpalisz samochodu
    - wiem że więcej plusów jest wymienionych przeze mnie dla merca (jest to moja obiektywna opinia nie żadna tam bo mam teraz merca) , napewno bym tego nie zamienił na żadne f01 czy też e66 , cena rynkowa mojego egzemplarza to okolo 100tys a auto jest z rocznika 2007 , gdzie za te pieniądze możemy nabyć 2011r 750 long , więc wniosek jest prosty (coś w tym jest że tak trzyma cene)
    - dodatkowo założyłem gaz do merca za 4500zł gdzie w bmw 760 nie miałem takiej możliwości , merc na gazie chodzi pięknie a bmw miało problemy z podstawową mieszanką.

    Ogólnie to bmw i merc fajne samochody ale dla mnie w221 na plus

  2. #12
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    1,245
    BMW
    730 V8 E32 ; E38 2.8 ; X2 X-drive 18d
    Skąd
    Warszawa
    W221 piękne auto ;) Tylko ten airmatic trochę przeraża. Niestety potrafi nawalić, a koszta nie małe ;)

  3. #13
    Vip Vip Awatar Dzuda
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    10,285
    BMW
    E32 735i ; MB 560 SEC 88'
    Skąd
    Sandomierz

    Post

    Na pewno nie większe niż uszczelniacze w V8 :-)

    Każdy boi się tego airmatica, ja zrobiłem u siebie zaraz po kupnie i mam św spokój.

  4. #14
    Zaawansowany Użytkownik Awatar IMPEX1950
    Dołączył
    Jan 2014
    Posty
    665
    BMW
    Rolls Royce Phantom
    Skąd
    RADZIONKÓW
    Cytat Zamieszczone przez Dzuda Zobacz posta
    Na pewno nie większe niż uszczelniacze w V8 :-)

    Każdy boi się tego airmatica, ja zrobiłem u siebie zaraz po kupnie i mam św spokój.
    też to robiłem w zeszlym tygodniu , tj :
    zakupiłem nowe czesci w aso w postaci
    - nowe zawory airmatic koszt 1100zł
    - mocowanie spreżarki 150zł
    - kompresor zawieszenia był wymioniony przez poprzednego własciciela ok 5 mies temu (kosztuje 1200)
    - regeneracja przedniego amora na oryg czesciach ( koszt 1400)
    - wymienione drążki pozycjonerów airmatica 4szt po 85zł

    Po tym pocesie wymiany zawiesznie działa tak że nie odczuwam że coś ma sie napompowac czy też opadać,

    taki był cały wkład w zawieszenie (kwota za nowe czesci ww nie jest straszna) a z rzekomym największym problemem bedzie spokój na lata.

  5. #15
    Zaawansowany Użytkownik Awatar IceMan11
    Dołączył
    Feb 2015
    Posty
    137
    BMW
    E39 528iA 1999
    Skąd
    Kościan
    Cytat Zamieszczone przez IMPEX1950 Zobacz posta
    OK , postaram się wymienić kilka dla mnie istotnych cech pojazdów :
    - audio z racji iż lubię głośno słuchać muzyki to e66 tylko logic7 a merc harman kardon logic7 (grają podobnie lecz w bmw po tygodniu miałem wzmaka do wymiany a w mercu ciupaga leci 4 miesiąc i nic sie nie dzieje)
    - merc jest bardziej komfotowy i lepiej trzyma się drogi (mam akurat 4matik , porównuje do e66 z dynamic drive)
    - co do przyspieszenia to też merc jest bardziej agresywny od 760 (tylko takie miałem)
    - system nawigacji w mercu jest lepszy , prostszy i szybciej działa, sam sie aktualizuje na trasie
    - światła przednie (znacznie lepiej to świeci w mercu)
    - minus merca ze nie moge załozyc na zime balonów 245/50/18 bo nie wejda , mniejsza wnęka koła
    - plusem mercedesa bardzo istotnym jest to że poprostu się nie psuje , nie ma wycieków , kopcenia , czy też nierównej pracy silnika z byle powodu, nie wybija żadnych sztorungów które w bmw poprostu doprowadzają do histerii , nie ma też problemu z akumulatorem gdzie w e66 po 30 minutowym słuchaniu muzy nie odpalisz samochodu
    - wiem że więcej plusów jest wymienionych przeze mnie dla merca (jest to moja obiektywna opinia nie żadna tam bo mam teraz merca) , napewno bym tego nie zamienił na żadne f01 czy też e66 , cena rynkowa mojego egzemplarza to okolo 100tys a auto jest z rocznika 2007 , gdzie za te pieniądze możemy nabyć 2011r 750 long , więc wniosek jest prosty (coś w tym jest że tak trzyma cene)
    - dodatkowo założyłem gaz do merca za 4500zł gdzie w bmw 760 nie miałem takiej możliwości , merc na gazie chodzi pięknie a bmw miało problemy z podstawową mieszanką.

    Ogólnie to bmw i merc fajne samochody ale dla mnie w221 na plus
    Tak też myślałem. Mercedes jest zawsze do przodu pod tym względem. W końcu E65 tak naprawdę konkurował z W220, a dopiero F01 walczy z W221... W220 też mega autko. Miałeś? Ktoś jest w stanie porównać jakość wyciszenia, komfort oraz bardzo ważne - audio - w tych dwóch modelach? Dla mnie Merc odpada, bo za młody jestem, ale nigdy nie mów nigdy

  6. #16
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Pawliko
    Dołączył
    Jul 2011
    Posty
    931
    BMW
    Audi A5 Coupe 2.7 TDI S-line
    Skąd
    Szczecin / Gryfice
    Blog
    4
    Świetny temat do porównań W220 do E65 sobie wybraliście :D w dziale Off Topic było coś takiego, proponuję się przenieść.
    Też wolałbym MB, hehehe
    Były:
    VW Jetta A2
    Opel Astra G Caravan
    BMW E32 730i[*][*]
    VW Passat B5 Variant
    BMW E38 728iA
    BMW E39 535iA
    Audi A3 8P 2.0T++
    Audi A6 C6 2.7 TDI++ Quattro
    BMW E91 318d+
    VW Phaeton 3.2
    Astra GTC OPC Line
    Mercedes CLK W209 200K lift
    BMW E90 320dA 177KM 08'

  7. #17
    Zaawansowany Użytkownik Awatar IMPEX1950
    Dołączył
    Jan 2014
    Posty
    665
    BMW
    Rolls Royce Phantom
    Skąd
    RADZIONKÓW

    Post

    Cytat Zamieszczone przez IceMan11 Zobacz posta
    Tak też myślałem. Mercedes jest zawsze do przodu pod tym względem. W końcu E65 tak naprawdę konkurował z W220, a dopiero F01 walczy z W221... W220 też mega autko. Miałeś? Ktoś jest w stanie porównać jakość wyciszenia, komfort oraz bardzo ważne - audio - w tych dwóch modelach? Dla mnie Merc odpada, bo za młody jestem, ale nigdy nie mów nigdy
    Tak miałem s600 bitturbo amg polift, s500 2000r long, s320benzyna, s400cdi long...poruszałem sie każdym ponad rok z tego s500 miałem 5 lat

    porównując najbogatszą s600 z 2004r do 760 z 2004r to są dwa światy, bmw pod względem wyposażenia , komfortu bije merca na głowe, zaś pod względem osiągów to merc jest ok sekunde do 100 szybszy, jeśli chodzi o spalanie to też merc pomimo 500km jest oszczedniejszy o ok 5l na miescie.... Merc jest bezawaryjny w porównaniu z e65 , zawieszenie też wbrew opiniom użytkowników tzw gawędziarzy nie jest zbytnio problematyczne a jak sie sypnie to i tak nie jest to jakoś dzisiaj super drogie.

    Pod względem bezawaryjności aby tylko jezdzic wybrałbym merca ale ogólnie pomimo tego iż po kupnie w e65 zazwyczaj trzeba wypluć motor i remontowac skrzynie biegów w moim mniemaniu wypada lepiej. Fajnie jest mieć i to i to.

    ogólnie pomimo 4 wymienionych mercedesów przez moje ręce przewineło się około 30 szt innych w220

  8. #18
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Pawliko
    Dołączył
    Jul 2011
    Posty
    931
    BMW
    Audi A5 Coupe 2.7 TDI S-line
    Skąd
    Szczecin / Gryfice
    Blog
    4
    Komfort w E65 wyższy niż w W220 S600? Zaskoczyłeś mnie, myślałem, że to Ską się bardziej płynie
    Były:
    VW Jetta A2
    Opel Astra G Caravan
    BMW E32 730i[*][*]
    VW Passat B5 Variant
    BMW E38 728iA
    BMW E39 535iA
    Audi A3 8P 2.0T++
    Audi A6 C6 2.7 TDI++ Quattro
    BMW E91 318d+
    VW Phaeton 3.2
    Astra GTC OPC Line
    Mercedes CLK W209 200K lift
    BMW E90 320dA 177KM 08'

  9. #19
    Zaawansowany Użytkownik Awatar IMPEX1950
    Dołączył
    Jan 2014
    Posty
    665
    BMW
    Rolls Royce Phantom
    Skąd
    RADZIONKÓW

    Post

    Cytat Zamieszczone przez Pawliko Zobacz posta
    Komfort w E65 wyższy niż w W220 S600? Zaskoczyłeś mnie, myślałem, że to Ską się bardziej płynie
    MERC MIAŁ ABC ZAWIESZENIE , W E65 ZNACZNIE LEPIEJ SIE CZUŁEM, PEWNIEJ SIE PROWADZIŁA.

    dziś i jednego i drugiego bym nie kupił już , ale e65 wypada lepiej, tak jak pod wzgledem wyposażenia f01 wypada lepiej od w221

    takie moje zdanie

  10. #20
    Doświadczony Użytkownik Awatar Saillupus
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    1,473
    BMW
    e65 760i 2003r , X5 4.6iS 2002r
    Skąd
    Szczecin
    Blog
    6
    S i 7 bardzo ciężko porównać. Mercedes wychodzi w momencie liftu 7 a 7 wychodzi w momencie liftu S. Więc jak by nie patrzeć każde z aut jest do tyłu o około 4 lata.
    Dobry znajomy kupił w221 z salonu jak tylko weszły do produkcji. Dwa lata użerał się z diabłem S500 - częściej jeździł zastępczą E klasą niż swoim samochodem, auto co chwilę było na serwisie. A to leżało na jedną stronę, a to nie odpaliło pod marketem, najlepsze było jak ot zgasiło się na jednym z najbardziej ruchliwych rond w Szczecinie, po prostu wszystko absolutnie się wyłączyło przez co było nieprzyjemnie spotkanie z krawężnikiem i kolejny miesiąc myślenia o co mu chodzi.
    Ale wszyscy wiemy jak było z e65 czy Fką na początku produkcji, też się zdarzały kwiatki. Niedawno kupił Fkę - pierwszy wypust po lifcie 740d i auto ma nalatane ponad 100tyś i jak do tej pory aso widzi tylko na okresowych.
    Ty Impex też miałeś problemy z 760. Ja jeżdżę półtora roku i wymieniłem w niej jeden bezpiecznik i teraz katalizatory wrzuciłem sportowe - chyba najmniej awaryjne auto jakie miałem. Wszystko zależy od egzemplarza i od tego jak kto dbał.
    Co do w220 S600 i osiągów - porównaj sobie wersje wolnossące ze sobą S600 wtedy wypadnie blado pod względem osiągów. Wiadomo że bi turbo V12 będzie dużo szybsze od wolnossącego V12 nawet jak różnica to tylko 50KM. Zwykła szećseta jest sekundę wolniejsza od 760. A uturbione auto też ma inną reakcję na dodanie gazu.

    Żeby nie odbiegać od głównego tematu, podejrzewam, że przy takim naszpikowaniu elektroniką seria G też będzie miała kilka ciekawych przypadłości. W222 na pewno lepiej wypada od F01, ale pewnie G będzie z kolei lepiej wypadać od w222 pod względem wyposażenia. Wydaje mi się że te auta osiągnęły już taki poziom rozwoju, że pod względem komfortu jazdy i prowadzenia nie da się dużo więcej wymyślić więc różnice będą minimalne i bardziej zależące od jednostki, upodobania i przyzwyczajenia.
    było e38 730d 1999r, e38 750i 2000r, e53 4.4i 2001r, e46 330Ci 2001r

Podobne wątki

  1. Nowa 7 G11
    Przez Saillupus w dziale Seria G11 / G12
    Odpowiedzi: 304
    Ostatni post / autor: 18-03-2019, 10:59
  2. Nowe 7er G11 - premiera jesien 2015
    Przez szatann w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 07-01-2015, 12:52
  3. [elektryka] elektrozawory, kiedy zamknięte, a kiedy otwarte(foto)
    Przez e4r5t w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 12-02-2012, 16:50
  4. To kiedy gramy ?
    Przez trolu w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 07-10-2007, 23:01

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •