Cytat Zamieszczone przez IceMan11 Zobacz posta
Pytam, bo W221 oraz W220 to IMO najładniejsze Merce jakie ostatnio powstały, a E65 to auto, które szukam. Jak porównać? Wyciszenie, komfort, audio. Wiem, że technologicznie Merc wygrywa, ale... jako osoba, która jeździła longami możesz co nieco opisać :)
OK , postaram się wymienić kilka dla mnie istotnych cech pojazdów :
- audio z racji iż lubię głośno słuchać muzyki to e66 tylko logic7 a merc harman kardon logic7 (grają podobnie lecz w bmw po tygodniu miałem wzmaka do wymiany a w mercu ciupaga leci 4 miesiąc i nic sie nie dzieje)
- merc jest bardziej komfotowy i lepiej trzyma się drogi (mam akurat 4matik , porównuje do e66 z dynamic drive)
- co do przyspieszenia to też merc jest bardziej agresywny od 760 (tylko takie miałem)
- system nawigacji w mercu jest lepszy , prostszy i szybciej działa, sam sie aktualizuje na trasie
- światła przednie (znacznie lepiej to świeci w mercu)
- minus merca ze nie moge załozyc na zime balonów 245/50/18 bo nie wejda , mniejsza wnęka koła
- plusem mercedesa bardzo istotnym jest to że poprostu się nie psuje , nie ma wycieków , kopcenia , czy też nierównej pracy silnika z byle powodu, nie wybija żadnych sztorungów które w bmw poprostu doprowadzają do histerii , nie ma też problemu z akumulatorem gdzie w e66 po 30 minutowym słuchaniu muzy nie odpalisz samochodu
- wiem że więcej plusów jest wymienionych przeze mnie dla merca (jest to moja obiektywna opinia nie żadna tam bo mam teraz merca) , napewno bym tego nie zamienił na żadne f01 czy też e66 , cena rynkowa mojego egzemplarza to okolo 100tys a auto jest z rocznika 2007 , gdzie za te pieniądze możemy nabyć 2011r 750 long , więc wniosek jest prosty (coś w tym jest że tak trzyma cene)
- dodatkowo założyłem gaz do merca za 4500zł gdzie w bmw 760 nie miałem takiej możliwości , merc na gazie chodzi pięknie a bmw miało problemy z podstawową mieszanką.

Ogólnie to bmw i merc fajne samochody ale dla mnie w221 na plus