Strona 2 z 6 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Poka¿ wyniki od 11 do 20 z 56

W±tek: Tani sposób na wentylator klimatyzacji - b³±d 279d

  1. #11
    Zaawansowany U¿ytkownik Awatar Wiotki
    Do³±czy³
    Dec 2011
    Posty
    129
    BMW
    e65 745
    Sk±d
    PL
    Panowie pytanko , strzelil mi waz od klimatyzacji , oczywiscie okazalo sie ,ze wentylator nie dzialal .
    Zakupilem dwa wentylatory z e46 (przed i po lift) , i na obu jest taka sama sytulacja , czyli nie moge inpa uruchomic wentylatora , ale gdy zapalam goracy silnik to wentylator sie kreci powoli , gdy gasze gasnie , na zimnym nie probowalem .
    Teraz sie zastanawiam czy moge jechac nabijac klime , czy jednak cos jest zle , wentylator jeden mam z 6 garow , drugi z 4 (kupilem ten wentylator ktory jest w e46 od strony silnika) .
    V12 soundsystem !


  2. #12
    Vip Vip
    Do³±czy³
    Apr 2008
    Posty
    992
    BMW
    brak
    Sk±d
    Kwiatkowice

    Post

    Mam pytanie odno¶nie wentylatora klimatyzacji do 730d 2003r., jest on zamontowany przed ch³odnicami, od strony zderzaka. Jest jaki¶ inny model BMW z którego mo¿na go zaadoptowaæ?
    W benzynowych E65 wentylator jest od strony silnika, dobrze rozumujê? By³em dzisiaj kupiæ jak±¶ u¿ywkê z E46, ale s± ró¿nice miêdzy moim, a tym z E46.
    U mnie jest wentylator firmy Siemens, z kostki wychodz± trzy przewody, dwa grube w kolorach br±zowym i niebieskim, trzeci cienki, chyba steruj±cy, w kolorze czarnym.
    Z E46 natomiast wentylator ma modu³ na zewn±trz firmy Bosch, pokrywa siê tylko jeden kolor przewodu- najgrubszy, br±zowy- masa. Pozosta³e dwa nie pamiêtam w jakich kolorach, jednak równie¿ do¶æ grube, ¿aden nie wygl±da podobnie do czarnego (bardzo cienkiego) u mnie.
    Mój wentylator: http://allegro.pl/wentylator-klimaty...616261546.html
    Na drugim zdjêciu widaæ kable.
    Ma kto¶ jakie¶ informacje, czy pasuje z innych modeli? Na aukcji powy¿ej pisz±, ¿e jest równie¿ w X5, ale tam wentylatory kosztuj± podobnie- 800-900 :/
    Mój raczej nie nadaje siê do regeneracji (wykoñczy³a go chyba woda), ale na pewno w jej sprawie zadzwoniê.
    Pozdrawiam!
    Ostatnio edytowane przez lukasz740 ; 21-08-2015 o 11:55

  3. #13
    Zaawansowany U¿ytkownik Awatar Bingo
    Do³±czy³
    May 2014
    Posty
    401
    BMW
    E46 320Ci ,A8 D3 4,2
    Sk±d
    Harklowa
    Wszystko masz napisane w pierwszym po¶cie tego tematu :) Modu³ nie ma znaczenia ,ten montowany na zewn±trz te¿ bêdzie dzia³a³. Kolory s± faktycznie inne w E65 br±zowy-masa ,czarny cienki-sterowanie i niebieski "+" a E46 br±zowy-masa,czarny-sterowanie i czerwony "+" a w dodatku w trójce s± takie same :) Wystarczy pod³±czyæ czerwony do niebieskiego. Ja mam z E46 318 ale pasuj± wszystkie ze sterowaniem PWM montowane przed ch³odnicami - przetestowane na E65 i X5.
    P.S. Ciekawe czego dotyczy "naprawa" bêd±ca przedmiotem aukcji bo jak tylko jest to wymiana elementów elektronicznych to lipa w dodatku droga bo czêsto problemem s± uzwojenia niestety.
    Ostatnio edytowane przez Bingo ; 21-08-2015 o 14:59

  4. #14
    Vip Vip
    Do³±czy³
    Apr 2008
    Posty
    992
    BMW
    brak
    Sk±d
    Kwiatkowice
    Cytat Zamieszczone przez Bingo Zobacz posta
    Wszystko masz napisane w pierwszym po¶cie tego tematu :) Modu³ nie ma znaczenia ,ten montowany na zewn±trz te¿ bêdzie dzia³a³. Kolory s± faktycznie inne w E65 br±zowy-masa ,czarny cienki-sterowanie i niebieski "+" a E46 br±zowy-masa,czarny-sterowanie i czerwony "+" a w dodatku w trójce s± takie same :) Wystarczy pod³±czyæ czerwony do niebieskiego. Ja mam z E46 318 ale pasuj± wszystkie ze sterowaniem PWM montowane przed ch³odnicami - przetestowane na E65 i X5.
    P.S. Ciekawe czego dotyczy "naprawa" bêd±ca przedmiotem aukcji bo jak tylko jest to wymiana elementów elektronicznych to lipa w dodatku droga bo czêsto problemem s± uzwojenia niestety.
    To oznacza, ¿e wentylator Bosch'a zast±pi bez problemu Siemens'a?

    Dzwoni³em do tego go¶cia od regeneracji i ogólnie poda³ kilka przyczyn uszkodzeñ, m.in. tranzystory i spalone uzwojenie. Sam nie wiem ile po takiej naprawie to pochodzi, zreszt± nie wszystkie da siê naprawiæ. Wola³bym spróbowaæ z przek³adk± z E46, bo pod rêk± mam ze dwa miejsca, w których wentylator kupiê.

  5. #15
    Vip Vip
    Do³±czy³
    Apr 2008
    Posty
    992
    BMW
    brak
    Sk±d
    Kwiatkowice
    Ma³a aktualizacja:

    Bingo, dobra flaszka Ci siê nale¿y! Kupi³em dzi¶ wentylator Boscha od E46, od silnika N42 (sugerowa³em siê kolorami kabli podanymi przez Ciebie), zanim zacz±³em przek³adaæ silnik, podpi±³em, sprawdzi³em i dzia³a, a klimka znowu ch³odzi! Wentylator kosztowa³ 180z³ :) Tak jak pisa³e¶, przewód niebieski z czerwonym trzeba po³±czyæ, a kolory pozosta³ych dwóch kabli s± identyczne. Prze³o¿y³em ju¿ wentylator do starej obudowy, trzeba by³o dziury do mocownia silnika w ramce plastikowej o jakie¶ 5mm przesun±æ, pos³u¿y³em siê lutownic±, szybko stopi³a plastik. Samo ¶mig³o wentylatora zostawi³em z E46 (da³em pod spód podk³adki, ¿eby nie tar³o). Modu³ te¿ siê bez problemu zmie¶ci³ w lewym górnym rogu obudowy :)

  6. #16
    Do¶wiadczony U¿ytkownik Awatar darekbb
    Do³±czy³
    Apr 2015
    Posty
    1,519
    BMW
    E38 730iA 1995
    Sk±d
    Czechowice-Dziedzice
    Cytat Zamieszczone przez lukasz740 Zobacz posta
    Ma³a aktualizacja:

    Bingo, dobra flaszka Ci siê nale¿y! Kupi³em dzi¶ wentylator Boscha od E46, od silnika N42 (sugerowa³em siê kolorami kabli podanymi przez Ciebie), zanim zacz±³em przek³adaæ silnik, podpi±³em, sprawdzi³em i dzia³a, a klimka znowu ch³odzi! Wentylator kosztowa³ 180z³ :) Tak jak pisa³e¶, przewód niebieski z czerwonym trzeba po³±czyæ, a kolory pozosta³ych dwóch kabli s± identyczne. Prze³o¿y³em ju¿ wentylator do starej obudowy, trzeba by³o dziury do mocownia silnika w ramce plastikowej o jakie¶ 5mm przesun±æ, pos³u¿y³em siê lutownic±, szybko stopi³a plastik. Samo ¶mig³o wentylatora zostawi³em z E46 (da³em pod spód podk³adki, ¿eby nie tar³o). Modu³ te¿ siê bez problemu zmie¶ci³ w lewym górnym rogu obudowy :)
    Jak mam wentylator 3-pinowy to tez taka opcja zadzia³a?

  7. #17
    Vip Vip Awatar ELVIS
    Do³±czy³
    Aug 2007
    Posty
    4,935
    BMW
    BRAK
    Sk±d
    BEUTHEN/Bytom

    Post

    Cytat Zamieszczone przez darekbb Zobacz posta
    Jak mam wentylator 3-pinowy to tez taka opcja zadzia³a?
    Ty masz zupe³nie inny wentylator z rezystorami. Jak masz dobry silnik to nowy rezystor kosztuje jakie¶ 20 zeta.

  8. #18
    Vip Vip
    Do³±czy³
    Apr 2008
    Posty
    992
    BMW
    brak
    Sk±d
    Kwiatkowice

    Post

    Cytat Zamieszczone przez darekbb Zobacz posta
    Jak mam wentylator 3-pinowy to tez taka opcja zadzia³a?
    U mnie by³ w³a¶nie trzypinowy Siemens, kolory kabli: br±zowy, niebieski i czarny (bardzo cienki, steruj±cy). Kupi³em Bosch'a, te¿ trzy piny, tylko jeden przewód jest koloru czerwonego- jego nale¿y po³±czyæ z niebieskim. Pozosta³e dwa siê zgadzaj± kolorystycznie. Przewód czarny jest grubszy, zreszt± bardzo dobrze, bo w Siemensie ju¿ raz mi siê ze staro¶ci urwa³ przy samym silniku wentylatora- to by³a jego pierwsza awaria w zesz³ym roku. Ale teraz pad³ ju¿ na dobre.

  9. #19
    Vip Vip Awatar ELVIS
    Do³±czy³
    Aug 2007
    Posty
    4,935
    BMW
    BRAK
    Sk±d
    BEUTHEN/Bytom
    lukasz740 , darekbb ma e38 przedliftowe z zupe³nie innym sterowaniem.



  10. #20
    Vip Vip
    Do³±czy³
    Apr 2008
    Posty
    992
    BMW
    brak
    Sk±d
    Kwiatkowice
    Aaa, sorry, nie doczyta³em :(

Podobne w±tki

  1. wentylator klimatyzacji
    Przez dprxp w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 09-02-2015, 22:12
  2. [klima] Wentylator klimatyzacji
    Przez Cossi w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 06-07-2013, 15:31

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie mo¿esz zak³adaæ nowych tematów
  • Nie mo¿esz pisaæ wiadomo¶ci
  • Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników
  • Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów
  •