Strona 1 z 6 123 ... OstatniOstatni
Poka¿ wyniki od 1 do 10 z 56

W±tek: Tani sposób na wentylator klimatyzacji - b³±d 279d

  1. #1
    Zaawansowany U¿ytkownik Awatar Bingo
    Do³±czy³
    May 2014
    Posty
    401
    BMW
    E46 320Ci ,A8 D3 4,2
    Sk±d
    Harklowa

    Post Tani sposób na wentylator klimatyzacji - b³±d 279d

    Byæ mo¿e by³o ale nie znalaz³em :)
    Jak wiadomo wentylatory klimy w naszych wozach czasem padaj± ,naprawa bywa nieskuteczna, ceny u¿ywek to kosmos a nowych dopiero.
    Pokusi³em siê o drobn± przeróbkê nie z uwagi na brak ¶rodków na utrzymanie 7-ki ale najzwyczajniej nie mia³em ochoty przeznaczaæ tysiaka na u¿ywany wentyl ,który mo¿e pochodziæ krótko.
    Usuniêcie usterki kosztowa³o mnie 110 PLN !
    Na pocz±tek zosta³ zakupiony wentylator z E46 - ja wykorzysta³em z M43 - jest z p³ynn± regulacj± obrotów. ¦mig³o jest tej samej ¶rednicy.
    W E65 modu³ jest w silniku wiatraka a w E46 osobno ale to nie jest ¿aden problem.
    Po demonta¿u padniêtego orygina³u wyci±gamy stary silnik i w jego miejsce pakujemy ten z E46. Konieczne jest delikatne rozwiercenie otworów monta¿owych o ok.3 mm.Pod silnik trzeba pod³o¿yæ podk³adki na ok 3mm - wiatrak musi siê zmie¶ciæ przed ch³odnic± .
    Modu³ steruj±cy montujemy z boku tak ¿eby mia³ wentylacjê - nie grzeje siê mocno ale jednak.
    Ca³o¶æ po monta¿u wygl±da jak ori i oczywi¶cie pracuje bez problemu co za tym idzie zapominamy o b³êdzie 279D :)
    Przy okazji warto przedmuchaæ ch³odnice ,które przez lata nazbiera³y pe³no syfu i nie bardzo spe³niaj± swoj± rolê.
    Patent sprawdzony w X5 - potwierdzam skuteczno¶æ w E65 :)
    Dla tych co uwa¿aj± to za druciarstwo polecam zakup nowego za prawie 2 tysie :)

  2. #2
    Vip Vip
    Do³±czy³
    Dec 2009
    Posty
    4,236
    BMW
    Nie mam
    Sk±d
    Racibórz(¦l±sk)
    Bodaj¿e z E46 6cyl benzyny pasuje prawie, ¿e plug&play. Sterownik jest wewn±trz silnika jak w E65. Jedynie wtyczkê musia³em przelutowaæ na t± z E65 i zostawiæ ¶mig³a z E46. 2 takie ju¿ przerabia³em i dzia³aj± bez zarzutu
    Celem wykszta³cenia nie jest nape³nienie umys³u cz³owieka faktami; zadaniem jest nauczyæ go, jak ma u¿ywaæ umys³u do.. my¶lenia. A czêsto zdarza siê, ¿e cz³owiek lepiej umie my¶leæ, nie bêd±c krêpowany wiedz± przesz³o¶ci.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz co¶, jest pw, mail, gg, w ostateczno¶ci sms

  3. #3
    Zaawansowany U¿ytkownik Awatar Bingo
    Do³±czy³
    May 2014
    Posty
    401
    BMW
    E46 320Ci ,A8 D3 4,2
    Sk±d
    Harklowa
    Podobnie z E39 ale te¿ padaj± st±d pomys³ na taki z osobnym modu³em :)

  4. #4
    Vip Vip Awatar damned1
    Do³±czy³
    Apr 2014
    Posty
    4,435
    BMW
    530e, 118i
    Sk±d
    Wroc³aw
    Który to jest dok³adnie wentylator? Kto¶ mo¿e go pokazaæ na jakim¶ schemacie? U mnie przy obecnych temperaturach ten wentylator niemi³osiernie s³ychaæ natychmiast po odpaleniu auta, ale nie mogê go zlokalizowaæ pod mask±. Czuæ natomiast podmuch. Mam mieæ jakie¶ obawy, ¿e siê koñczy? Nie s³ychaæ, ¿eby rzêzi³, jedynie pracuje na wysokich obrotach.

  5. #5
    Zaawansowany U¿ytkownik Awatar Bingo
    Do³±czy³
    May 2014
    Posty
    401
    BMW
    E46 320Ci ,A8 D3 4,2
    Sk±d
    Harklowa
    Wentylator jest przed ch³odnicami z przodu . Przy obecnych temperaturach zapierdziela na maxa hehe

  6. #6
    Vip Vip Awatar damned1
    Do³±czy³
    Apr 2014
    Posty
    4,435
    BMW
    530e, 118i
    Sk±d
    Wroc³aw
    No to mi zapierdziela ten za ch³odnic± i to zaraz po odpaleniu auta. Ten du¿y, co widaæ miêdzy nerk± a ch³odnic± siê nie krêci. Nie wiem, czy INPA zg³asza mi jaki¶ ewentualny b³±d.

  7. #7
    Do¶wiadczony U¿ytkownik Awatar charzun
    Do³±czy³
    Jul 2012
    Posty
    1,182
    BMW
    E38
    Sk±d
    Wroc³aw
    Blog
    1
    Cytat Zamieszczone przez damned1 Zobacz posta
    No to mi zapierdziela ten za ch³odnic± i to zaraz po odpaleniu auta. Ten du¿y, co widaæ miêdzy nerk± a ch³odnic± siê nie krêci. Nie wiem, czy INPA zg³asza mi jaki¶ ewentualny b³±d.
    To Visko.. Po odpaleniu jest spiete i dlatego glosno slychac.. po paru sekundach powinno ucichnac.. Jak tak masz to jest wszystko ok.

  8. #8
    Vip Vip Awatar damned1
    Do³±czy³
    Apr 2014
    Posty
    4,435
    BMW
    530e, 118i
    Sk±d
    Wroc³aw
    Cichnie tylko i wy³±cznie gdy wy³±czê klimatyzacjê, w przeciwnym wypadku ca³y czas je s³ychaæ.

    Kto¶ mo¿e podrzuciæ, jak w INPA sprawdziæ sprawno¶æ tego g³ównego wentylatora, co jest przed ch³odnic±? Nie przypominam sobie, ¿ebym widzia³ go kiedy¶, jak siê krêci.

  9. #9
    Zaawansowany U¿ytkownik Awatar Bingo
    Do³±czy³
    May 2014
    Posty
    401
    BMW
    E46 320Ci ,A8 D3 4,2
    Sk±d
    Harklowa
    Po w³±czeniu klimatyzacji powinien siê w³±czaæ a przy wysokich temperaturach zapierdziela .Mo¿na wywo³aæ dzia³anie wiatraka podczas diagnostyki - jak nie dzia³a pojawi siê b³±d 279D. Sprawd¼ bezpieczniki i jak s± ok to procedura naprawy j.w.

  10. #10
    Do¶wiadczony U¿ytkownik Awatar charzun
    Do³±czy³
    Jul 2012
    Posty
    1,182
    BMW
    E38
    Sk±d
    Wroc³aw
    Blog
    1
    Panowie zakupilem uzywany wentylator, chodzi bdb lecz chcialbym jakos zapobiec przyszlosciowej jego awarii.. Da rade cos w nim przerobic aby nie byl tak awaryjny?

Podobne w±tki

  1. wentylator klimatyzacji
    Przez dprxp w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 09-02-2015, 22:12
  2. [klima] Wentylator klimatyzacji
    Przez Cossi w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 06-07-2013, 15:31

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie mo¿esz zak³adaæ nowych tematów
  • Nie mo¿esz pisaæ wiadomo¶ci
  • Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników
  • Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów
  •