Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: 5hp24 z m62b4.4tu do m62b35tu

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2015
    Posty
    233
    BMW
    e38 m62
    Skąd
    choszczno

    Post 5hp24 z m62b4.4tu do m62b35tu

    Witam,czy skrzynia z m62b44tu bedzie pasowala do m62b35tu?
    Skrzynia ma oznaczenie 5hp24 tj i moja.

  2. #2
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    May 2011
    Posty
    2,605
    BMW
    ....
    Skąd
    ...
    OEM mówi że do 735 i 535 był jeden typ skrzyń, ale jak z konwerterem to sądzę że podejdzie, z tym że musiałbyś chyba swój sterownik zamontować w skrzyni.

    Ktoś już do diesla 730d wkładał skrzynię z V8 i działała przerobił tylko lekko mocowanie no i ten sterownik wymienił.

    Jak to mówią wszystko wychodzi w praniu.

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2015
    Posty
    233
    BMW
    e38 m62
    Skąd
    choszczno
    Bartos mowisz o plycie sterujacej w srodku? Wolalbym nie przekladac bo nie wiem czy to moze ona nie ma cisnienia i skrzynia wariuje.

    Najlepsze jest to ze jak dzwonie po aukcjach to kazdy mowi ze ta od polifta 4.4 bedzie pasowala tylko trzeba przelozyc krzyzak od wału...ale jak juz sie go przełozy to czy na długosc skrzynie sa takie same?bo jakby nie patrzec to tez 5hp24

  4. #4
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    May 2011
    Posty
    2,605
    BMW
    ....
    Skąd
    ...
    Skrzynie jako tako powinny być takie same, ale konwerter i sterownik zapewne jest dopasowany do mocy silnika. Oprócz typowego oznaczenia 5hp24 masz jeszcze numer serii skrzyni który jest połączony z odpowiednim numerem konwertera.


    Popytaj usera hatecraft, on się zna. Nawiązywał nawet do podobnego tematu http://7er.pl/showthread.php/20508-W...l=1#post352230

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2015
    Posty
    233
    BMW
    e38 m62
    Skąd
    choszczno
    Jakby nie patrzec gdyby to tylko bylo roznica przekladanie krzyzaka od walu to od razu bym kupil skrzynie od 4.4 bo na allegro jest tego pelno. Ze swojej obecnej podmienilbym krzyzak. Tylko teraz kwestia dlugosci skrzyni itd musze sie dokladnie dowiedziec co i jak... Zeby nie okazalo sie ze kupie skrzynie i nie bedzie mozliwosci jej zalozenia ;(

  6. #6
    (pre) Neo Katechu Men Vip Awatar hatecraft
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    1,088
    BMW
    735i - E38 FL Aut.
    Skąd
    Warszawa
    Blog
    7

    Post

    Potrzebny jest numer wersji (REVISION) skrzyni. Zaczyna się on od "1058 000" i są jeszcze 3 cyfry, które określają dokładnie skrzynię.

    UWAGA! - w wersji dla motoru M62TUB35 często zamontowany jest odchudzony hamulec "E" ("sprzęgło" E), który ma po prostu mniej tarcz. Co to oznacza? że przekładka z 735 do 740 może skończyć się poważną awarią.

    W przekładce skrzyni 5HP24 kluczowe jest kilka rzeczy:
    - angliki -- mają sterowanie linkowe po prawej. Da się przełożyć z kontynentalnej wersji.
    - dzwon -- do obu pojemności V8 jest taki sam.
    do V8 inny, do 3.0 diesla inny, ale jest odkręcany (w 5HP30 jest jednym odlewem z obudową). Trzeba uważać na pompę, uszczelki i momenty dokręcania.
    - flansza (krzyżak - choć raczej powinno być "trójkąt") -- mocniejsze wersje mają większą. Da się łatwo przełożyć
    - konwerter -- ogólnie konwerterów jest dość dużo wersji. Niektóre pasują zamiennie, niektóre nie - to skomplikowana sprawa, której jeszcze nie rozgryzłem, dlatego najczęściej polecam kupować skrzynię razem z konwerterem.
    - sterownik skrzyni -- jeśli pasuje gniazdo, najczęściej sterownik dobrze pracuje. Harmonogram zmian biegów (shift schedule) jest oparty o dane zewnętrzne auta i kilka danych wewnętrznych silnika: prędkość całego pojazdu, temperatura płynu chłodzącego, prędkości każdego z kół, otwarcia przepustnicy, obrotów silnika i parę dodatków adaptacyjnych dla ATC (np. jak na "D" zaczniesz szaleć, to skrzynia ma tendencję do opóźnienia upshiftu, aby utrzymać podwyższone obroty)

    Podsumowując: przekładka z E38 M62TUB44 do E38 M62TUB35 to najczęściej prosta sprawa. Będą się prawdopodobnie różniły flanszą, konwerterem i numerem sterownika EGS. Poza tym nie przewiduje się problemów.

    Sam robiłem sobie przekładkę 5HP24 z 740 i śmiga jak złoto - konwerter i komp pasował mój. Flanszę przekładałem.
    Ostatnio edytowane przez hatecraft ; 16-07-2015 o 11:46
    Skrzynie automatyczne się zużywają! Przy przebiegu 200 kkm nie oczekujcie bezawaryjnej pracy...

    Kiedy ludzie przestają wierzyć w Boga, to nie jest tak, że w nic nie wierzą, ale wierzą w cokolwiek.
    G. K. Chesterton

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2015
    Posty
    233
    BMW
    e38 m62
    Skąd
    choszczno
    Super odpowiedz ktorej do tej pory nie otrzymałem w czelusciach polskiego internetu :) czyli reasumujac, mogę kupic skrzynie 5hp24 od silnika 4.4 ale bede potrzebował konwertera od silnika m62b35tu i flanszy od niego (ktora bede mogł wziasc z mojej obecnej skrzyni ktorą mam w aucie?)

    Czy jak kupie konwerter osobno czy bedzie to miało ręce i nogi? mam opcje kupic konweter z rocznika i silnika jak moje auto (czyli 99r m62b35tu) z przebiegiem 150tys.

    Hatecraft piszesz jeszcze o sterowniku EGS nie bardzo wiem o co chodzi mógłbyś troche uproscic informacje?

  8. #8
    (pre) Neo Katechu Men Vip Awatar hatecraft
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    1,088
    BMW
    735i - E38 FL Aut.
    Skąd
    Warszawa
    Blog
    7

    Post

    Cytat Zamieszczone przez edibmw7 Zobacz posta
    Super odpowiedz ktorej do tej pory nie otrzymałem w czelusciach polskiego internetu :) czyli reasumujac, mogę kupic skrzynie 5hp24 od silnika 4.4 ale bede potrzebował konwertera od silnika m62b35tu i flanszy od niego (ktora bede mogł wziasc z mojej obecnej skrzyni ktorą mam w aucie?)
    Tak, np. u mnie tak było - flansza była za duża, konwerter pasował.

    Cytat Zamieszczone przez edibmw7 Zobacz posta
    Czy jak kupie konwerter osobno czy bedzie to miało ręce i nogi? mam opcje kupic konweter z rocznika i silnika jak moje auto (czyli 99r m62b35tu) z przebiegiem 150tys.
    Tak, konwerter możesz kupić osobno. Ale też możesz użyć tego, który masz zamontowany (o ile nie jest zawalony opiłkami).

    Cytat Zamieszczone przez edibmw7 Zobacz posta
    Hatecraft piszesz jeszcze o sterowniku EGS nie bardzo wiem o co chodzi mógłbyś troche uproscic informacje?
    Upraszczam: jak pasuje złącze, to OK.

    EGS = Elektronisches Getriebe Steuergerät - czyli komputer skrzyni.
    Dla skrzyni 5HP24 komputer EGS w wersji GS 8.55.0 ma czarne złącze, a w wersji GS 8.60.2 ma niebieskie. Nie pasują do siebie - różnice są znaczne. A rocznikowo - GS 8.55.0 to przedlift, a 8.60.2 to polift.
    Skrzynie automatyczne się zużywają! Przy przebiegu 200 kkm nie oczekujcie bezawaryjnej pracy...

    Kiedy ludzie przestają wierzyć w Boga, to nie jest tak, że w nic nie wierzą, ale wierzą w cokolwiek.
    G. K. Chesterton

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2015
    Posty
    233
    BMW
    e38 m62
    Skąd
    choszczno
    Ok wszystko juz jasne wiec teraz pora tylko znalezc konkretny model i czas na przekladke :) dzieki Hatecraft za duzą pomoc w temacie ASB :)

Podobne wątki

  1. Sondy Lambda M62B35tu
    Przez Kyniu94 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 28-03-2015, 22:54
  2. [silnik] Uszczelki pokryw rozrządu M62B35TU
    Przez Rapik w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 06-05-2013, 09:22
  3. [silnik] M62B35TU - Mocne stukanie silnika
    Przez Rapik w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 11-04-2013, 10:37

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •