Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 40

Wątek: servotronic doposażenie

  1. #11
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2012
    Posty
    325
    BMW
    e38 740iA, e39 touring 528i
    Skąd
    Krosno
    Panowie a pytanie takie. Jaki sygnał prędkości z licznika wychodzi na moduł servotronic. To jest sygnał napięciowy czy jakiś cyfrowy.

  2. #12
    Vip Vip Awatar epul
    Dołączył
    Apr 2011
    Posty
    1,032
    BMW
    e32 740i 93'
    Skąd
    Gliwice
    Blog
    14
    Biorę się wreszcie w tym sezonie za dołożenie servotronica. Kupiłem używkę i dałem do sprawdzenia ciśnieniowo. Dla pewności oddałem do regeneracji na wymianę wszystkich uszczelnień. Będę to zakładał jakoś niebawem. Obecnie mam luz na kierownicy i chcę go zwalczyć. I w związku z tym mam pytania:


    Oprócz przekładni która będzie po regeneracji co jeszcze może mieć luz w układzie kierowniczym i co można wymienić aby wrócić do stanu fabryki ?
    Gdzie szukać wiązki do servotronic po stronie komory silnika ?
    Mechanik już się boi bo ciasno w m60.

    Jak German to Anna.

  3. #13
    yazg.o.t. Vip Awatar yaz
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    2,647
    BMW
    e2431gt
    Skąd
    inąd
    Blog
    14
    Cytat Zamieszczone przez epul Zobacz posta
    ...Oprócz przekładni która będzie po regeneracji co jeszcze może mieć luz w układzie kierowniczym i co można wymienić aby wrócić do stanu fabryki ?...
    - Sworznie drążków.
    - Ramiona drążka środkowego - mam na myśli to idące od przekładni do sworznia drążka i jego odpowiednik po stronie pasażera.
    W tym po stronie pasażera luz najczęściej spowodowany jest przez zużyte łożysko.
    Cytat Zamieszczone przez epul
    ...Gdzie szukać wiązki do servotronic po stronie komory silnika ?...
    W okolicach nadkola, czasami wtyczka była przypięta do ściany grodziowej. Generalnie gdzieś w okolicy koła.
    Cytat Zamieszczone przez epul
    ...Mechanik już się boi bo ciasno w m60.
    I ma rację, że się boi. W m60 albo musi połamać sobie ręce w kilku miejscach żeby mieć dostęp albo dźwignąć silnik.
    Tuczi pewnie coś o tym napisze.

  4. #14
    Vip Vip Awatar epul
    Dołączył
    Apr 2011
    Posty
    1,032
    BMW
    e32 740i 93'
    Skąd
    Gliwice
    Blog
    14
    Ok dzięki za wskazówki gdzie szukać. Końcówki tych bocznych wymieniałem w zeszłym roku. Środkowy już zamówiłem. Jak dalej będą luzu to już tylko chyba kolumna zostaje. Na schemacie kolumny kierowniczej tez widać trochę elementów które mogą mieć luzy. Są tam przeguby i regulacja. Ja mam dodatkowo elektrycznie wysuwana kolumnę więc tam też mogą być jakieś luzy. Wqrwiają mnie one gdyż zwłaszcza na autostradzie z prędkościami koło 200 jak się trafi na wiatr boczny z za ekranu to auto samo zmienia pas.

    Jak German to Anna.

  5. #15
    yazg.o.t. Vip Awatar yaz
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    2,647
    BMW
    e2431gt
    Skąd
    inąd
    Blog
    14
    Cytat Zamieszczone przez epul Zobacz posta
    ...Wqrwiają mnie one gdyż zwłaszcza na autostradzie z prędkościami koło 200 jak się trafi na wiatr boczny z za ekranu to auto samo zmienia pas.
    Znam ten ból, no może nie przy 200kmh w moim przypadku, ale przed wymianą środkowego i końcowych drążków walczyłem z utrzymaniem auta na jednym pasie.
    Po przejechaniu trasy ca. 100km czułem taki ból w łapach jakbym to na nich te 100km przeszedł.
    Po wymianie drążków zdecydowanie się poprawiło.
    Sworznie w drążku środkowym różnią się stopniem sztywności. Jeden będziesz w stanie ruszyć dłonią, drugi jest jak zamurowany.
    Warto na to zwrócić uwagę przy wymianie.

  6. #16
    Smerf Czepialski Awatar tuczi77
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    12,235
    BMW
    E32 740iA
    Skąd
    ONA --> DW
    Blog
    1
    Trzeba albo podnieść silnik albo zrzucić zawias, choć ta 1 opcja wydaje się być mniej pracochłonna ;)

  7. #17
    Vip Vip Awatar epul
    Dołączył
    Apr 2011
    Posty
    1,032
    BMW
    e32 740i 93'
    Skąd
    Gliwice
    Blog
    14
    W serwisie gdzie regenerowali mi magiel zaproponowali za włożenie 200zł + płukanie układu i nowy płyn jakieś 100zł Cena jest atrakcyjna , warsztat ma bardzo dobrą renomę lecz nie wiem czy zdają sobie sprawę że to e32 m60. Chyba oszczędzę mojego mechanika i zlecę im to zadanie. Mam nadzieje że będzie kiera chodzić jak w fiaciku z opcją city

    Jak German to Anna.

  8. #18
    Smerf Czepialski Awatar tuczi77
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    12,235
    BMW
    E32 740iA
    Skąd
    ONA --> DW
    Blog
    1
    Cytat Zamieszczone przez epul Zobacz posta
    Mam nadzieje że będzie kiera chodzić jak w fiaciku z opcją city
    Aż takiej różnicy się nie spodziewaj, bo to jednak niemal 2 tony żelastwa, niemniej jest ona wyraźnie odczuwalna.

  9. #19
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Trolcio735
    Dołączył
    May 2011
    Posty
    178
    BMW
    735iA E32
    Skąd
    Jawor/Wrocław
    Cytat Zamieszczone przez tuczi77 Zobacz posta
    Aż takiej różnicy się nie spodziewaj, bo to jednak niemal 2 tony żelastwa, niemniej jest ona wyraźnie odczuwalna.
    Dzisiaj założyłem servotronic od Tucziego i potwierdzam, że dużo lżej się kręci przy niskich prędkościach przez co auto sprawia wrażenie mniej ociężałego zwłaszcza przy parkowaniu.

    Muszę wymienić jeszcze kompletne drążki z końcówkami, ponieważ 26 letnie nie dają się już odkręcić do wyregulowania zbieżności. Nie wiem czy nie lepiej wymienić odrazu środkowy drążek i tą tuleję z prawej.
    Macie jakieś namiary na ciekawy zestaw drążków i co ogólnie warto kupić bo z lemfordera widzę tylko tyleje i ew. końcówki drążków ale nie komplety?

  10. #20
    Vip Vip Awatar epul
    Dołączył
    Apr 2011
    Posty
    1,032
    BMW
    e32 740i 93'
    Skąd
    Gliwice
    Blog
    14
    Ja wymieniałem w zeszłym sezonie. Kupiłem zestaw z meyle hd i teraz środkowy też z meyle. Wszystko do dostania.

    Jak German to Anna.

Podobne wątki

  1. [audio/video] LOGIC 7 doposażenie
    Przez jaro_alfa w dziale instrukcje / schematy
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 26-08-2016, 00:06
  2. [elektronika] Doposażenie -Lampy US
    Przez szpoper w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 09-07-2014, 21:24
  3. [wnętrze] Doposażenie w fotele z masazem.
    Przez lukassolski w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 02-07-2014, 21:12
  4. Doposażenie E38
    Przez BsijZabsij w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 02-05-2014, 10:43
  5. [wnętrze] doposażenie w rolety
    Przez gabel w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 39
    Ostatni post / autor: 27-01-2014, 08:33

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •