Strona 3 z 6 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 52

Wątek: Kupno bmw 750i lub 550i. f01 czy f10

  1. #21
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    May 2011
    Posty
    2,605
    BMW
    ....
    Skąd
    ...
    No przykra sprawa z tymi panewkami.
    Ciekawe po ilu latach i kolejnych wersjach o serii F będzie się mówić tak pochlebnie jak o e32 czy e38, czy może ta zła passa skończy się na serii F?
    No bo rzędówki z bezpośrednim wtryskiem zalepiają się w dolocie nagarem, słynne V10 okazało się klapą, plastikowa pompa wody, obracające się panewki, teraz w V8 obracają się panewki, wadliwe wtryski itp.

    Czy BMW weźmie sobie do głowy i powróci do niezawodnych silników? Bo jeśli w nowej 7 (chyba g seria) mają być takie cyrki z silnikami to klapa, ludzie zaczną rozglądać się za konkurencją.
    Ciekawe czy V8 w nowej serii będzie pozbawione powyższych wad?

  2. #22
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,236
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Trwałość E32 już nie wróci, bo to nieekonomiczne dla marki.

    Prawda jest taka, że człowiek przebolałby awarie elektroniki. Problem z nagarem w silnikach z bezpośrednim wtryskiem dotyczy każdego silnika. DPF czy adblue też człowiek by zdzierżył, ale nie jest wg mnie normalne, żeby kupować taką 7er która ma 5 lat i od razu nastawiać się na remont silnika.

    Mógłby padać osprzęt, ale układ napędowy był chlubą BMW, a tu nagle sami sobie w kolano strzelają
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  3. #23
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    May 2011
    Posty
    2,605
    BMW
    ....
    Skąd
    ...
    Tą ekonomię można trochę nagiąć. Wiadomo, że społeczeństwo w dzisiejszych czasach szuka trwałych i sprawdzonych dóbr.
    Wystarczy że ludzie przekonają się na własnej skórze o niezawodności i trwałości i już popyt rośnie, zwracając również użytkowników innych marek.
    Wiadomo że koncern chce zarobić na częściach i naprawach, ale w dobie zamienników więcej traci. A tak jakby były np promocje w ASO na serwisowanie aut starszych wielu by się skusiło.
    Nie dziwne że Koreańskie marki powoli wypychają niemieckie. No ale cóż, księgowy zawsze ma rację. Wielu zwolenników benzyny zwróciło się w kierunku diesla . Jeszcze tylko coś w dieslu zepsują i zaczniemy szukać innej marki, bo z naszego punktu widzenia BMW będzie nieopłacalne.
    a propos napędu 4x4 (nie mam o nim pojęcia) w BMW: czytałem i widziałem zdjęcia - kto mądry wymyślił w rozdzielaczu jakiś tryb czy tuleję z plastiku?

  4. #24
    Doświadczony Użytkownik Awatar Aldik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    6,420
    BMW
    740xd f01
    Skąd
    Katowice
    E32 też nie było jakieś trwałe. Mialem kiedyś i ciąąągle coś sie psuło. Kumpel miał z 13 lat, fakt zrobił nią z 400 tyś głównie w trasach ale i silnik i skrzynie i blache robił. Nie wspomnę o zawieszeniu itd itp. Wszystkie te auta sie nie są nieawaryjne. E30 może i była ale tam niezbyt było sie co psuć, merc w124 to samo, ale tam też nie miało sie co psuć.

  5. #25
    Zaawansowany Użytkownik Awatar JustBringIt#
    Dołączył
    Oct 2013
    Posty
    443
    BMW
    E38 728iA 99'
    Skąd
    OP
    Tylko, że m30 w e32 przejeżdża 700+ tysięcy km i jeszcze jeździ nawet jak ktoś go nieodpowiednio traktuje... W e32 głównie awarii ulegały jakieś elektryczne/elektroniczne nowinki (jak na tamte czasy), dało się to naprawić i dalej było w porządku, natomiast silnik jest rzeczą wręcz nie dopuszczalną do psucia się w takiej marce... Ktoś płaci 600 tys. za nowe auto, jeździ nim 7 lat i nagle silnik do wywalenia... Ja rozumiem jakąś skodę felicię czy jakieś inne tego typu samochody, które kosztują 10% ceny nowego BMW 7 - tam ma prawo silnik się zepsuć po tylu latach bo w końcu nie płaci się za ten samochód tak dużo, ogólnie BMW idzie na dno, dosłownie...

    Coś czuję, że nowy Hyundai Equus wyprze nowe BMW i s-klasę jak tak dalej pójdzie... tym bardziej, że za nowego z salonu trzeba zapłacić około 170 tys. zł i to w bardzo bogatej konfiguracji...


    looknijcie chociażby na to...

    http://www.mobile.de/pl/Samochod/Hyu...210374145.html


    http://www.ebay.com/itm/Hyundai-Equu...m=111688093632

    http://www.ebay.com/itm/Hyundai-Equu...m=261915332776

    samochód jak dla mnie ma przyszłość...
    Ostatnio edytowane przez JustBringIt# ; 05-06-2015 o 17:20

  6. #26
    Zaawansowany Użytkownik Awatar IceMan11
    Dołączył
    Feb 2015
    Posty
    137
    BMW
    E39 528iA 1999
    Skąd
    Kościan
    Proszę cię. Nic nie mam do Hyundaia, ale to auto na pewno nie ma przyszłości. Dlaczego? Ano dlatego, że to kalka S-klasy. Nawet ustawienia foteli ma takie samo...

  7. #27
    Doświadczony Użytkownik Awatar Aldik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    6,420
    BMW
    740xd f01
    Skąd
    Katowice
    Monitor jak E65 ;) Ale cóż z tego - hyundai teraz juz o niebo lepszy niż kiedyś, Hmm z drugiej strony patrząć na markę bmw to w ogóle nie powinniśmy tak pisać - a jednak tak sie dzieje i taka prawda.

  8. #28
    Super Moderator Awatar Anatol
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    6,149
    BMW
    e38 735 iA
    Skąd
    Warszawa
    A VW Phaeton? Też miał wszystkich zdmuchnąć z rynku,przynajmniej tak mu wróżono...

  9. #29
    Doświadczony Użytkownik Awatar Aldik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    6,420
    BMW
    740xd f01
    Skąd
    Katowice
    VW miał dupiate silniki - a na pewno takie których nikt nie ogarniał - mowa o W :) Myśle,że to mu zablokowało droge do sukcesu. Bo fura super - aa no i znaczek VW. Ktoś kto miał dużo kasy wolał Audi Bmw, tylko ze względu na logo :)

  10. #30
    Zaawansowany Użytkownik Awatar IceMan11
    Dołączył
    Feb 2015
    Posty
    137
    BMW
    E39 528iA 1999
    Skąd
    Kościan
    Phaeton przed liftem do dziś robi na mnie wrażenie. Tam wszystko jest fajne prócz deski i tego monitora rodem z golfa... Reszta robi wrażenie. Hyundaia kupuje się małego oszczędnego. Mój tata do dziś ma salonowego koreanca rocznik 98. Wszystko śmiga na oryginałach. Wymieniane tylko filtry, klocki i opony zmieniane. Mega autko. Dlatego mam dobre zdanie o tych autkach, ale w limuzynach nie mają szans. Nawet od loga się w tych autach odcinają, bo siara :)

Podobne wątki

  1. [F01/02] Kupno bmw 750i or 550i f01 or f10
    Przez mike997 w dziale Witam, jestem nowy ...
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 30-05-2015, 14:52
  2. [F01/02] BMW 750 F01 BMW 750i x-drive F01 SALON PL
    Przez bitek-bitek w dziale Allegro, Ebay i inne ...
    Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 12-02-2015, 20:11
  3. F10 3.0 bena czy kopciuch? manual czy automat?
    Przez mcdziubek w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 01-02-2015, 14:57
  4. Interfejs INPA dla F01 - F10
    Przez mcdziubek w dziale Seria F01 / F02
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 08-03-2014, 17:36
  5. [F01/02] bmw 750i f01
    Przez bart78 w dziale Witam, jestem nowy ...
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 08-12-2012, 16:14

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •