Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: Wyciek płynu chłodniczego

  1. #1
    Vip Vip Awatar dealer25
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    1,610
    BMW
    e66 750Li
    Skąd
    Wałcz

    Post Wyciek płynu chłodniczego

    WItam
    Ostatnim czasem zaobserwowałem palmki płynu chłodniczego w garażu, auto odstawiłem do znajomego mechanika. Po wstępnej diagnoza został wymieniony wąż od zbiorniczka wyrównawczego bo sie pocił, ale nic to nie pomogło bo dalej ciekło. Pozniej został wymieniony zbiorniczek wyrównawczy, dalej nic nie pomogło. Postanowiłem sam zdiagnozować wyciek pościągałem wszystkie osłony z góry, zdemontowałem filtr powietrza, dolne osłony, powycierałem wszsytkie węze . Przyszedłem następnego dnia z rana i po wstępnych oględzinach prawdopodobnie jest wyciek z weża który był wymieniony na samym początku pod termostatem. Jesli wąż jest nowy wiec czy jest możliwe ze uszkodził się wtyk na obudowie termostatu? Czeka mnie wymiana pompy? ....czy jest to skomplikowane? poradzę sobie sam?i czy kupować zamiennik?? tylko jakiej firmy?

  2. #2
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2015
    Posty
    64
    BMW
    e65
    Skąd
    katowice
    miałem identyczny problem jak ty ok tygodnia temu!!! mechanik też szukał i szukał wymienił waż który idzie od pompy wody bo się pocił, wymienił uszczelkę z pompy wody! oddał mi auto i dalej ciekło!!! okazało się chyba że to znana RURKA!!! jutro będę wiedział wszystko...więc jak ci mogę polecić daj to lepiej jakiemuś fachowcowi żeby ci dobrze sprawdził bo utopisz kasę tak jak, na wymienianiu wszystkiego co nie potrzebne tak jak ja...

  3. #3
    Vip Vip Awatar dealer25
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    1,610
    BMW
    e66 750Li
    Skąd
    Wałcz
    Cytat Zamieszczone przez kamil86 Zobacz posta
    miałem identyczny problem jak ty ok tygodnia temu!!! mechanik też szukał i szukał wymienił waż który idzie od pompy wody bo się pocił, wymienił uszczelkę z pompy wody! oddał mi auto i dalej ciekło!!! okazało się chyba że to znana RURKA!!! jutro będę wiedział wszystko...więc jak ci mogę polecić daj to lepiej jakiemuś fachowcowi żeby ci dobrze sprawdził bo utopisz kasę tak jak, na wymienianiu wszystkiego co nie potrzebne tak jak ja...
    ja rurkę miałem juz robioną....

  4. #4
    Vip Vip Awatar Jakub
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    6,783
    BMW
    BRAK
    Skąd
    Wlkp.Zduny k.Krotoszyna
    Cytat Zamieszczone przez dealer25 Zobacz posta
    ja rurkę miałem juz robioną....
    Dealer, sprawdź dokładnie ten wyciek, oby nie okazało się że ori rurka już podziękowała. Zresztą wiesz gdzie poleci woda w razie awarii więc obserwuj 'dziurkę'.

    B.-ądź M.-arce W.-ierny
    Opel Signum
    BMW jeszcze kiedyś kupię ;p

    Ex- BMW e28 524td, e38 728i,e66 735LI , e36 316i 1.9 compact ,e46 M3 SMG ;)

  5. #5
    Vip Vip Awatar dealer25
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    1,610
    BMW
    e66 750Li
    Skąd
    Wałcz
    Cytat Zamieszczone przez Jakub Zobacz posta
    Dealer, sprawdź dokładnie ten wyciek, oby nie okazało się że ori rurka już podziękowała. Zresztą wiesz gdzie poleci woda w razie awarii więc obserwuj 'dziurkę'.
    sprawdziłem to na samym początku :) tam jest sucho poza tym na tej rurce zrobiłem tylko 25 tys, dziwi mnie ze ten wtyk sie uszkodził pod termostatem bo tam ewidentnie jest mokro, pompa była wymieniana 2 lata temu razem z rurką

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2014
    Posty
    457
    BMW
    e65
    Skąd
    Legnica
    nad pompa wody jest trojnik jeszcze, moze tam gdzies ucieka i zalewa pompe.

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    511
    BMW
    E65 740d, 335i, 750dX
    Skąd
    LU
    Sprawdz czy z dziurki na pompie nie leci.

Podobne wątki

  1. wyciek płynu chłodniczego e38
    Przez Darek w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 20-10-2015, 10:45
  2. [silnik] e65 760 v12 n73 wyciek płynu chłodniczego rurka pomiędzy głowicami MASAKRA
    Przez IMPEX1950 w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 04-04-2014, 21:45
  3. E32 Wyciek płynu chłodniczego M70
    Przez Lucash w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 17-03-2014, 22:19
  4. Odpowiedzi: 47
    Ostatni post / autor: 15-03-2014, 10:33
  5. ubytek płynu chłodniczego
    Przez daber w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 31-08-2011, 14:34

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •