Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14

Wątek: Kasowanie inspekcji i nie działający prędkościomierz.

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2010
    Posty
    7

    Kasowanie inspekcji i nie działający prędkościomierz.

    Witam.
    Macie może jakiś schemat kasowania inspekcji w rekinie? Bardzo byłbym za niego wdzięczny, gdyż wszystkie które znajduje są do nowszych modeli.
    Drugi problem mam taki, że nie działa mi prędkościomierz. Dziwnie zachowuje się także, obrotomierz, na "P" jest ok, a jak tylko wrzucam jakiś bieg, to zaraz opada i nawet jak dodaję mocno gazu to nie unosi się wyżej niż na 1500rmp. Miał ktoś taki problem? Może wie jak go rozwiązać? PS. Skrzynia automat.
    Pozdrawiam!
    Ostatnio edytowane przez Sebek ; 22-06-2011 o 11:29

  2. #2
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2010
    Posty
    14
    BMW
    735iA
    Skąd
    Olsztyn
    Zdaje sie że ja mam taki schemacik do kasowania inspekcji wydrukowany wpadnij to Ci dam

  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2010
    Posty
    6
    BMW
    e23 728i
    Skąd
    Police
    Cytat Zamieszczone przez mateusz_ Zobacz posta
    Zdaje sie że ja mam taki schemacik do kasowania inspekcji wydrukowany wpadnij to Ci dam
    Podrzuć na forum jak możesz ten schemat, potrzebujących jest więcej.

  4. #4
    Początkujący Użytkownik Awatar patyk1985
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    17
    BMW
    E23
    Skąd
    Warszawa
    W twoim przypadku masz uszkodzoną płytkę zegarów w wyniku rozlanych akumulatorków, tak więc inspekcji najprawdopodobniej też nie skasujesz. Kasowanie inspekcji: włącz zapłon, 7 pin w wtyczce diagnostycznej dotknij do masy na 10-15sek.

  5. #5
    Początkujący Użytkownik Awatar Wicio
    Dołączył
    Jun 2011
    Posty
    36
    BMW
    E23 2.8i
    Skąd
    Otwock
    wydaje mi się że to raczej nie jest wina zegarów mam identyczny problem ( zegary mam nadzieje już naprawione tzn. baterie wymienione ścieżki polutowane ) po odpaleniu obrotomierz działa ruszę pół metra do przodu i przestaje działać cofnę znowu pół metra i znowu działać. W czasie jazdy wskazówka od obrotomierza i prędkościomierza drga i nie prawidłowo wskazuje. Macie może jakieś pomysły co to może być?

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik Awatar GRABA730i
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    393
    BMW
    E36 316i/E 38 m60b40 740iA V8/E46 318i
    Skąd
    NNI
    u mnie jest to samo z predkosciomierzem tylko w e38 i tez nie mam zielonego pojecia co to moze byc.....

  7. #7
    Początkujący Użytkownik Awatar patyk1985
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    17
    BMW
    E23
    Skąd
    Warszawa
    sprawdź czujnik w dyfrze

  8. #8
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2014
    Posty
    21
    BMW
    BMW E23 728i
    Skąd
    Wrocław
    Odkopię temat, może ktoś pomoże. Chciałbym zresetować pasek inspekcji i wymiany oleju. W moim bmw e23 jest gniazdo 15pinowe. Znalazłem wiele materiałów na ten temat: http://www.mye28.com/viewtopic.php?t=35609 i np http://www.unofficialbmw.com/repair_faqs/sil.html. Procedura zrobienia zworki na 1 i 7 pinie nie powiodła się. Brak reakcji. Tablica działa poprawnie, prędkościomierz, obrotomierz, podświetlenie tablicy itd. Natomiast pali sie na stale pomarańczowe światełko inspekcji + wymiany oleju + na pasku Service Interval palą się na czerwone diody ( raz 3 raz 2, raz 1, różnie). Jestem po wymianie żarówkek podświetlania tablicy, tablicę mam zdemontowaną. Jakieś rady? Przeczytałem, że moze być to wina baterii Ni-Cad które zasilają moduł Service Interval (SI), mogła się zużyć (wylać?) Czy takie są właśnie objawy? Czy ktoś naprawiał to samodzielnie lub wie gdzie można to naprawić, do kogo się zwrócić? Dodam, że manual resetu SI jest w e23 jest niemal identyczny jak w e28,e24,e30.

  9. #9
    yazg.o.t. Vip Awatar yaz
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    2,643
    BMW
    e2431gt
    Skąd
    inąd
    Blog
    14
    Pisząc, że masz zdemontowaną tablicę, masz na myśli licznik?
    Akumulatorki zasilające płytkę SI rzeczywiście lubią się skończyć po tak długim czasie.
    Musisz otworzyć licznik i zobaczyć w jakim stanie to jest u Ciebie.
    Obstawiam, że nie jest źle skoro cegiełki inspekcji świecą. Zazwyczaj pada podświetlenie cegiełek, może nie działać np wskaźnik temperatury czy obrotomierz.
    Wszystko zależy od tego jaki obszar ścieżek na płytce objął wyciekający z akumulatorków kwas.
    Wymień te Ni-CaDy na nowe i wtedy powinno dać radę zrobić reset.

  10. #10
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2014
    Posty
    21
    BMW
    BMW E23 728i
    Skąd
    Wrocław
    Dziękuje za odpowiedź. Tak mam na myśli licznik ( zegary ). Podświetlanie cegiełek działa: wskaźnik temperatury, obrotomierz też, itd... Całość działa. Nie znam się na tym więc nie chciałbym za dużo grzebać samodzielnie ale chyba mam do kogo porzucić licznik. Mam tylko pytanie - ta bateria o której wspominasz jest wlutowana w płytkę czy jest dołączona osobno i wystarczy ją wymienić?

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •