Strona 1 z 6 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 52

Wątek: Fabryczny alarm - jakaś masakra

  1. #1
    Damian Vip Awatar vramzes
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    2,946
    BMW
    BMW E36 320 , EX : e32 730 iA , e38 730i manual, e32 730 Shadow Line
    Skąd
    BRALIN

    Post Fabryczny alarm - jakaś masakra

    jak się dzieje to grubo...wczoraj rozwaliłem przepływkę a dziś rozwalił mnie alarm ....ręce opadają , ma ktoś info jak się go pozbyć , wyłączyć czy coś ? dodam że kluczyk scyzoryk zakupiłem nie dawno i teraz na już będę to uruchamiał , co do alarmu to kiedyś już miałem problem ale się jakoś rozwiązał , dziś zauważyłem że central nie zamknął mi drzwi pasażera więc poszedłem i je otwarłem i się zaczęło , syrena zaczęła wyć , kierunki mrugać i auto dostało odcinkę zapłonu ... latałem w deszczu chyba z 1,5h wokół auta żeby coś zrobić , nic nie pomogło , central zamykałem i otwierałem z pilota ( central dokładany ) po otwarciu obojetnie których drzwi to samo ...syrena i kierunki , po czasie tylko kierunki ,nic nie daje otwieranie z pilota , z kluczyka ani z dzyndzlów w drzwiach , awaryjki mrugają cały czas , przy póbie odpalenia , otwarcia drzwi od razu wyje też syrena... spostrzeżenia :
    - mam diodę w obudowie stacyjki
    - mam diodę w kratce środkowej górnej nawiewu
    - mam to coś w zaślepce silniczka szyberdachu
    - syrena jest gdzieś pod wycieraczkami w podszybiu
    - wyjęcie modułu siemens pod tylna kanapą nie wyłącza niczego ( alarmu czyli syreny i kierunków )
    - pod maską przed modułem metalowym mam czarny wysoki przekaźnik , wyjęcie powoduje wyłączenie awaryjnych ( alarmowych )
    - za skrzynką z modułami pod tylna kanapą mam na ściance jakiś moduł jak wyjmę bezpiecznik u jego góry alarm cichnie , natomiast przestaje działać obc i central auto odpala
    auto odpalę i chodzi , włoże owy bezpiecznik do tamtego modułu i zapala się obc i włącza syrena ... to jakaś masakra , niestety jadę zaraz do pracy ale jutro kupię 4 nowe baterie do scyzoryka i będę próbował coś działać , puki co proszę o jakieś rady , sugestie itd
    Ostatnio edytowane przez vramzes ; 20-05-2015 o 13:13

  2. #2
    yazg.o.t. Vip Awatar yaz
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    2,646
    BMW
    e2431gt
    Skąd
    inąd
    Blog
    14
    Polecam sięgnąć po instrukcję obsługi.
    Bodajże na stronie 65 jest informacja o awaryjnym dezaktywowaniu alarmu.
    Poniżej wklejam anglojęzyczną wersję, w sieci jest też polska wersja od e34, która jest 1:1 w tym temacie.


    Bezpiecznik, który wyciągnąłeś zabezpiecza moduł alarmu. Dlatego alarm ucichł.
    Jednocześnie, jak napisałeś, umarł OBC, z uwagi na funkcję CODE, jaką m.in. OBC obsługuje.
    Sprawdź dezaktywację wg instrukcji, którą wkleiłem i daj znać czy pomogło.
    I tak, trzeba w środku posiedzieć przynajmniej 15minut, więc radzę wziąć jakąś gazetę do poczytania lub co kto tam woli.

  3. #3
    Damian Vip Awatar vramzes
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    2,946
    BMW
    BMW E36 320 , EX : e32 730 iA , e38 730i manual, e32 730 Shadow Line
    Skąd
    BRALIN
    Super , dzieki , czyli to powoduje calkowita dezaktywacje alarmu ? Juz na wieki ? Moze uda mi sie zakodowac ten scyzoryk i alarm bedzie dzialac dalej jak powinien ? Bo jesli teraz dziala to znaczy nic mu nie dolega , poza tym jestem ciekaw co spowodowalo aktywacje alarmu i dlaczego nie dalo sie nic zrobic zeby nie darl papy ....poza tym wysoki czarny przekaznik jest od kierunkow , przekonalem sie jadac do pracy ze ich nie mam :-)

  4. #4
    Początkujący Użytkownik Awatar baker53
    Dołączył
    Dec 2014
    Posty
    80
    BMW
    e32 m30b30
    Skąd
    Bolesławiec
    Weź odlacz aku na 15 minut i się zresetuje centralka. bynajmniej tak u mnie było.

  5. #5
    yazg.o.t. Vip Awatar yaz
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    2,646
    BMW
    e2431gt
    Skąd
    inąd
    Blog
    14
    Cytat Zamieszczone przez vramzes Zobacz posta
    ...czyli to powoduje calkowita dezaktywacje alarmu ? Juz na wieki ?...
    Przerywasz obwód alarmu wyjmując ten bezpiecznik, więc alarm automatycznie jest niekatywny.
    Cytat Zamieszczone przez vramzes
    ...poza tym jestem ciekaw co spowodowalo aktywacje alarmu i dlaczego nie dalo sie nic zrobic zeby nie darl papy
    Najprawdopodobniej aktywację alarmu spowodowałeś Ty sam, otwierając drzwi pasażera. Być może w momencie uruchomienia centralnego zamka siłownik drzwi nie zadziałał. Otworzyłeś je i gotowe. Alarm spełnił swoją funkcję.
    Pozostaje awaryjna dezaktywacja, a odłączenie aku nawet na 15h nic w tym przypadku nie pomoże.

  6. #6
    Początkujący Użytkownik Awatar baker53
    Dołączył
    Dec 2014
    Posty
    80
    BMW
    e32 m30b30
    Skąd
    Bolesławiec
    a ten scyzoryk to kupiłeś razem z centralka nowa?

  7. #7
    Damian Vip Awatar vramzes
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    2,946
    BMW
    BMW E36 320 , EX : e32 730 iA , e38 730i manual, e32 730 Shadow Line
    Skąd
    BRALIN
    Kluczyk kupilem sam , bo chyba idzie go zakodowac ? Przynajmniej tak mysle...

  8. #8
    Początkujący Użytkownik Awatar baker53
    Dołączył
    Dec 2014
    Posty
    80
    BMW
    e32 m30b30
    Skąd
    Bolesławiec
    To on ci po prostu przestal dzialac jak chciałeś otworzyć auto?

  9. #9
    Damian Vip Awatar vramzes
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    2,946
    BMW
    BMW E36 320 , EX : e32 730 iA , e38 730i manual, e32 730 Shadow Line
    Skąd
    BRALIN
    używałem zwykłego kluczyka bo z autem nie dostałem scyzoryka , miałem problem z alarmem jak zmieniałem zamki ale jakoś wtedy się naprawiło ni nie było więcej problemów aż do teraz , scyzoryk dokupiłem do poźniej ale jak zawsze czasu nie było żeby ogarnąć to i sprawdzić czy da radę go zakodować , jutro będę miał do niego baterie i będę działać , jak na tą chwilę szukam jak kodować go bo kiedyś gdzieś na to trafiłem przypadkiem , kolego YAZ czy proces dezaktywacji jest odwracalny ? bo na razie nie będe tego robił tylko sprawdzę czy scyzoryk uda się zakodować i czy to będzie działać czy nie

  10. #10
    Początkujący Użytkownik Awatar baker53
    Dołączył
    Dec 2014
    Posty
    80
    BMW
    e32 m30b30
    Skąd
    Bolesławiec
    Weź lepiej podjedz do kogos kto ogarnia temat alarmow to ci zakoduje, odblokuje i dużo nie zapłacisz. Wg mnie to najlepsze wyjście.

Podobne wątki

  1. [elektryka] Fabryczny alarm? Wyje bez potrzeby...
    Przez godles w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 13-05-2013, 09:00
  2. [ elektronika] Jak u Was działa fabryczny alarm?
    Przez michal_5000 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 08-05-2013, 15:41
  3. Kluczyk/Alarm fabryczny- zamykanie i otwieranie
    Przez Arman w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 21-12-2010, 22:52
  4. Fabryczny alarm BMW a czujnik ruchu ?
    Przez budek w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 15-02-2009, 20:19
  5. [elektryka] Fabryczny alarm BMW oszalał :(
    Przez SMOK_740 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 13-07-2008, 12:17

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •