Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 18

Wątek: Opony do e65

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik Awatar bolo88pl
    Dołączył
    May 2011
    Posty
    241
    BMW
    E65 730D
    Skąd
    Mazowsze

    Post Opony do e65

    Witam Panowie potrzebna rada ,jakie opony kupić na tył do e65 rozmiar 275/40/19 Teraz mam opony typu RUN-FLAT ,myśle żeby założyć zwykłe opony, tu pojawia się problem jak rozpoznać opony bez ,,RF,, Co nieco się już sam dowiedziałem ,ale nie potrafie rozpoznać takiej opony,jeśli sprzedający jej nie opisze szczegółowo. Opony ,,RF,, sa dość głośnie i nie naprawialne po przebicu i to mi się nie podoba. Proszę o jakieś porady

  2. #2
    użytkownik Awatar ADASIO
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    9,182
    BMW
    BMW 750 LIX G12 FROZEN GREY MAT
    Skąd
    SILESIA City
    Tu masz podstawowe info jak rozpoznawać oznaczenia opon:

    http://www.netgum.pl/oznaczenia.php

    http://www.opony.com.pl/artykul/ozna...-flat/?id=1175


    oraz PLUSY I MINUSY opon RF:

    http://allegro.pl/artykul/opony-typu...i-zalety-37193


    Jak wszystko opony RF maja zalety i wady, pamiętaj aby sprawdzić felgi czy nei są przystosowane tylko do RF
    https://7er.pl/signaturepics/sigpic836_6.gif SIEDEM GRZECHÓW GŁÓWNYCH !!!

    ____________________________________________
    ex - BMW E38 728i cossmosschwarz metallic
    ex - BMW E66 745 Li black metallic
    ex - BMW F02 750Lix sophistograu metallic

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik Awatar bolo88pl
    Dołączył
    May 2011
    Posty
    241
    BMW
    E65 730D
    Skąd
    Mazowsze
    hej właśnie zdorzyłem to znaleśc już wcześniej problem w tym że jak patrze na opony w sklepie to na zdjęciu pokozany jest tylko bieżnik opony a w opisie nie jest napisane jakiego typu jest to opona.Np Pirelli PZERO ma w nazwie RUN FLAT a np. YOKOHAMA ADVAN SPORT V103 nie ma oznaczenia że jest to RUN FLAT a w rzeczywistości jest to właśnie ,,RF,, o tym dowiedziałem się przypadkowo ,jak rozpoznać opony z tym systemem i bez i czy lepiej założyć zwykłe bo mam chęć tak właśnie zrobić

  4. #4
    użytkownik Awatar ADASIO
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    9,182
    BMW
    BMW 750 LIX G12 FROZEN GREY MAT
    Skąd
    SILESIA City
    To zależy na czym Ci zależy :)


    jak chcesz mieć opony które gwarantują dojazd z przebitą opona

    jak masz felgi przystosowane do RF

    jak zależy Ci na włożeniu np gazu w miejsce koła zapasowego

    To bierz RUN FLAT

    natomiast jak nie masz założeń powyższych w planach to możesz założyć zwykłe opony - ważne by w odpowiednim rozmiarze i z odpowiednimi felgami aby nie przekłamywał licznik i nie wywalało błedów

    Pytasz mnie na PW o moje opony - otóż mam standardowe 19 calowe "słoneczka" i uważam że od 19 calu powinno się w e65 zaczynać - mniejsze wyglądają jak taczka i gokart :)
    https://7er.pl/signaturepics/sigpic836_6.gif SIEDEM GRZECHÓW GŁÓWNYCH !!!

    ____________________________________________
    ex - BMW E38 728i cossmosschwarz metallic
    ex - BMW E66 745 Li black metallic
    ex - BMW F02 750Lix sophistograu metallic

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik Awatar bolo88pl
    Dołączył
    May 2011
    Posty
    241
    BMW
    E65 730D
    Skąd
    Mazowsze
    Kolego Adasio pytałem cie o opony a nie o felgi na jakich jeździsz byłem ciekaw czy tez masz Run FLat-y ,Również mam słoneczka 19 i mam obecnie Pirelli P ZERO i che na tył kupic zwykłe opony bez systemu ,,RF,,Ponowiam pytanie do jak rozpoznać w sklepach internetowych opone bez Run FLAT [niektóre opony nie są w opisie opisane jak RF a naprawdę to nimi są ,a ządne skróty producentów nie sa zastosowane]

  6. #6
    użytkownik Awatar ADASIO
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    9,182
    BMW
    BMW 750 LIX G12 FROZEN GREY MAT
    Skąd
    SILESIA City
    Nie, ja mam zwykłe opony - takie były i takie zamieniłem, nie miałem nigdy RF

    Taka moja sugestia w wyborze RF albo zwykłych - kupuj opony znanych marek a nie no name z chin te znane masz pooznaczane zazwyczaj co i jak bo wg mnie ciężko będzie odpowiedzieć jak poznać oponę nie widząc jej fizycznie a tylko na ekranie monitora - ale może ktoś umie :) ja niestety nie pomogę
    https://7er.pl/signaturepics/sigpic836_6.gif SIEDEM GRZECHÓW GŁÓWNYCH !!!

    ____________________________________________
    ex - BMW E38 728i cossmosschwarz metallic
    ex - BMW E66 745 Li black metallic
    ex - BMW F02 750Lix sophistograu metallic

  7. #7
    BMW RuLeZ Mod Awatar Bezi
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    5,297
    BMW
    BMW G11 740xD , BMW e46 325CI Cabrio
    Skąd
    Wrocek City
    ja polecam RF.
    Mimo że głośniejsze( ja tego nie odczuwam) mimo że podobno twardsze (ja tego nie odczułem) juz 3 z miałem kapcia i po Wrocławiu na RF bez problemu dojeżdzałem do zakładu. Tam lekkie przeklinanie (bo ciężko się sciąga ze względu na wzmocnione brzegi),.

    Także ja polecam RF.
    Co do rozpoznania. Zadzwoń na infolinię do sklepu i się zapytaj.
    Jerome Le Banner: "...W siłowni możesz wypracować sobie mięśnie klatki lub mięśnie ud. Nie możesz jednak wzmocnić swoich jaj, albo się z nimi urodziłeś albo nie..."

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik Awatar bolo88pl
    Dołączył
    May 2011
    Posty
    241
    BMW
    E65 730D
    Skąd
    Mazowsze
    Słyszałem takie wersje.... czy to prawda że takiej opony się nie naprawia?.Ogólnie słyszałem 3 wersje
    1.jak się szybko zorientujesz i zmienisz opone bez dojeżdżania do tzw.serwisu to można ja naprawić a,ale nie każdy zakład umie
    2.nie naprawia się w ogóle takiej opony nie ważne że nowa jeśli przebita to od razu śmietnik
    3.jeśli przebije się opona i dotoczysz się na tym flaku do ,,serwisu,, około 50-80km to opona jest nie naprawialna

  9. #9
    BMW RuLeZ Mod Awatar Bezi
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    5,297
    BMW
    BMW G11 740xD , BMW e46 325CI Cabrio
    Skąd
    Wrocek City
    ja na 20" przejechałem z 80KM i bez problemu mi naprawili.
    Jerome Le Banner: "...W siłowni możesz wypracować sobie mięśnie klatki lub mięśnie ud. Nie możesz jednak wzmocnić swoich jaj, albo się z nimi urodziłeś albo nie..."

  10. #10
    Vip Vip Awatar damned1
    Dołączył
    Apr 2014
    Posty
    4,434
    BMW
    530e, 118i
    Skąd
    Wrocław
    Podepnę się tutaj.

    Od jakiegoś miesiąca mam na aucie OEM 20'' (245/40, 275/35). Kupiłem cały zestaw razem z oponami Michelin. Opony do najmłodszych nie należą. Do wymiany najpóźniej po tym sezonie, o ile moje uszy wytrzymają, bo strasznie huczą.

    Przeglądałem na szybko Oponeo co jest dostępne. Moje główne kryterium to poziom głośności. Na obecnych już przy 60 km/h i zamkniętych oknach słyszę spory szum. Z tego co widziałem, nie ważne czy marka premium, czy budżet, przeciętny poziom głośności w/g etykiety to okolice 71-72 dB. Jest kilka modeli z tą wartością < 69 dB co jest ok, jednak to są Run Flaty i jest dla mnie podejrzane, że te opony są cichsze od standardowych.

    Jakie są wasze doświadczenia i co byście polecili jako następcę? Cena powiedzmy do 1000PLN za sztukę.

Podobne wątki

  1. opony zimowe e65
    Przez Guzio83 w dziale Felgi, opony, itp.
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 26-12-2013, 21:09
  2. Opony 245/50/18 BMW E65
    Przez skub w dziale Felgi, opony, itp.
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 26-03-2012, 21:11
  3. Opony zimowe e65 dziwny rozmiar.
    Przez arielowaty w dziale Felgi, opony, itp.
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 07-12-2010, 17:22

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •