Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 18 z 18

Wątek: Opony do e65

  1. #11
    Doświadczony Użytkownik Awatar miro
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    6,842
    BMW
    BRAK
    Skąd
    MEIN VATERLAND IST OBERSCHLESIEN
    Ja kupilem z oznaczeniem XL (świadomie) http://www.opony.com.pl/opony-porady...-i-mity/?id=19

  2. #12
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    May 2015
    Posty
    68
    BMW
    E65 FL
    Skąd
    Miasto
    Jeżeli ktoś dalej zastanawia się jak w sklepie rozpoznać opony runflat to spójrz na to:



    Screeny wykonałem na podstawie oponeo - nie sposób jest pomylić się przy wyborze opon :)

  3. #13
    Vip Vip Awatar damned1
    Dołączył
    Apr 2014
    Posty
    4,434
    BMW
    530e, 118i
    Skąd
    Wrocław
    To jak rozróżnić RunFlat od zwykłych to nie problem.

    Doprecyzuję swoje pytanie: zależy mi przede wszystkim na cichych oponach w rozmiarach 245/40/20 i 275/35/20, które tę swoją ciszę zachowają przez wiele kilometrów, a nie po np. 1000km zaczną huczeć. Fajnie byłoby gdyby ktoś napisał jakich opon używa/używał i jakie miały parametry w/g etykiety. Trzeba tylko wziąć pod uwagę poprawkę, że jakiś czas temu zmienił się sposób obliczania głośności opon i powiedzmy dawne 69dB to dzisiejsze chyba 71, a nigdzie nie jest podawane, czy wartości na etykiecie są liczone po staremu czy po nowemu ;)

    Wspomniałem o RunFlatach, bo według etykiet Dunlopy RF są najcichsze ze wszystkich oferowanych opon na oponeo, a wiadome jest, że w rzeczywistości RunFlaty do cichych nie należą.

  4. #14
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    May 2015
    Posty
    68
    BMW
    E65 FL
    Skąd
    Miasto
    Ja w swoim BMW posiadam opony Michelin Pilot Primacy (co prawda 275/40/19 oraz przód 245/45/19) ale mogę je z czystym sumieniem polecić. Cena dobra, właściwości jezdne również bardzo przyzwoite - to znaczy, że w podczas mojego użytkowania zarówno podczas deszczu jak i w suche dni opona sprawowała się prawidłowo/przewidywalne. Z tego co się orientuję są to opony homologowane przez BMW. Co do głośności, czytałem że niby są głośne czego nie mogę potwierdzić, ponieważ nie odczuwam w żaden sposób ich głośności (nie dudnią, nie szumią). Bieżnik oczywiście się ściera jak to w każdej dobrej i przyczepnej oponie :)

  5. #15
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2014
    Posty
    34
    BMW
    730D E65
    Skąd
    Katowice
    Witam. Dotychczas na moich słoneczkach leżały 245/45 przód i 275/40 tył. i skończyły żywot w tamtym roku. Ogólnie zmierzam się z zakupem opon o takim samym rozmiarze ale ostatnio wpadła mi propozycja kupna: przód taki sam czyli 245/45 ale tył 285/40. Czy takie rozwiązanie będzie odpowiednie?

  6. #16
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2016
    Posty
    29
    BMW
    E65 ;R53 i inne :-)
    Skąd
    Sopot
    Witam
    Na swoje 20-stki chcę kupić Nokiany ZLINE. Ktoś z Was miał styczność z letnimi Nokianami ??

  7. #17
    lux_t
    Gość
    Moim zdaniem Nokiany to dobry sprzęt - będziesz zadowolony. Z innych bardzo ciekawie prezentują się Dunlop SP sport Bluresponse, Goodyear EfficientGrip Perfomrance.
    Wiadomo, w czołówce zawsze znajdują się Continentale np w wersji ContiPremiumContat 5.
    Te trzy modele opon świetnie sprawują się na różnych typach nawierzchni. Zestawienie oraz opis technologii można znaleźć np tutaj: http://www.oponeo.pl/artykul/najleps...6-wg-kierowcow
    Ostatnio edytowane przez lux_t ; 22-05-2017 o 06:33 Powód: aktualizacja treści

  8. #18
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2016
    Posty
    29
    BMW
    E65 ;R53 i inne :-)
    Skąd
    Sopot
    Na swoje walce kupiłem nokiany zline. Jestem bardzo zadowolony po przebiegu około 4500. Przebieg 80trasa 20 miasto.
    Super odprowadza wodę przy dużej przedkości nawet przy mega ulewie czuć stabilność . Przy suchej nawierzchni opony przyklejone do asfaltu. Co do hałasu to dla mnie Ok .bardzo atrakcyjna cena do jakości.
    Pozdrawiam

Podobne wątki

  1. opony zimowe e65
    Przez Guzio83 w dziale Felgi, opony, itp.
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 26-12-2013, 21:09
  2. Opony 245/50/18 BMW E65
    Przez skub w dziale Felgi, opony, itp.
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 26-03-2012, 21:11
  3. Opony zimowe e65 dziwny rozmiar.
    Przez arielowaty w dziale Felgi, opony, itp.
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 07-12-2010, 17:22

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •