Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: E38 Becker Professional BE 2451 jak zmieniać stacje radiowe z kierownicy ?

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2015
    Posty
    42
    BMW
    e38 728iA, e34 520i, MB W123 240D, W124 200, W124 250d x2
    Skąd
    Będzin

    Post E38 Becker Professional BE 2451 jak zmieniać stacje radiowe z kierownicy ?

    Witam,

    Próbowałem znaleźć odpowiedź na moje pytanie ale nie znalazłem, ktoś przede mną też o to pytał ale nikt mu nie odpowiedział więc trzeba trochę to forum zaśmiecić i stworzyć nowy temat.

    Poprzednie radio czyli kasetowy Business Blaupunkt BP3838 po zaprogramowaniu stacji na kierownicy po przyciśnięciu strzałki góra/dół radio zmieniało stacje, które były zaprogramowane w jego pamięci. Kilka dni temu zakupiłem Becker Professional BE2451. Różnica dzwięku kolosalna ale to nie jest motto przewodnie tego tematu. W Beckerze stacje są zaprogramowane ale można po nich "skakać" tylko z poziomu przycisków na MID, po naciśnięciu strzałek na kierownicy góra/dół radio zaczyna wyszukiwanie nowych stacji. Wtedy z lewej strony wyświetlanej częstotliwości pojawia się pojedyncza, pionowa kreska. Ponowne naciśnięcie strzałek na kierownicy góra/dół w momencie wyszukiwania - zamiast pojedynczej są 2 pionowe kreski wyświetlane z lewej strony częstotliwości. Czy można to zmienić tak aby kierownicą zmieniać stacje na wcześniej zaprogramowane??? Istniejący stan jest trochę wkurzający.

    Może ktoś z Was ma skan oryginalnej instrukcji to tego radia?

  2. #2
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2015
    Posty
    42
    BMW
    e38 728iA, e34 520i, MB W123 240D, W124 200, W124 250d x2
    Skąd
    Będzin
    Kurde w necie nie ma NIC, KOMPLETNIE NIC na temat tego modelu, a przeciez nie jest to jakiś mega unikat

    Może ten BECKER ma (pewnie ma tylko jak tam wleźć) jakieś ukryte funkcje i może tam jest gdzieś zapisana informacja, że ma wyszukiwać nowych zamiast przerzucać zapamiętane stacje.

    Pomóżcie please to to jest dość upierdliwa przypadłość. Jak chcesz posłuchać tego co chcesz to musisz odrywać łapy i wzrok od kiery.

    Poza tym zostanie info dla potomnych (starałem się precyzyjnie sformułować temat postu).

    Czekam na HILFE :)

    Pozdrawiam Wszystkich

    Milosh

  3. #3
    Początkujący Użytkownik Awatar melomaster
    Dołączył
    Feb 2015
    Posty
    64
    BMW
    E38 728i
    Skąd
    Koln
    Hehehhee no to jest to. To naprawde wkurzajace ze w miejscu w ktorym powinno byc najbardziej uproszczone ma sie bardziej zaawansowana funkcje niz na radiu. Sam troche czytakem o tym ale ogonie nic nie ma. Jakis elektronik lub programista moglby sie tym zainteresowac. Oczywiscie chodzi mi o nasze kregi...😃

    wytaptane z galaxy note 4

  4. #4
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2015
    Posty
    42
    BMW
    e38 728iA, e34 520i, MB W123 240D, W124 200, W124 250d x2
    Skąd
    Będzin
    no toś mnie wujek pocieszył

  5. #5
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2015
    Posty
    42
    BMW
    e38 728iA, e34 520i, MB W123 240D, W124 200, W124 250d x2
    Skąd
    Będzin
    Kurde dziś jeździłem jakim o.ranym autem firmowym (OPEL ZAFIRA) i nawet w takim OPLU kiera zmienia stacje aż miło. Panowie z BMW lub z Becker Automotive GmbH dali mega dupy z tą funkcją radia, aż się nie chce wierzyć, że ktoś tego nie wyłapał we wczesnej fazie np. testów i tematu nie ogarnął. CHYBA, ŻE JEST NA TO SPOSÓB ale coś Panowie milczycie :(

  6. #6
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,236
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Próbowałeś kilka razy nacisnąć klawisz FM?
    W przypadku nawigacji z tunerem beckera, pierwszy tryb to 6 zapamiętanych stacji. Drugie naciśnięcie powoduje zmianę na zapisane stacje przez tuner radiowy(becker ma 2 anteny, jedna używana do odbioru w danej chwili, drugą używa do wyszukiwania dostępnych stacji lub stacji o mocniejszym sygnale niż ta co w danej chwili słuchamy)
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  7. #7
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2015
    Posty
    42
    BMW
    e38 728iA, e34 520i, MB W123 240D, W124 200, W124 250d x2
    Skąd
    Będzin
    Cześć Cursor

    Nie mam nawigacji, tylko kasetowy Becker Professional BE 2451 współpracujący z wyświetlaczem MID więc ten zestaw nawiguje tylko po stacjach radiowych

    Po odpaleniu radia na wyświetlaczu mam dostępne funkcje FMD - zamiast stacji 1-6 wyświetla ich skróty literowe - czyli np. TRO dla Trójki czyli PR program 3. Następny klawisz to FM2 czyli przełączenie zapamiętanych stacji zamiast 1-6 na 7-12 (wtedy funkcja FM2 zmienia się na FM1). Wciskanie tego nic nie daje oprócz wejścia w funkcje radia RDS, FREQ, REG, w których to nie ma nic nt. drążonego przeze mnie tematu.

    Co do funkcji DIVERSITY to nie wiem czy ten Becvker ją ma. W Mercedesie BECKER z wyższej póły mia zawsze 2 anteny, tu pewnie też

    Z tego co zauważyłem jak wciśniemy na kierownicy (lub MID) strzałkę "do przodu" i podczas wyszukiwania świeci się jedna pionowa kreska (wyświetlana z lewej strony częstotliwości) to wyszukuje bardziej "zgrubnie" czyli pewnie stacje o najsilniejszym sygnale, jak podczas wyszukiwania nacisniemy ponownie strzałkę na kierze lub MID to mamy 2 pionowe kreski i wtedy zatrzymuje się wszędzie, nawet na czeskich stacjach (mam 90km do granicy z CZ).

    Kuwa jak to ograć??? może w instrukcji dołączanej do auta coś tam jest nabazgrane tylko nikt nie chce jej tu wrzucić.

Podobne wątki

  1. Jak się ustawia stacje radio BECKER MEXICO 2330
    Przez Marecki7er w dziale instrukcje / schematy
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 16-02-2011, 22:58

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •