Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 34

Wątek: Bmw e65 3.0 benzyna lift nowy nabytek i kilka pytań .

  1. #1
    Początkujący Użytkownik Awatar viptrans24
    Dołączył
    Apr 2015
    Posty
    97
    BMW
    Bmw e65 3.0i
    Skąd
    Łódz

    Post Bmw e65 3.0 benzyna lift nowy nabytek i kilka pytań .

    Witam wszystkich użytkowników , z racji tego że jestem tutaj świerzak i ogólnie to moja pierwsza Bawarka jest kilak spraw których nie wiem , i nie mogę odnaleźć na forum jednoznacznej odpowiedzi dotyczącej mojego modelu .

    1. zauważyłem że serwis wymiany oleju jest ustawiony na tzw ''long live '' czyli wymiana co 30 tys kilometrów , według mnie to stanowczo za dużo więc co ile powinienem to ustawić żeby niczego nie zepsuć ( w Mercu wymieniałem co 15 tys ale to był diesel i olej półsyntetyk )

    2 . Mój nowy nabytek latał na syntetyku Castrola , auto ma obecnie koło 200 tys , więc może by też już czas przejść na półsyntetyk ?

    3 . Na forum jest wiele rozbieżnych opinii na temat wymiany oleju w skrzyni , i nie wiem co mam z tym tematem zrobić , aktualnie wszystko jest super , ale chce go wymienić , lecz po tym co wyczytałem na forum to już zaczynam się modlić o to żeby nie popsuć sobie skrzyni . W meśku co 80 tys zalewałem nowym ( łącznie z płukaniem przechodziło 10 litrów oleju ) . Więc wymieniać czy nie ? jak jest z wytrzymałością tych skrzyń ?

    4 . Wisienką na torcie jest to czy znają panowie kogoś godnego zaufanie ( mechanika , elektronika od Bmw ) godnego zaufania i polecenia w Łodzi lub okolicach ? dużo dobrego słyszałem na temat warsztatu przy ulicy krzemienieckiego , może ktoś zna ?

    5. Wczoraj po wyjeździe z garażu zobaczyłem na podłodze nmałą plamkę oleju ( kilka kropek ) nie zciągałem jeszcze osłon ale już sie boje i zastanawiam co to może być .

    6 . Z racji tego że mam butle w kole , chce kupić sobie koło dojazdowe , niestety nigdzie nie mogę znaleźć , wie ktoś gdzie mogę kupić taki rarytas?

    7 . ringi w przednich lampach świecą na żółty kolor , chciałem zrobić z nimi coś żeby wyglądały jak w nowych modelach , czyli zimne białe światło . Czy da sie coś z tym zrobić ?


    Będe wdzięczny za wszelkie podpowiedzi , naj bardzie zależy mi jednak na podpowiedzi dotyczącej warsztatów , mechaników . Numery telefonów lub adresy milw widziane .

  2. #2
    Moderator Mod Awatar BOSS
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    4,118
    BMW
    740i
    Skąd
    Dolny Slask

    1. Optymalnie jest co 15tys
    2. nie, tylko fullsynt
    3. tak wymieniac
    5. prawdopodobnie wspomaganie
    6. Nie ma dojazdowek do E65
    7. da sie ale radze nie "zchinszczac" beemki

    Każdy człowiek jest jak książka, ma dobre strony, wystarczy tylko przekartkować te złe !!!

  3. #3
    Doświadczony Użytkownik Awatar MC1
    Dołączył
    Aug 2013
    Posty
    1,584
    BMW
    Ex - E 36 325i coupe, E 39 530D individual, teraz E 65 730D
    Skąd
    Otwock
    Cytat Zamieszczone przez BOSS Zobacz posta

    1. Optymalnie jest co 15tys
    2. nie, tylko fullsynt
    3. tak wymieniac
    5. prawdopodobnie wspomaganie
    6. Nie ma dojazdowek do E65
    7. da sie ale radze nie "zchinszczac" beemki

    Nic dodać i nic ująć ;-)
    Moja 7er zdobywczyni I miejsca w kategorii E65 na zlocie Ślesin 2014.

  4. #4
    Doświadczony Użytkownik Awatar jaro5
    Dołączył
    Jun 2011
    Posty
    2,688
    BMW
    F01 750i 540km 850N x-drive,ML 3,2CDI
    Skąd
    radom
    6- można dobrac dajazdówke.Miałem taka w ręku ,wszystko pasowało ale oponka poparciała była i darowałem sobie.
    było E21 316,E30 320,E32 730,E32 750,E34 540,E38 740i,E36 M3 3.0,E39 ALPINA 3.2.E65 745i, X3 3,0si

  5. #5
    Początkujący Użytkownik Awatar viptrans24
    Dołączył
    Apr 2015
    Posty
    97
    BMW
    Bmw e65 3.0i
    Skąd
    Łódz
    Kurcze widziałem na allegro dzisiaj od x5 , nie było napisane że pasuje do e65 , ale wydaje mi sie że et felgi w x5 i rozmiar tarczy hamulcowej oraz zacisku jest bardzo podobny .
    Zadzwonie do gościa w poniedziałek i sie dowiem . Co do ringów no wszystkie nowe bawarki mają mocno świecące rngi w barwie białej zimnej , więc raczej wioski nie będzie .
    Dziękuje za wasze podpowiedzi co do serwisowania mojej nowej Buni . Zastanawiam się jeszcze czy przebieg 200 tys nie kwalifikuje sie do zmiany na trochę bardziej gęsty olej pólsyntetyk . Prosił bym jeszcze o podpowiedz co do warsztatu !!!albo ewentualnie o kontakt kogoś z łodzi co się znana tym modelu Wstępnie umówiłem się na krzemienieckiej , jutro w wolnej chwili sam wejde do kanału bo nie daje mi spokoju te kilka kropek na betonie , były lekko żółte i tłuste , czyli raczej olej . Podobno wymieniany był jakiś oring , ale gość sam nie wiedział po co mu go wymieniali więc sam to zweryfikuje . Wyglądało jak oring wału bo miał średnice około 60 mm . W Mercedesie miałem ten komfort psychiczny że wiedziałem gdzie się udać jak coś się działo . w tym momencie jak coś się stanie z autem to nawet nie wiem gdzie się udać . Nie lubię partactwa i zbędnej dłubaniny w aucie dlatego proszę o namiar na kogoś sprawdzonego i godnego zaufania .

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2014
    Posty
    457
    BMW
    e65
    Skąd
    Legnica
    Kolego bardzo podoba mi sie twoj motor, mi by wystarczyl, jest bezobslugowy. Nie zmieniaj oleju, nie ma takiej potrzeby. Moja niunka ma 400 tys i jezdze na pelnym syntetyku castrola edge wiec nie rob popy. O ringach jest duzo na forum, poszukaj.

  7. #7
    Vip Vip Awatar Jakub
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    6,783
    BMW
    BRAK
    Skąd
    Wlkp.Zduny k.Krotoszyna
    Dokladnie jak pisali koledzy.Co do silnika- nie obawiaj sie go, konstrukcja znana przez mechanikow, bez większych udziwnień.

    B.-ądź M.-arce W.-ierny
    Opel Signum
    BMW jeszcze kiedyś kupię ;p

    Ex- BMW e28 524td, e38 728i,e66 735LI , e36 316i 1.9 compact ,e46 M3 SMG ;)

  8. #8
    Początkujący Użytkownik Awatar viptrans24
    Dołączył
    Apr 2015
    Posty
    97
    BMW
    Bmw e65 3.0i
    Skąd
    Łódz
    Pan mechanik z krzemienieckiej powiedział mi to samo jak byłem się umówić na przegląd . Powiedział że jeśli chodzi o silniki benzynowe to 3.0 jest najtrwalszą jednostką i najmniej problematyczną , jedyna która jest lepsza to 3.0 przed liftem czyli N52 231 ps . Jak szukałem swojej Buni to chciałem właśnie ten silnik znaleść ale trafić coś dobreago graniczy z cudem ., a jak juz jest to ceny kosmos np 2004 rok 10500 euro !!! . była jedna ładna w Niemczech za 8000 tys euro nagle jak ogłoszenie wygasło to gość obniżył cenę na 6,500 euro ale po jednym dniu od obniżenia ceny auto było już sprzedane ;( ciekawostką w tej historii jest to że ta właśnie Bawarka jest aktualnie na allegro za 34900 zł po opłatach . Ładna ciemna grafitowa . W Niemczech miał ten sam przebieg i stała cała .

  9. #9
    Moderator Mod Awatar BOSS
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    4,118
    BMW
    740i
    Skąd
    Dolny Slask
    Cytat Zamieszczone przez viptrans24 Zobacz posta
    Zastanawiam się jeszcze czy przebieg 200 tys nie kwalifikuje sie do zmiany na trochę bardziej gęsty olej pólsyntetyk .
    Era fiatow i polonezow minela 20lat temu, aktualnie takie "staroswieckie" metody sa zabojstwem dla nowoczesnych silnikow wiec jak chesz remontowac lub wymieniac silnik to lej gorszy olej ale jak go zajedziesz to pretensje tylko do siebie

    Każdy człowiek jest jak książka, ma dobre strony, wystarczy tylko przekartkować te złe !!!

  10. #10
    Początkujący Użytkownik Awatar viptrans24
    Dołączył
    Apr 2015
    Posty
    97
    BMW
    Bmw e65 3.0i
    Skąd
    Łódz
    Staroświeckie metody ? bez przesady kolego nie maiłem nigdy Beemki ale kilka aut już miałem ( aktualnie posiadam jeszcze dwa Mercedesy ) w E klasie leje syntetyk bo jest filtr DPF natomiast w Vito leje pół syntetyk i przy większych przebiegach zawsze zmieniałem klasę lepkości ( takie rzeczy pamiętam.jeszcze z technikum samochodowego Ostatnie auto jakie posiadałem miało przebieg grubo ponad 450 tys . Więc nie jest to nic staroświeckiego . Ale może to moja bledną teoria od 11 lat .
    Wczoraj wziąłem się za zdejmowanie osłon bo ta plamka w garażu nie dawała mi spokoju , zauważyłem że delikatnie poci się na uszczelce skrzyni biegów oraz mokro jest w okolicach pompy wody . Spodziewam się więc tego że będę musiał kupić nową pompę wody .
    Moje pytanie :
    jakiej firmy pompy wody panowie polecają ?
    gdzie w e65 znajdę pompę paliwa ?
    jakiej firmy najlepiej kupić pasek i rolki ?
    miska oleju skrzyni występuje jako filtr oleju ? co jeszcze dobrze jest wymienić przy okazji oleju w skrzyni ?
    ile litrów oleju wchodzi do silnika 3.0 i ?
    ile litrów oleju muszę kupić do skrzyni biegów oraz czy najlepszym rozwiązaniem będzie Revanol ?
    Jak kasuje się inspekcje oleju i jako ją zmienić z 30 tys na 15 tys ?
    jaki płyn wlać do wspomagania bo też chciałem wymienić i ile litrów kupić ?
    Czy filtry paliwa oleju oraz powietrza będą takie same jak w e60 z tym samym silnikiem 3.0i 258 ps ?

    Z góry dziękuje za podpowiedzi .

Podobne wątki

  1. [silnik] E65 735i katalizator, wymiana, kilka pytań
    Przez MarcinByd w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 13-05-2017, 18:32
  2. [elektryka] E65 KIEDY I lift elektroniki + kilka pytań
    Przez Binio-LODZ w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 18-10-2016, 23:38
  3. [silnik] E65 M57N czy M57N2 + kilka pytań o E65
    Przez kubosh w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 16-06-2014, 19:13
  4. [pozostale] Kilka pytań przed zakupem E65 2006
    Przez Coral w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 02-07-2011, 18:25
  5. Nowy nabytek, kilka pytan
    Przez rafal123 w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 22-08-2010, 19:48

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •