Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 34

Wątek: Bmw e65 3.0 benzyna lift nowy nabytek i kilka pytań .

  1. #21
    Początkujący Użytkownik Awatar viptrans24
    Dołączył
    Apr 2015
    Posty
    97
    BMW
    Bmw e65 3.0i
    Skąd
    Łódz
    Jeśli ktoś był i oglądał przede mną ten samochód który kupiłem lub zna sprzedawcę lub ma zdjęcia lub jakieś informacje których nie znam to chętnie się dowiem .
    Może się okaże że będę w szoku , na tą chwile borykam się jedynie ze znalezieniem dobrego warsztatu do BMW w Lodzi i okolicach bo chce zrobić podstawowy serwis czyli płyny, oleje i filtry . Byłem u znajomego mechanika przejrzeć zawieszenie mam do wymiany prawy dolny wahacz i prawą końcówkowe drążka , reszta super .
    Byłem też umówić się na wymianę oleju w skrzyni lecz najbliższy termin dopiero 14 maj . Koszt całkowity wymiany oleju z filtrem to 800 - 900 złotych , czy to do dobra cena ?
    Ogólnie po trzech dniach jazdy samochodem , muszę powiedzieć że mechanicy od BMW do bardzo zapracowani ludzie , wszędzie terminy 10 - 16 dni , masakra !!! tutaj zapala mi się czerwona lampka , że skoro te auta są raczej bezawaryjne to czemu wszystkie warsztatowe podwórka są tak zapchane autami ? mam firmę transportową dużo jeżdżę po kraju i boje się że jak sie rypnie coś poważnego to będzie rozpacz bo nie stać mnie niestety na 2 tygodniowe przestoje .Odnoszę i wrażenie że panowie robią łaskę że wogóle podniośą maskę i są strasznie zamknięci w sobie jesli chodzi o odpowiadanie na proste pytania typu np : ile oleju mam panu przywieść panu na wymianę ? albo gdzie mogę znaleść filtr paliwa w tym aucie i co ile go wymieniać ? Nie wiem jak panowie sie zapatrują na coś takiego ale jak sie jedzie do kogoś żeby zostawić u niego pieniądze to powinien przynajmniej wyrazić chęć współpracy . Nie będę robił nikomu antyreklamy ale jak dla mnie to jakaś kpina . Cieknie mi płyn ( albo pompa albo termostat ) moja własna diagnoza , i mechanik każe mi czekać 16 dni na sprawdenie na podnośniku co to ...

  2. #22
    Super Moderator Awatar Anatol
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    6,149
    BMW
    e38 735 iA
    Skąd
    Warszawa
    Odpuściłbym sobie takie warsztaty z łaski...

  3. #23
    Doświadczony Użytkownik Awatar jaro5
    Dołączył
    Jun 2011
    Posty
    2,688
    BMW
    F01 750i 540km 850N x-drive,ML 3,2CDI
    Skąd
    radom
    Masakra,ale niestety tak jest.W radomiu też można policzyć na palcach jednej dłoni szanujące sie zakłady.A jest ich dużo.Tylko jak niektórzy ludzie kochający swoje auta chcemy mieć wszystko na tip top zrobione.Każda śrubka,spinka,itp itp.Szukaj dobrego warsztatu a to 50% sukcesu i zadowolenia z auta
    było E21 316,E30 320,E32 730,E32 750,E34 540,E38 740i,E36 M3 3.0,E39 ALPINA 3.2.E65 745i, X3 3,0si

  4. #24
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Bingo
    Dołączył
    May 2014
    Posty
    401
    BMW
    E46 320Ci ,A8 D3 4,2
    Skąd
    Harklowa
    Często bywa tak ,że duże ,ładne warsztaty unikają bardziej skomplikowanych aut bo przecież lepiej naprawić bzdurę w golfie czy astrze niż w E65.
    Poszukaj dobrego warsztatu a nie działu reklamy warsztatu :) E65 to nie jest szczyt techniki i komplikacji - każdy dobry mechanik powinien go ogarnąć a zwłaszcza podstawowy serwis .

  5. #25
    Początkujący Użytkownik Awatar viptrans24
    Dołączył
    Apr 2015
    Posty
    97
    BMW
    Bmw e65 3.0i
    Skąd
    Łódz
    Dokładnie tak jak pisze kolega Bingo , jutro jestem umówiony na wymianę wahacza i końcówki u mojego mechanika od ..... Mercedesa , części mam lamfordera czyli takiej samej firmy jak pakowałem do Meśka , dolny wahacz w e65 jest bardzo podobny do tego który miałem w E klasie w211 . Olej i filtry ogarnę sobie sam , nie wiem tylko jak skasować inspekcje . Zostaje mi tylko wymiana oleju w skrzyni i zrobienie czegoś z tym wyciekiem płynu , pan na krzemienieckiej stwierdził że spod uszczelki termostatu się leje , ale czas na zrobienie ma dopiero .... 16 maja :( i mam tak niby jeździć jeszcze 2 tygodnie , jutro jade do kolejnego mechanika z polecenia kolegi , zobaczymy może on to ogarnie bo już mnie krew zalewa .... Kupując to auto miałem na uwadze prostą konstrukcje rzędowej szóstki , jak widać nie przemyślałem tematu pod kątem szukania fachowców . Jak już znajdę kogoś kto będzie miał zapał do pracy to w końcu spadnie mi ciśninie , bo nie ma nic gorszego niż kupienie auta a potem zastanawianie się przez tydzień co z nim jest nie tak ...

  6. #26
    Zaawansowany Użytkownik Awatar IceMan11
    Dołączył
    Feb 2015
    Posty
    137
    BMW
    E39 528iA 1999
    Skąd
    Kościan
    Wyobraź sobie, że aut marki BMW u nas jest dosyć sporo. Jeżeli znajdziesz dobrego mechanika oznacza to tylko tyle i aż tyle, że nie ty pierwszy, a wtedy jeden mechanik ma full roboty na 2tygodnie do przodu, bo ludzie wolą poczekać niż dawać na szybko do Kazia na rogu. Bez spiny. Dobrze, ze chociaż znalazłeś takiego co to umie. U mnie to samo i strzelam, że tak powie większość użytkowników tego forum.

  7. #27
    Moderator Mod Awatar BOSS
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    4,125
    BMW
    740i
    Skąd
    Dolny Slask
    Cytat Zamieszczone przez viptrans24 Zobacz posta
    Staroświeckie metody ? bez przesady kolego nie maiłem nigdy Beemki ale kilka aut już miałem ( aktualnie posiadam jeszcze dwa Mercedesy ) w E klasie leje syntetyk bo jest filtr DPF natomiast w Vito leje pół syntetyk i przy większych przebiegach zawsze zmieniałem klasę lepkości ( takie rzeczy pamiętam.jeszcze z technikum samochodowego Ostatnie auto jakie posiadałem miało przebieg grubo ponad 450 tys . Więc nie jest to nic staroświeckiego . Ale może to moja bledną teoria od 11 lat .
    Aha czyli 11letnia turbina nie potrzebuje juz dobrego smarowania wystarczy jest srednio-kiepskie ?? Wydaje mi sie ze wrecz przeciwnie...
    No wez troche rusz glowa i zapomnij o tezach z technikum dotyczacych silnikow z poloneza, bo tam to rzeczywiscie ma sens.

    Nie obraz sie ale patrzac na twoje wypowiedzi wcale sie nie dziwie ze dostajesz terminy za 3 tygodnie - jak przyjezdza klient ktory "wszystko wie lepiej" i zamiast konkretnie gadac robi podchody jak wydrzec jakas informacje (ktora mozna znalezc w 30s w internecie albo po prostu otworzyc instrukcje obslugi auta), przywiezie swoj olej i jakies inne graty to calkiem normalne ze juz na wejsciu maja tego dosyc i termin gwaltownie sie oddala

    Każdy człowiek jest jak książka, ma dobre strony, wystarczy tylko przekartkować te złe !!!

  8. #28
    Vip Vip Awatar ttrol
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    4,086
    BMW
    e32 750 II 88/W124 250D V 93
    Skąd
    Zgorzała/Warszawa

    Post

    Terminy po dwa tygodnie to norma w Łodzi, bo dobry mechanik od BMW jest w zasadzie jeden. Są to bracia Jagiełło na Teresy. Nie wiem skąd teza, że BMW się nie psują, robią to relatywnie często I mocno w zależności odwrotnie proporcjonalnej do zamożności portfela właściciela. A Ci zamożni chcą, żeby auto było salonowe I też często odwiedzają mechanika.

    Ja robiłem u nich wszystko dopóki nie stworzyłem sobie warunków do pracy własnej nad moimi autami.

    A tezę o zmianie oleju na gorszy przy większym przebiegu musisz jeszcze zweryfikować, najlepiej rozbiórką paru silników.
    Ostatnio edytowane przez ttrol ; 07-05-2015 o 06:14
    pozdrawiam Bartek

  9. #29
    Początkujący Użytkownik Awatar viptrans24
    Dołączył
    Apr 2015
    Posty
    97
    BMW
    Bmw e65 3.0i
    Skąd
    Łódz
    Wydrzeć jakąś informacje ?? odnoszę wrażenie że stałeś za moimi plecami jak byłem na warsztacie i rozmawiał z facetem . Ani się nie mądruje ani nie wydzieram informacji ,po prostu lepiej wiedzieć co chcą ci przykręcić lub wlać do auta , chociaż może ty tak nie robisz . Co do terminów to tak jak pisze kolega ze Skierniewic , tak już jest w tym mieście , umówiony jestem na jutro więc i tak super , bo płyn mi się sączy przy termostacie .

    Co do przywożenia gratów :
    - filtr oleju skrzyni Mann
    - olej Ravenol
    - olej syntetyk Mobil
    - filtr paliwa bosch
    - filtr oleju mann
    - filtry kabinowe Mann
    - końcówka drążka lamforder
    - dolny wahacz prawy przód laforder

    Koszt całość :1670 złotych brutto

    Wszystkie zakupy taniej o około 470 złotych niż w warsztacie na miejscu. Nie wiem jak dla pana Boss ale jak dla mnie dość spora różnica w cenie , szczególnie jak ma się pod domem 3 samochody

    Więc kolego Boss jeśli lubisz płacić pośrednikom za części , to już twoja sprawa ale przestań tak komentować moje posty . Zasobność mojego portfela i wiedza o Polonezach to już moja sprawa . Nie rób ze mnie cwaniaczka . Zalogowałem się na to forum nie po to żeby czytać '' cięte riposty " pana moderatora , bo szkoda mi na to czasu, tylko poradzić się w obsłudze marki której nie znam bo jeździłem i jeżdżę czymś zupełnie innym .

    Byłem na Teresy termin 3 tygodnie - panowie mocno zawaleni robotą ( w związku z tym że cieknie mi płyn , niestety nie mogę czekać )
    Byłem na krzemienieckie , najbliższy wolny termin 18 maj .
    Byłem na Więckowskiego , tutaj akurat pan sam nie potrafi się określić kazał dzwonić , dzwonie od przedwczoraj i ćiągle 2 podnośniki zajęte przez te same samochody .
    Spotkałem znajomego który na co dzień jeździ BMW e60 , polecił mi warsztat Bosch Service na ulicy Maratońskiej jestem umówiony na jutro :
    - uszczelnienie termostatu
    - wymiana zimmeringu
    - wymiana oleju w skrzyni
    - oraz olej silnik
    - filtr paliwa .

    Wrażenia z jakości obsługi przekaże po weekendzie .

    Pozdrawiam Artur .

  10. #30
    Zaawansowany Użytkownik Awatar IceMan11
    Dołączył
    Feb 2015
    Posty
    137
    BMW
    E39 528iA 1999
    Skąd
    Kościan
    Cytat Zamieszczone przez BOSS Zobacz posta
    Aha czyli 11letnia turbina nie potrzebuje juz dobrego smarowania wystarczy jest srednio-kiepskie ?? Wydaje mi sie ze wrecz przeciwnie...
    No wez troche rusz glowa i zapomnij o tezach z technikum dotyczacych silnikow z poloneza, bo tam to rzeczywiscie ma sens.

    Nie obraz sie ale patrzac na twoje wypowiedzi wcale sie nie dziwie ze dostajesz terminy za 3 tygodnie - jak przyjezdza klient ktory "wszystko wie lepiej" i zamiast konkretnie gadac robi podchody jak wydrzec jakas informacje (ktora mozna znalezc w 30s w internecie albo po prostu otworzyc instrukcje obslugi auta), przywiezie swoj olej i jakies inne graty to calkiem normalne ze juz na wejsciu maja tego dosyc i termin gwaltownie sie oddala

    Trochę mnie zdenerwowaleś tymi słowami. Siedzę na forach, czytam, dowiaduję się o czym tylko mogę to chyba jasne, że kupię sobie samemu olej, filtry czy klocki i je przywiozę, bo w dupie mam co o mnie pomyśli. Nie jestem idiotą, który oddaje auto bez niczego, a później płaci 1500 za wymiane rzeczy eksploatacyjnych tylko dlatego, że mechanik wziął sobie w łapę za lepsze części, ktorych nawet nie zobaczę. Napiszesz ok, jaką mam pewność, że tego co przywiozłem nie podmienił? Taką, że nadal za części zapłaciłem 2x mniej niż u niego za to samo. Problem ludzi polega na naiwności - a mam z takimi kontakt na codzień. Nie mam zamiaru być idiotą. Daję mu to i to i to ma być zrobione, a nie słuchać ściemy, ze jeszcze to i to musiałem zrobić, bo ciekło... Pokaż mi jak cieknie i spytaj czy masz robić, a nie decyduj za mnie. Proste.

Podobne wątki

  1. [silnik] E65 735i katalizator, wymiana, kilka pytań
    Przez MarcinByd w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 13-05-2017, 17:32
  2. [elektryka] E65 KIEDY I lift elektroniki + kilka pytań
    Przez Binio-LODZ w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 18-10-2016, 22:38
  3. [silnik] E65 M57N czy M57N2 + kilka pytań o E65
    Przez kubosh w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 16-06-2014, 18:13
  4. [pozostale] Kilka pytań przed zakupem E65 2006
    Przez Coral w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 02-07-2011, 17:25
  5. Nowy nabytek, kilka pytan
    Przez rafal123 w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 22-08-2010, 18:48

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •