Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234
Pokaż wyniki od 31 do 34 z 34

Wątek: Bmw e65 3.0 benzyna lift nowy nabytek i kilka pytań .

  1. #31
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2014
    Posty
    161
    BMW
    e65 n62b44
    Skąd
    Płock
    Modeli aut jest mnóstwo. Skąd taki mechanik ma wiedzieć ile oleju wchodzi do skrzyni w tym konkretnym modelu, silniku itd. E65 to rzadkość w warsztatach i o ile w passacie by wiedział tu juz nie bardzo. Mało tego. Mwchanikom trzeba nawet pokazać jak włączyć Drive, bo nie jest to mega popularne auto. Wiec nie wiem kolego czego wymagasz. A co słyszałem o tym aucie? Nic. Tyle że jest ma sprzedanie bo znajomy tez szuka polifta.

  2. #32
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Bingo
    Dołączył
    May 2014
    Posty
    401
    BMW
    E46 320Ci ,A8 D3 4,2
    Skąd
    Harklowa
    Ja zawsze naprawiałem wszystkie auta u znajomego w garażu i nie było problemu jaka marka czy model .Jak czegoś nie wiedział to z uśmiechem stwierdził ,że jest odpowiednia literatura. Nie było z niczym nigdy problemu a koszty usług symboliczne. Teraz większość rzeczy robię sam i naprawdę nie widzę różnicy między wymianą oleju w E65 a jakimś VW. Dobry mechanik powinien poradzić sobie z każdym samochodem .Czasem w dużych ,ładnych serwisach wiedza nie jest adekwatna do cen i wyposażenia. Pojechałem na geometrię do takiego "warsztatu" gdzie sprzęt to 4 moje auta - efekt to fatalne prowadzenie i poprawka ,która wiele nie dała do tego jakaś bzdurna diagnoza.
    A w garażu u Pana Henia za pomocą optycznych przyrządów z lat 90-tych ustawili mi tak ,że jeździł jak nowy .Podstawa to wiedza i doświadczenie.
    Co do cen części to oczywista sprawa ,że jak się poszuka to się znajdzie sporo taniej i nie ma w tym nic złego .

  3. #33
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2014
    Posty
    161
    BMW
    e65 n62b44
    Skąd
    Płock
    Masz racje Bingo. Odpowiednia literatura. Jednostek napędowych jest w opór i normalne że nikt nie zna ilości oleju do nich. Powinien sprawdzić chociażby w necie. Natomiast po poprzednich postach widzę oburzenie że mechanik 'nie wiedział'

  4. #34
    Początkujący Użytkownik Awatar viptrans24
    Dołączył
    Apr 2015
    Posty
    97
    BMW
    Bmw e65 3.0i
    Skąd
    Łódz
    Witam serdecznie , więc auto odebrane . Olej w skrzyni wymieniony ( wymiana dynamiczna ) skrzynka chodzi super , mimo że się bałem po tym co się tutaj naczytałem :)
    Awaria termostatu okazała się awarią węża przy pompie wody ( kupiłem nowy oryginalny u Tłoka , ) wymieniony i nic nie cieknie .
    Olej do silnika zalałem Mobila 5w50 na filtrze Mana . W związku z tym że auto ma instalacje BRC na przeglądzie gazu okazało się że wtryski już niedomagają , kupiłem nowy komplet plus nowe świece ( powodem przeglądu było falowanie obrotów , sprawcą zamieszania okazały się 2 cewki zapłonowe ) Musze jeszcze wypolerować klosze lamp bo są lekko matowe i średnio pasują do błyszczącej całości . Zostały mi jeszcze 4 rzeczy do ogarnięcia o których nie mogę nic nigdzie znaleźć a muszę zrobić :

    1. gdzie w przedniej części nadwozia znajdują się rynienki odpowiedzialne za odprowadzanie wody ? podczas mycia auta zauważyłem że wykładzina pasażera jest mokra
    2. Czy da się zmienić inspekcje olejową z 30 tys na 15 lub 20 tys , i czy da się ją samemu skasować po wymianie ?
    3. czy do e65 występują jakieś koła dojazdowe ? wszędzie piszą że do tego modelu nie ma , producent nie przewidział itp . Natomiast z racji tego że często jeżdżę po polsce plus potrzebuje kawałek bagażnika to muszę mieć coś takiego , może jakiś zamiennik ? widziałem w necie np do x6 ? używa ktoś dojazdówki przy tym modelu ?
    4. Widziałem pod autem że poci mi sie coś przy pompie wspomaganie , jest tam pewnie jakiś zimering , jest sens naprawy pompy wspomagania , czy lepiej poszukać nowej ?

Podobne wątki

  1. [silnik] E65 735i katalizator, wymiana, kilka pytań
    Przez MarcinByd w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 13-05-2017, 17:32
  2. [elektryka] E65 KIEDY I lift elektroniki + kilka pytań
    Przez Binio-LODZ w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 18-10-2016, 22:38
  3. [silnik] E65 M57N czy M57N2 + kilka pytań o E65
    Przez kubosh w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 16-06-2014, 18:13
  4. [pozostale] Kilka pytań przed zakupem E65 2006
    Przez Coral w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 02-07-2011, 17:25
  5. Nowy nabytek, kilka pytan
    Przez rafal123 w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 22-08-2010, 18:48

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •