Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Wątek: Problem z dymieniem w E65 745i PRINS 2004r

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2014
    Posty
    5
    BMW
    E65
    Skąd
    Augustów

    Post Problem z dymieniem w E65 745i PRINS 2004r

    Witajcie!

    Mój E65 745i (na gazie PRINS) ma problem. Brał olej już kiedy go kupiłem. Zaczęło się od 0.3l/1000km, aż doszło do 1l/1k. Postanowiłem wymienić uszczelniacze zaworowe, bo myślałem, że tu leży problem i sporo ludzi to diagnozowało. Boje się, że to pierścienie. Przed wymianą dymił wtedy, gdy doda się gazu w opór. Jechało frytkownicą. Po wymianie zaczął dymić NON STOP. Na postoju z tłumika bucha siwy gęsty dym, w czasie jazdy jest jeszcze gorzej. Na trasie jak się trochę przyciśnie to widać w lusterku jak dymi dość mocno non stop :( Olej po wymianie uszczelniaczy był wymieniony, kompresja jest wzorowa, odmy pół roku temu wymienione, obroty falują na luzie -25/25. Mechanik powiedział by trochę pojeździć i spalić zalegający olej w tłumiku, lecz po 150km dalej jest to samo a nawet wydaje mi się, że jest gorzej. Płynu chłodniczego nie ubywa a po tych 150km nie jestem w stanie określić ile pali oleju.

    Uszczelniacze zaworowe robione były w Auto-Garaż Jerzy Piróg na ul. Bodycha 60 w Warszawie. Polecali go na tym forum.

    Zainwestowałem w niego już wystarczająco dużo. Wymieniłem uszczelniacze pokrywy zaworów, całe nivo, servo hamulcowe, chłodnicę, alternator i wiele innych. Chciałem doprowadzić samochód do ładu i składu. Jak się nie naprawi problemu i będzie dalej tak psocić to chyba pożegnam się z 7er :(

    Ktoś może miał taki problem i jest w stanie pomóc?

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2014
    Posty
    457
    BMW
    e65
    Skąd
    Legnica
    Moze byc ze faktycznie zaciagnal w tlumik i w katy tyle oliwy ze aby to wypalic to troche minie. Skoro nie spala oleju to juz kopcic nie moze.Odmy sprawdzone? Masz lpg? Moze to para wodna. Dym z oleju jest niebieskawy. O ile dobrze wymienili gumki powinno byc ok. Kiedys wymienialem tyrbo w e46 bo zaciaglo i pozniej jeszcze facetowi przez miesiac dymil.

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik Awatar IMPEX1950
    Dołączył
    Jan 2014
    Posty
    665
    BMW
    Rolls Royce Phantom
    Skąd
    RADZIONKÓW
    Cytat Zamieszczone przez Maciej Filipow Zobacz posta
    Witajcie!

    Mój E65 745i (na gazie PRINS) ma problem. Brał olej już kiedy go kupiłem. Zaczęło się od 0.3l/1000km, aż doszło do 1l/1k. Postanowiłem wymienić uszczelniacze zaworowe, bo myślałem, że tu leży problem i sporo ludzi to diagnozowało. Boje się, że to pierścienie. Przed wymianą dymił wtedy, gdy doda się gazu w opór. Jechało frytkownicą. Po wymianie zaczął dymić NON STOP. Na postoju z tłumika bucha siwy gęsty dym, w czasie jazdy jest jeszcze gorzej. Na trasie jak się trochę przyciśnie to widać w lusterku jak dymi dość mocno non stop :( Olej po wymianie uszczelniaczy był wymieniony, kompresja jest wzorowa, odmy pół roku temu wymienione, obroty falują na luzie -25/25. Mechanik powiedział by trochę pojeździć i spalić zalegający olej w tłumiku, lecz po 150km dalej jest to samo a nawet wydaje mi się, że jest gorzej. Płynu chłodniczego nie ubywa a po tych 150km nie jestem w stanie określić ile pali oleju.

    Uszczelniacze zaworowe robione były w Auto-Garaż Jerzy Piróg na ul. Bodycha 60 w Warszawie. Polecali go na tym forum.

    Zainwestowałem w niego już wystarczająco dużo. Wymieniłem uszczelniacze pokrywy zaworów, całe nivo, servo hamulcowe, chłodnicę, alternator i wiele innych. Chciałem doprowadzić samochód do ładu i składu. Jak się nie naprawi problemu i będzie dalej tak psocić to chyba pożegnam się z 7er :(

    Ktoś może miał taki problem i jest w stanie pomóc?
    Zrób w inpie reset wszystkich możliwych nastawów , adaptacje skasuj i powinno być ok.

    Nie wiem na jakiej zasadzie to działa ale u mnie po wymianie uszczelek pokryw zaworów i uszczelnienie silnika z wycieków miałem tez masakryczne dymienie i tak z braku laku żeśmy skasowali wszystkie adaptacje no i od razu przestało kopcić.

  4. #4
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2014
    Posty
    5
    BMW
    E65
    Skąd
    Augustów
    Po wykasowaniu wszystkiego co się dało w komputerze... przestało dymić. Jak coś się będzie działo to dam znać.

Podobne wątki

  1. [skrzynia] E65 745i problem ze skrzynią
    Przez benny16 w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 10-07-2014, 21:38
  2. [elektryka] mały problem e65 745i
    Przez dudus-1984 w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 11-09-2012, 22:47
  3. [e65] Moja nowa 745i SE e65 Prins Lpg
    Przez arielowaty w dziale Witam, jestem nowy ...
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 01-12-2010, 18:05

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •