Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: f01 730d z belgi i zmniejszona moc fabryczna

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2015
    Posty
    12
    BMW
    730d f01
    Skąd
    sopot

    Post f01 730d z belgi i zmniejszona moc fabryczna

    Witam

    Przeszukalem cale forum i nie znalazlem odpowiedzi.Mam na oku model ktory mi odpowiada,chcialbym go kupic tylko jedna rzecz ktora mi sie nie podoba to zmniejszona moc z 245KM na 211KM.Wiem ze z wieloma autami w belgii sie tak robi w celu zmniejszenia opłat.Czy ktos moze sie orientuje jak przywrocic fabryczna moc, kto moze to zrobic najlapiej na pomorzu i jaki jest tego koszt? przychodza mi do glowi firmy ktore zajmuja sie chip tunningiem i jezeli faktycznie tylko oni moga pomoc to nie lepiej od razu zwiekszyc moc na wieksza niz fabryczne 245KM ?

    pozdrawiam :)

  2. #2
    Doświadczony Użytkownik Awatar MC1
    Dołączył
    Aug 2013
    Posty
    1,584
    BMW
    Ex - E 36 325i coupe, E 39 530D individual, teraz E 65 730D
    Skąd
    Otwock
    Zapewne wiesz że ten diesel jest idealny do dokładania mocy więc.......moim zdaniem w związku z tym że jest to eFa znalazłbym firmę tuningową z renomą (na pewno będzie drogo ale usługa raczej wykonana profesjonalnie i koniecznie z hamownią przed i po) i podniósł moc i moment do maksymalnych wartości jakie poleci ta firma z zachowanie bezpieczeństwa szczególnie dla skrzyni bo o sam silnik raczej bym się nie bał. Ja bym tak to widział ;-)
    Moja 7er zdobywczyni I miejsca w kategorii E65 na zlocie Ślesin 2014.

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Pawliko
    Dołączył
    Jul 2011
    Posty
    931
    BMW
    Audi A5 Coupe 2.7 TDI S-line
    Skąd
    Szczecin / Gryfice
    Blog
    4
    Dokładnie, walić od razu serię + mod

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Arman
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    775
    BMW
    740d F01
    Skąd
    Kraków
    Musisz się*dowiedzieć JAK zaniżyli tę moc, jeśli poprzez program, to i poprzez program go musisz podnieść, ale raczej innej opcji tutaj nie ma, czyt. aby coś*grzebali przy silniku fizycznie.

  5. #5
    Początkujący Użytkownik Awatar herbatkowy
    Dołączył
    Nov 2014
    Posty
    50
    BMW
    Bylo e46 i e39 teraz jest E60 ale zaraz bedzie E38 :)
    Skąd
    Ostrołęka

    Post

    Też mam 525d E60 z Belgii seryjnie zdławione. Ale beemki z Belgii sa dlawione tylko elektronicznie. Skoro wiec auto różni się jedynie mapą to można walić program i będziesz miał takie konie i niuty jakbyś zrobił program w normalnej niezdławionej wersji. A co do samego moda... napewno trzeba uwazac glownie na skrzynie i zrobic plaski wykres ale... jak pojedziesz do szpecow a nie do Janusza to oni beda najlepiej wiedziec jak to zrobic zeby chodzilo :) Mała anegdotka: znajomy ma A8 4.2 TDI 2013 i zrobil moda w Warszawie za 2800zł, zmodyfikowali juz sterownik(i) silnika oraz skrzyni biegow ale samochod po hamowaniu nadal nie pokazywal przyrostow... co sie okazalo zapomnieli ogarnac modulu od pegału gazu, on blokował auto i dlatego nie moglo rozwinac wiekszej mocy pomimo wszystkich najwazniejszych modyfikacji w sterownikach :) ale szybko sobie o tym przypomnieli i samochod zaczal latac. Wynik- 420 kucy i ponad 900NM.
    Ostatnio edytowane przez herbatkowy ; 12-04-2015 o 22:38

Podobne wątki

  1. [F01/02] BMW 750 F01 BMW 750i x-drive F01 SALON PL
    Przez bitek-bitek w dziale Allegro, Ebay i inne ...
    Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 12-02-2015, 20:11
  2. [karoseria] lusterka F01 zmiana na poliftowe F01
    Przez czarny745d w dziale Seria F01 / F02
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 02-12-2014, 17:40
  3. [audio/video] [E32] Instalacja fabryczna Hi-Fi
    Przez plutmen w dziale Diagnostyka / AUDIO / VIDEO / NAVI
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 09-04-2013, 21:19
  4. [audio] Fabryczna kostka przyłaczenia radia E32
    Przez LoOkas w dziale Diagnostyka / AUDIO / VIDEO / NAVI
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 19-02-2010, 06:41

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •