Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 18

Wątek: [e38] Błąd skrzyni

  1. #1
    Początkujący Użytkownik Awatar melomaster
    Dołączył
    Feb 2015
    Posty
    64
    BMW
    E38 728i
    Skąd
    Koln

    Post [e38] Błąd skrzyni

    Witam.

    Opisuje od razu co i jak.
    Skrzynia po rozpoczęciu jazdy działa idealnie. Po około 10km wyświetla błąd skrzyni czyli getriebe fehler i zostaje mi tylko 3 i 4 bieg. Jak ręcznie przełożę w pozycję 2 to mam i dwójkę. Skrzynia starsza bez tiptronica.
    Jak zatrzymam się, zgaszę, wyciągam kluczyk, zamykam, otwieram, palę i znów 10km wszystko pracuje idealnie. Żadnego ślizgania się, szarpania, wariowania obrotów, opóźnionej zmiany etc.
    Ktoś może ma jakieś sugestie?

    Dodatkowe info to że ,zimą padał czujnik abs bo asr i abs czasem świeciły i wariował prędkościomierz. Kilka razy tak się przytrafiło i ustało. Jednak miesiąc temu padł i kropka. Abs nie działa. Jednak licznik pokazuje ok. Sprawdziłem i tylny prawy jest martwy. Jednak wszystko reszta działała jak należy cały miesiąc. Ostatnio jednak wyskoczył błąd.

    Pada któryś wtrysk LPG bo nie rowno chodzi na wolnych, kuleje, wzrosło spalanie. Jednak na Pb jest ok. Myślałem że może od tej nie równej pracy, jednak jeden dzień jeździłem tylko na Pb i to samo, błąd jest. Nie sprawdzałem poziomu oleju ale sprawdzę, choć to na pewno nie tu problem. To jakaś usterka elektryczna.

    Gdzie szukać przyczyny, co ewentualnie sprawdzić?
    Co może być powodem pojawienia się tego błędu?

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik Awatar BsijZabsij
    Dołączył
    Sep 2013
    Posty
    508
    BMW
    E38 728i manual, ex e34 525tds
    Skąd
    Mazury
    Sam sobie odpowiedziałeś. Zacznij od czujnika ABS :)
    Obecnie E38 728i 1995 manual, dunkelblau. Poprzednio E34 525tdsA 1992, granitsilber-metalic.
    Moje autko: http://7er.pl/showthread.php/33145-W...151#post395151

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2015
    Posty
    233
    BMW
    e38 m62
    Skąd
    choszczno
    Czujnik abs musisz wymienic i po problemie, on chyba odpowiada za zczytywanie predkosci z kol i poprawne dzialanie trakcji co wiaze sie ze skrzynia i wrzuca program safe skrzyni

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Mat88
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    843
    BMW
    E38 728iA
    Skąd
    Warszawa

    Post

    Jeśli wymiana czujnika ABS nie pomoże do sprawdź sterownik pompy abs pod maską, przez elektronikę w tym sterowniku często głupieje skrzynia i prędkościomierz. Niestety w sterowniku na pompie masz dwie płytki drukowane a przejścia pomiędzy nimi są grubości ludzkiego włosa i od temperatury od kolektora wydechowego po wielu latach potrafi się rozkleić albo źle przewodzi od nie kontaktu. Bardzo częsty problem w E38 E39 oraz X5 głównie z silnikami V8 4.0 i 4.4.

    EDIT:
    Jeżeli masz 2.8 tak jak ja ;) to wymień czujnik ABS i koniecznie sprawdź akumulator. Od padniętego akumulatora wariuje skrzynia i właśnie wchodzi w tryb awaryjny tak samo może zwariować komputer silnika ;)
    Ostatnio edytowane przez Mat88 ; 07-04-2015 o 09:42

  5. #5
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2010
    Posty
    24
    BMW
    e38 728
    Skąd
    podkarpacie
    u mnie w 2.8 był padnięty czujnik abs prawy to nie było problemu ze skrzynią biegów ( ja mam tiptronik) tylko nie wchodził na pełne obroty silnika, brak abs i asr poza tym skrzynia i prędkościomierz działały poprwnie. Wyczytałem gdzieś na forum że lewy odpowiada za prędkościomierz i skrzynie. Wcześniej miałem e 32 4.0 i czasami też wyskakiwał mi błąd skrzyni włączał się tryb awaryjny ale wtedy gdy zbyt mocno na prędkości wchodziłem w zakręt i był za niski poziom oleju jakiś czujnik zczytał brak oleju i błąd wyskakiwał skrzynia była 5hp24 5 biegowa
    grzegorz g

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2015
    Posty
    233
    BMW
    e38 m62
    Skąd
    choszczno

    Post

    Kurcze popisalem o skrzyni i bach, szarplo dzisiaj wszedl program awaryjny skrzyni i wyskoczyl blad ;( ktos sie z tym spotkal?


    Ostatnio edytowane przez edibmw7 ; 07-04-2015 o 15:52

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Mat88
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    843
    BMW
    E38 728iA
    Skąd
    Warszawa
    elektrozawór w mechatronice skrzyni do wymiany. Tego się nie regeneruje ani naprawia ani nie odprawia innych czarów druciarstwa, wymień nie są drogie poszukaj w samko albo alledrogo.

    Tak w skrócie to masz 3 elektrozawory pełniące rolę sterowania ciśnieniem w sterowniku hydro. reszta odpowiada za mieszanie biegami w skrzyni itp ;)
    Ostatnio edytowane przez Mat88 ; 07-04-2015 o 21:20

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2015
    Posty
    233
    BMW
    e38 m62
    Skąd
    choszczno

    Post

    Dzisiaj sprawdzalem stan oleju, zmienialem biegi na wlaczonym silniku, druga osoba odkrecala srube boczna skrzyni na poczatku poszlo 50ml dolewki ktore za chwile skrzynia wyplula takze jest stan ,najprawdopodobniej padl zawor cisnienia, na necie 400zl, oczywiscie wymienie sam lecz najpierw planuje sposcic olej ze skrzyni i wyczyscic zawor EDS3 widoczny na foto


  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    646
    BMW
    F01 750d RWD
    Skąd
    ...
    Podłączę się pod temat żeby nie zakładać nowego. Który z zaworów EDS w 5HP30 jest odpowiedzialny za regulowanie ciśnieniem przy przejściu skrzyni z D na R ?? Konkretnie chodzi o to który w tym momencie się rozłącza i upuszcza ciśnienia ze sprzęgieł gdy jesteśmy w trakcie przełączania D na R w pozycji N.

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2015
    Posty
    233
    BMW
    e38 m62
    Skąd
    choszczno
    w ofercie internetowej nie moge tego u nich znalezc, w ogole ciezko namierzyc ten zawor na stronach polskich poza bmwoem :|
    http://www.realoem.com/bmw/showparts...&fg=15&lang=pl
    czyzby mi padła czesc nr1 (elektrozawór)?tylko skoro one sa na plycie 3szt to czy maja takie same parametry a nazwali je tylko poszczegolnie eds 1,2 i 3?

Podobne wątki

  1. Błąd skrzyni biegów nr. 155
    Przez lostami1988 w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 23-04-2022, 20:02
  2. [skrzynia] Błąd skrzyni
    Przez jaro_alfa w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 95
    Ostatni post / autor: 19-01-2017, 22:42
  3. Błąd skrzyni od zepsytego dyferencjału?
    Przez charzun w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 02-08-2015, 20:38
  4. e38 błąd skrzyni
    Przez marcinjwp1 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 22-02-2015, 17:31
  5. [skrzynia] błąd skrzyni
    Przez Artek410 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 03-01-2013, 10:37

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •