Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15

Wątek: M52B28 - problem po wymianie uszczelki głowicy

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik Awatar warszawa_24
    Dołączył
    Feb 2015
    Posty
    151
    BMW
    E32 M60B30
    Skąd
    Słubice

    Post M52B28 - problem po wymianie uszczelki głowicy

    Witam.
    Od kiedy sprzedałem E34 i zostało mi E38 mam same kłopoty z tym autem. Fundusze pchnąłem w auto, w tym wymieniłem uszczelkę pod głowicą wraz z planowaniem, spr. szczelności i nowymi szpilkami oczywiście. Była wydmuchana między komorą spalania 6cyl a płaszczem wodnym.


    Sytuacja z wczoraj czyli po poskładaniu:


    Silnik po remoncie zaczął potwornie kopcić na niebiesko oraz temperatura 3/4 - tak wyglądała 1 jazda próbna.


    Wjechałem na kanał, okazało się, że bagnet jest nie dokręcony i dmuchnąłem profilaktycznie 3 razy w odpływ odmy w bagnet. Odpalił, puścił dymek i przestał :) Ale odkryłem, że dolna chłodnica jest zimna, wyrzuciłem termostat, jazda próbna, zagotował się pod czerwone, zgasł na autostradzie na wolnych obr. na pasie awaryjnym. Ściągnęli mnie na warsztat (gdzie pracuję i chłopaki robili tą uszczelkę).


    Po 40sek kręcenia odpalił.
    Pojechałem się przejechać, temp ok, na światłach zgasł, ale na LPG załapał, szybko na CPN, tankowanie i już koniec. Kichnął w dolot i spaliny szły w filtr powietrza.


    Dziś:
    Odpalił na strzała, chodził ok. Poprzednie błędy: czujnik wału, czujnik wałka, ustawienie vanosa. Zeszły po skasowaniu.
    Na wolnych na zimnym vanos od 40-60. Rozgrzał się i zgasł, wskoczył czujnik wału. Jego kable wyglądają na nieciekawe to zamówiłem nowy VDO, będzie we wtorek.
    Potem znowu odpalił, sytuacja taka sama, bije w dolot, max obr to 1100. Kol. wydechowy nagrzany do czerwoności. Wartość vanosa -25*.
    Dopiero po wypięciu czujnika wałka odżył, lecz po czasie zgasł. Teraz już nie chce wgl odpalić, czujnik wału aktywny a jak odpali (błąd dalej jest), to grzeje się wydech, max obroty to 1100 i wydech czerwony.


    Wielka prośba do ludzi, co się coś w tym orientują:
    Teraz teorie mam dwie:
    1. Czujnik wału jemu miesza, że vanos ledwo chodzi stąd takie cyrki, złe spalanie mieszanki skutkujące przegrzewaniem się silnika.
    2. Źle ustawiony rozrząd, błędna usterka czujnika wału spowodowana złym ustawieniem rozrządu, złe spalanie mieszanki skutkujące przegrzewaniem się silnika.


    Jak myślicie? Bardzo proszę o jakieś wskazówki, nie znam jeszcze dobrze M52.
    PS. Vanos tylko na ssącym.

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik Awatar BsijZabsij
    Dołączył
    Sep 2013
    Posty
    508
    BMW
    E38 728i manual, ex e34 525tds
    Skąd
    Mazury

    Post

    Od razu widać że coś poważnie namieszane z rozrządem... Po co go tyle razy odpalałeś !! Od razu trzeba było znowu rozebrać jak widziałeś że coś jest nie halo. Od padniętego czujnika położenia wału takich cyrków byś nie miał. No kuźwa jak spaliny Ci szły w filtr powietrza !!!!
    Obecnie E38 728i 1995 manual, dunkelblau. Poprzednio E34 525tdsA 1992, granitsilber-metalic.
    Moje autko: http://7er.pl/showthread.php/33145-W...151#post395151

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik Awatar warszawa_24
    Dołączył
    Feb 2015
    Posty
    151
    BMW
    E32 M60B30
    Skąd
    Słubice
    Myślałem, że jest zapowietrzony czy coś. Stąd 3 jazdy próbne. Mam nadzieję, że uszczelki nie wywaliło.
    Dobra, czujnik się wymieni, bo się kable przytopiły, trzeba vanosa we wtorek poprawić.

    Pytanko, jeżeli znaki będą ok, to moja Texa ma możliwość adaptacji vanosa, nie robiłem tego na tym czujniku i na tym ułożeniu rozrządu, by nie namieszać bardziej. Po spr. rozrządu można profilaktycznie od nowa go zaadaptować?

    Poważnie, cofa wszystko w puchę filtra, buczy i jak się zżuci rurkę co idzie do błotnika to widać spaliny jak idą.
    Ostatnio edytowane przez warszawa_24 ; 05-04-2015 o 15:04

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    646
    BMW
    F01 750d RWD
    Skąd
    ...
    Jeśli nie poskładałeś rozrządu na blokady i vanosów na tzw okular to marne szanse że ten silnik będzie dobrze chodził. Poprawnie ustawiony rozrząd to 90% sukcesu :)

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik Awatar BEDY111
    Dołączył
    Apr 2014
    Posty
    147
    BMW
    E38
    Skąd
    PL
    Po takich próbach to marne szanse że on będzie poprawnie pracował. Ale to się jeszcze okaże. Jakieś metaliczne dźwięki nie wydobywały się przy pierwszym odpaleniu ?

    Pozdrawiam.

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik Awatar warszawa_24
    Dołączył
    Feb 2015
    Posty
    151
    BMW
    E32 M60B30
    Skąd
    Słubice
    Nie, nie było żadnych dźwięków.

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik Awatar BEDY111
    Dołączył
    Apr 2014
    Posty
    147
    BMW
    E38
    Skąd
    PL
    Tylko napisz koniecznie jak sprawa się potoczyła. Działa już ?

    Pozdrawiam.

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik Awatar warszawa_24
    Dołączył
    Feb 2015
    Posty
    151
    BMW
    E32 M60B30
    Skąd
    Słubice
    Poprawił rozrząd, poprawiło się, ale zanikał zapłon i dawkowanie paliwa. Nowy czujnik wału VDO i auto jak nowe.
    Ale dalej się grzeje. Po jeździe próbnej zauważyłem, że syczy z odpowietrznika termostatu, zrobię to + pominięcie reduktora.
    Potem jak nie pomoże będę chciał pominąć ogrzewanie, bo pompka i tak nie działa.

  9. #9
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2015
    Posty
    11
    BMW
    E38 740i
    Skąd
    Gorzów WIelkopolski
    Jak się grzeje, to może masz układ chłodzenia zapowietrzony?

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik Awatar BsijZabsij
    Dołączył
    Sep 2013
    Posty
    508
    BMW
    E38 728i manual, ex e34 525tds
    Skąd
    Mazury
    A termostat wymieniałeś?? Zawsze po przegrzaniu auta należy go wymienić. No i porządnie odpowietrz układ chłodzenia. Najlepiej zaparkować pod dużą górkę i wtedy odpowietrzać. Potem jeszcze porządnie przegonić i drugi raz odpowietrzyć.
    Obecnie E38 728i 1995 manual, dunkelblau. Poprzednio E34 525tdsA 1992, granitsilber-metalic.
    Moje autko: http://7er.pl/showthread.php/33145-W...151#post395151

Podobne wątki

  1. vanosy po wymianie uszczelek na głowicy
    Przez Zajefajny w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 33
    Ostatni post / autor: 02-06-2013, 21:47
  2. [zawieszenie] A po wymianie uszczelki pokrywy.....
    Przez neonunit w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 18-04-2013, 05:11
  3. Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 20-03-2013, 17:18
  4. Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 20-11-2010, 17:33
  5. zaslimaczony korek po wymianie głowicy
    Przez radzik w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 18-12-2009, 15:51

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •