Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16

Wątek: "Legalne" przyciemniane przednie szyby.

  1. #1
    Początkujący Użytkownik Awatar Bumer7
    Dołączył
    Dec 2014
    Posty
    19
    BMW
    E38 740i
    Skąd
    Piła

    Post "Legalne" przyciemniane przednie szyby.

    Witam.
    Przeglądając fora motoryzacyjne znalazłem ciekawy filmik.

    http://www.mototube.pl/film/10084/pr...jskim-wydaniu/

    Po czym wpadłem na pomysł zastosowania tego w siódemce tylko, że w inny sposób.
    Wydaje mi się, że w Ladzie została zamontowana dodatkowa przyciemniona szyba, prowadnica itp...
    Ja zastosował bym cieniutką przeźroczysta pleksi obklejoną folią przyciemniającą 85% lub inną i zamontował bym to sposób pokazany na filmie, ALE
    zamiast sterowania manualnego fajnie było by podłączyć to wszystko do centralnego zamka.
    Działało by to w ten sposób:
    Wychodzimy z samochodu, zamykamy auto centralnym zamkiem z pilota po czym dodatkowa "szyba" podnosi się tworząc cudowny efekt jednakowo przyciemnionych wszystkich szyb.
    Analogicznie w momencie otwarcia auta "szyba" automatycznie opuściła by się i nie przeszkadzała by w bezpiecznym użytkowaniu samochodu.
    Taki ciekawy moim zdaniem "gadżet"

    Nie wiem czy jest to fizycznie możliwe ale warto spróbować.
    W pewnym sensie mogło by to służyć za zabezpieczenie wnętrza gdyż jak wiadomo folia blokuje promienie UV które powodują blaknięcie skóry itp...
    Co wy o tym sądzicie? Da się to zrobić?
    Ostatnio edytowane przez Bumer7 ; 25-03-2015 o 22:59

  2. #2
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    May 2011
    Posty
    2,605
    BMW
    ....
    Skąd
    ...

    Post

    Tak, a do tego zderzaki z Calibry, spoiler szybcy i wściekli, lexus looki i 4 kominy :)

    Wg mnie to nie dla e38, poza tym chyba moda na ciemne szyby już się skończyła. W oryginale o wiele ładniej to wygląda. A jak chcesz mieć przednie ciemniejsze to zrób to piecowo i z atestem.

  3. #3
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2014
    Posty
    2,120
    BMW
    E65 3.0D
    Skąd
    Barlinek

    Post

    Cytat Zamieszczone przez Bartos Zobacz posta
    Tak, a do tego zderzaki z Calibry, spoiler szybcy i wściekli, lexus looki i 4 kominy :)

    Wg mnie to nie dla e38, poza tym chyba moda na ciemne szyby już się skończyła. W oryginale o wiele ładniej to wygląda. A jak chcesz mieć przednie ciemniejsze to zrób to piecowo i z atestem.
    Modne czy nie ale dla mnie wyglada korzystnie i mi sie jak najbardziej podoba. Mam w swoim sciemnione wszystkie.

    co nie zmienia faktu ze metoda opisana przez Kolege Bumer7 mi sie nie widzi.

    Albo folia bez atersu albo piec z atestem.

    Pzdr

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    760
    BMW
    750Li E66
    Skąd
    G-dz
    Cytat Zamieszczone przez pokolacji Zobacz posta
    Albo folia bez atersu albo piec z atestem.
    Co da piec z atestem skoro przepuszczalność światła i tak będzie przekroczona?

  5. #5
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2014
    Posty
    2,120
    BMW
    E65 3.0D
    Skąd
    Barlinek
    Cytat Zamieszczone przez Rapik Zobacz posta
    Co da piec z atestem skoro przepuszczalność światła i tak będzie przekroczona?
    Pojecia nie mam jak to wyglada w realu z tymi przepisami. Ja mam folie i srednio raz w roku dostaje mandat za brak dowodu rejestracyjnego :) bo go nie mam nigdy ze soba...
    podobno na piec jest atest ale faktycznie sciemnienie nawet w minimalnym stopniu przekracza wymagana przepustowosc swiatla... tyle tylko ze policjant nie kaze nam zdzierac folii nom ale zabieze dowod i co zrobic puzniej :)

  6. #6
    użytkownik Awatar ADASIO
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    9,182
    BMW
    BMW 750 LIX G12 FROZEN GREY MAT
    Skąd
    SILESIA City
    Bardzo stary filmik - chyba z 7 lat temu już to widziałem

    Jak dla mnie to przyciemnianie szyb w aucie klasy 7er to … masakra by nie rzec dosadniej

    O ile lepiej wyglądają rolety, natomiast przednie szyby wg mnie dla własnego bezpieczeństwa nie powinny być w ogóle ruszane
    https://7er.pl/signaturepics/sigpic836_6.gif SIEDEM GRZECHÓW GŁÓWNYCH !!!

    ____________________________________________
    ex - BMW E38 728i cossmosschwarz metallic
    ex - BMW E66 745 Li black metallic
    ex - BMW F02 750Lix sophistograu metallic

  7. #7
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2014
    Posty
    2,120
    BMW
    E65 3.0D
    Skąd
    Barlinek
    Adasio to twoje zdanie na temat ciemnych szyb a jak wiesz zdania sa podzielone. Roletki manualne w e38 mi sie nie podobaja. W e65 fajne bo elektryczne co nie zmienia faktu ze jak zaslonimy roletki z tylu to przod wyglada do bani.
    Ja jestem za sciemnianiem calosci.

    Znam mnustwo bardziej niebezpiecznych przypadkow na drogach niz ciemne szyby. Ale jak kto chce i jak komu sie podoba..
    W e65 nie sciemnialem bo mi sie nie podobalo a e38 mialem kazda z ciemnymi szybami i wygladaly dla mnie lepiej.
    Pozdrawiam.

  8. #8
    użytkownik Awatar ADASIO
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    9,182
    BMW
    BMW 750 LIX G12 FROZEN GREY MAT
    Skąd
    SILESIA City
    JA też w e38 miałem tył na maksa i przód ściemniony (bo tak kupiłem) i właśnie z perspektywy czasu i doświadczenia uważam to za głupotę i objaw buractwa :)

    Ale co kto woli jak napisałeś

    Gdzieś kiedyś widziałem w Rosji pewnie jak i przednia była ściemniona tylko takie szpary jak w czołgu zostały
    https://7er.pl/signaturepics/sigpic836_6.gif SIEDEM GRZECHÓW GŁÓWNYCH !!!

    ____________________________________________
    ex - BMW E38 728i cossmosschwarz metallic
    ex - BMW E66 745 Li black metallic
    ex - BMW F02 750Lix sophistograu metallic

  9. #9
    Początkujący Użytkownik Awatar Bumer7
    Dołączył
    Dec 2014
    Posty
    19
    BMW
    E38 740i
    Skąd
    Piła
    Fajnie, że każdy z was wyraża swoją opinię na ten temat, za lub przeciw.

    To, że policja może zabrać dowód za ciemne szyby z przodu to sprawa oczywista ALE
    mi zależy na tym aby auto wyglądało atrakcyjnie z wszystkimi szybami przyciemnionymi jedynie na postoju a nie podczas jazdy.

    Zdania są podzielone, dla mnie jest atrakcyjne, po pierwsze auto wolniej się nagrzewa w słoneczne dni, po drugie potencjalny złodziej ma znacznie utrudnioną pracę
    bo nie wie co znajduję się w samochodzie itp...

    Ponawiam swoje pytanie, czy ktoś ma może pomysł jak to może być zrobione?
    Jeżeli znajdzie się jakiś sposób może zdecyduję się na taki eksperyment i opiszę cały proces na forum.

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    185
    BMW
    740i
    Skąd
    PWR
    Chciałbyś więc dodatkową przednią przyciemnianą szybę, która chowała by się po otworzeniu auta... W podsufitce, czy zjeźdżała by do grodzi?

Podobne wątki

  1. [felgi] 20" MK MOTORSPORT ALLOYS , 20 x 9" et15 front and 10.5" et22 rear
    Przez FuBu w dziale Felgi, opony, itp.
    Odpowiedzi: 83
    Ostatni post / autor: 03-02-2014, 10:38
  2. Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 07-10-2013, 18:35

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •