Strona 7 z 11 PierwszyPierwszy ... 56789 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 61 do 70 z 101

Wątek: Konserwacja skóry

  1. #61
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    May 2011
    Posty
    2,605
    BMW
    ....
    Skąd
    ...
    Chyba nie, na zdjęciu są bezowe, a tamte bardziej w kolor kukurydzy wpadają.

  2. #62
    Super Moderator Awatar Anatol
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    6,149
    BMW
    e38 735 iA
    Skąd
    Warszawa
    Jakie światło było i jakie ustawienia aparatu...
    Patrząc na "piano" to pewno jakiś individual więc i odcień inny.

  3. #63
    bialek
    Gość
    Powiem szczerze, że trochę żałuję że kupiłem auto ze skórą. Z jednej strony to wygoda i prestiż. Ale z drugiej strony trzeba poświęcić sporo czasu na jej pielęnację. A środki też nie należą do najtańszych. Najczęściej stosuję środek do czyszczenia skóry - Turtle WAX Leather&Conditioner - można o nim poczytać więcej na motointegrator.pl (tam też ewentualnie zamówić). Jest to 0,5l butelka. Usuwa zanieczyszczenia w taki sposób, że nie niszczy skóry przy tym - jak to niektóre środki.

  4. #64
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    93
    BMW
    E38
    Skąd
    Kielce
    Cytat Zamieszczone przez bialek Zobacz posta
    Powiem szczerze, że trochę żałuję że kupiłem auto ze skórą. Z jednej strony to wygoda i prestiż. Ale z drugiej strony trzeba poświęcić sporo czasu na jej pielęnację. A środki też nie należą do najtańszych. Najczęściej stosuję środek do czyszczenia skóry - Turtle WAX Leather&Conditioner - można o nim poczytać więcej na motointegrator.pl (tam też ewentualnie zamówić). Jest to 0,5l butelka. Usuwa zanieczyszczenia w taki sposób, że nie niszczy skóry przy tym - jak to niektóre środki.
    jeśli zakupione auto jest ze zniszczoną skórzaną tapicerką to nie ma czego zazdrościć. Jeśli jest w akceptowalnym stanie to wg mnie jest to bardzo przyjemne wnętrze. Nie zgodzę się z problemową konserwacją. Jeśli zrobisz to porządnymi kosmetykami to góra dwa razy do roku.
    Kilka la temu również używałem produktów dostępnych w większości sklepów, choćby wspomniane Turtle Wax. Fajne opakowania, ciekawy opis, ładny zapach...i to chyba tyle plusów. Wg mnie warto kupić "prawdziwe" kosmetyki (nie tylko do skóry). Wówczas jest efekt utrzymujący się na dłużej.
    Osobiście używałem Gliptone oraz letherzentrum - te pierwsze nieźle czyszczą, ale zapach wg mnie jest zbyt intensywny. Natomiast te drugie używam i bardzo sobie chwalę

  5. #65
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2015
    Posty
    142
    BMW
    bmw e65 740i
    Skąd
    lublin
    troche odkopie temat . Zbliża sie wiosna dużymi krokami, wiec można będzie posiedzieć dłużej przy samochodzie . Fotel kierowcy zaczyna wygladac na wysiedziany (zaczynaja pojawiac sie faldy na siedzisku) czy da się to uratować jakoś Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20160319_175314.jpg
Wyświetleń:	40
Rozmiar:	91.8 KB
ID:	8518Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMAG0042.jpg
Wyświetleń:	36
Rozmiar:	97.8 KB
ID:	8519

  6. #66
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Zbichu
    Dołączył
    Sep 2015
    Posty
    566
    BMW
    Tymczasowo Audi
    Skąd
    Estoril
    Włókna skóry rozciągnęły się bezpowrotnie. Tylko wymiana elementu lub zwiększenie ilości pianki w siedzisku. Bez tapicera ciężka sprawa. U mnie to wygląda podobnie. Wszystkie pozostałe fragmenty jak nówka tylko siedzisko rozciągnięte. Słaba jakość skóry buffalo nam się trafiła.

  7. #67
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    May 2011
    Posty
    2,605
    BMW
    ....
    Skąd
    ...
    spróbuj, ten sam sposób pokazywał też znany producent kosmetyków do tapicerek, ale nie mogę znaleźć tego artykułu


  8. #68
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Zbichu
    Dołączył
    Sep 2015
    Posty
    566
    BMW
    Tymczasowo Audi
    Skąd
    Estoril
    Ten sposób jest skuteczny przy zagnieceniach krótkotrwałych na małych powierzchniach. W opisanym przypadku nie pomoże.

  9. #69
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2015
    Posty
    142
    BMW
    bmw e65 740i
    Skąd
    lublin
    a czy konserwowac i nawilzać tapicerke zeby na pozostalych siedzeniach nie zrobily sie taki faldy ??? czy ten typ tak ma slabej jakosci material i wszystko w temacie ???

  10. #70
    yazg.o.t. Vip Awatar yaz
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    2,646
    BMW
    e2431gt
    Skąd
    inąd
    Blog
    14
    Chciałbym potwierdzić kolejność czynności przy czyszczeniu / odświeżaniu koloru tapicerki - mam czarny kolor skór.
    Chcę kupić Zestaw z Lederzentrum - Colourlock Hard, do tego wspomniany wcześniej KREM DO RENOWACJI oraz odżywkę ZYMOL.

    1. Czyszczę tapicerkę środkiem Hard Clean.
    2. Nanoszę krem do renowacji - fotele sport, więc na boczkach są zagniecenia z odbarwieniami.
    3. Nakładam środek LederVersieglung.
    4. Nakładam odżywkę.

    Widziałem, że LZ ma w swojej ofercie zapach skóry. Nie wiem czy warto to wziąć??
    Jeżeli tak, to na jakim etapie aplikować?
    Z góry dzięki za info.

Podobne wątki

  1. Konserwacja i czyszczenie Chromowanych listew
    Przez wichura w dziale Kosmetyka / detailing
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 17-06-2015, 10:06
  2. [elektryka] Konserwacja klem akumulatora
    Przez ratovnik w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 17-03-2013, 07:33
  3. Konserwacja zamków
    Przez brunoz w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 01-08-2011, 23:13
  4. deska rozdzielcza w 750i konserwacja
    Przez franek_hot w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 01-10-2008, 18:36
  5. [ blacharka] konserwacja olejem
    Przez olejus w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 08-08-2007, 16:34

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •