Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: Witam forumowiczów 7er.pl

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2015
    Posty
    175
    BMW
    e32 735
    Skąd
    Szczytno

    Post Witam forumowiczów 7er.pl

    Witam.
    Mam nadzieję, że niedługo powiększę Warmińsko-Mazurskie grono użytkowników e32 ;) Bacznie rozglądam się za 735 w automacie :)
    Uszanownko! :)

    EDIT

    Po dość długim czasie postanawiam nadrobić zaległości i uzupełnić swój post powitalny o kilka zdjęć i kilka zdań na temat mojej E32 :)

    Samochód w moim posiadaniu od blisko dwóch lat ;) Została wyprodukowana 12 Grudnia 1987r ;) Jest to dość dziwna konfiguracja, ponieważ fabrycznie wyjechała ze skórzanymi fotelami, sterowanymi elektrycznie, ale np klimatyzacji pierwszy właściciel sobie nie życzył ;) Z dodatkowego wyposażenia jest jeszcze przekładnia servotronic (też fabrycznie), podgrzewane lusterka, zamek kierowcy i spryskiwacze przedniej szyby :) Auto napędzane silnikiem m30b30, sprzężonym z manualną skrzynią biegów. Auto po zakupie trzymało się kupy, ale było trochę zmęczone. W samochodzie była instalacja gazowa II generacji, której szybko się pozbyłem. Ponad rok jeździłem na samej benzynie, jednak w tym roku zdecydowałem się na montaż sekwencyjnej instalacji gazowej :) Jest to moje auto do jazdy na co dzień :)


    Przez ostatnie blisko dwa lata zrobiłem w tym aucie już dość dużo rzeczy :) Wiem, że do ideału dzielą ją jeszcze lata świetlne, ale 'grzebanie' przy tym aucie sprawia mi ogromną frajdę i jak do tej pory wszelkie naprawy przeprowadzam we własnym zakresie :)

    Wymieniłem/naprawiłem

    1. Wymiana kompletnego dolotu, wraz z przepływomierzem. Po zakupie w aucie był poklejony przepływomierz, jakieś rury iiii... stożek :) Weszło wszystko fabrycznie, jak należy :)
    2. Kompletny układ zapłonowy, tj kopułka, palec, przewody (wszystko firmy BERU), oraz świece zapłonowe (firmy NGK n015) :)
    3. Wymiana pompy paliwa na BOSCH, ponieważ jak nie trudno się domyśleć, gaz 2 generacji i pustki w zbiorniku ją wykończyły :)
    4. Wymiana tapicerek 4 słupków, ponieważ stare były poniszczone :)
    5. Dwukrotna wymiana filtrów oraz oleju :) Auto nadal jeździ na pełnym syntetyku i co cieszy - wcale go nie ubywa :) no, może lepiej napisać "Nie ubywało" ale o tym później :)
    6. Wymieniona pompa wody :)
    7. Wymieniony termostat oraz czujniki temperatury :)
    8. Montaz sekwencyjnej istalacji gazowej, o której wspominałem wcześniej :)
    9. Wymiana licznika na licznik który liczy kilometry, ponieważ poprzedni zatrzymał się na 299660 i nie chciał iść dalej :)
    10. Wymiana obudowy filtra oleju, ponieważ poprzednia miała znany błąd z puszczaniem ciśnienia :)
    11. Wszystkie elementy zawieszenia i układu kierowniczego, które wymagały wymiany :)
    12. Wymiana uszczelki pokrywy zaworów oraz sama ich regulacja :)

    To tyle co pamiętam z głowy :) Wiem, że na pewno było tego więcej, ale już teraz nie pamiętam zbyt dobrze ;)

    W planach do wymiany mam: podporę wału, poduszkę skrzyni, wykładzinę podłogi od strony kierowcy (jest zniszczona), komplet klocków hamulcowych i okładziny szczęk od ręcznego oraz oba wahacze przednie od strony pasażera (zaczęły stukać). Te części już zakupiłem i czekają na wymianę, którą przeprowadzę pewnie w najbliższym czasie ;) Tak samo na wymianę czeka, zakupiona dziś, uszczelka miski olejowej :) zaczęła przepuszczać, dlatego wcześniej zaznaczyłem, że auto nie brało oleju :) Od jakichś 2 tygodni pojawił się wyciek i mam nadzieję, że bezproblemowo uda mi się tej wymiany dokonać :)

    Dalsze plany co do auta? W tym roku chcę ogarnąć sprawy blacharskie :) Kiedyś coś musiało być robione w okolicach tylnego nadkola i tam dość licznie pojawiła się korozja. Cały czas monitoruję ogłoszenia i szukam kogoś, kto wytnie mi "reperaturkę" właśnie tego tylnego nadkola, aby blacharz mi to wspawał, bo wydaje mi się, że to najrozsądniejsze rozwiązanie. Do tego korozji jest trochę na jednym przednim błotniku, pod listwą. Trochę rudej jest też standardowo na rantach drzwi, ale temat do uratowania :) Jakiś czas temu auto przeszło kolizję, drugi samochód wjechał w mój lewy bok. Tylne drzwi już zakupiłem i wymieniłem. Drzwi kierowcy nadal się rozglądam (najlepiej w kolorze, czyli dmianatschwarz metallic) aby kupić w jak najlepszym stanie :)
    Kiedy już uporam się z korozją i sprawami blacharskimi, to chcę zająć się wnętrzem. Oprócz wymiany wykładziny przód (którą mam już w garażu), muszę zając się wiszącą podsufitką, oraz zakupić dobrej jakości dywaniki na zimę (gumowe), oraz na lato (welurowe). Jeśli ktoś ma u siebie jakieś sprawdzone to miło jak się podzieli tym, co warto kupić :) Oczywiście pytam o zamienniki, bo oryginalne używki często kosztują krocie, albo są w złym stanie :)

    Na razie porcja kilku zdjęć. Stylingi 15calowe to oryginalne felgi, na których moje auto wyjechało z fabryki w 1987r :) Stylingi 16 calowe to moje obecne felgi na lato :) Na jednym zdjęciu, na którym są dwa auta - to pożegnalne zdjęcie z moim pierwszym samochodem, którym przejeździłem 8 lat ;) No i bonusowo zdjęcie właściciela (czyli mnie :) ) po pierwszym udanym zabiegu regulacji zaworów :) Zdjęcia wnętrza wrzucę, kiedy tylko dokładnie je posrzątam (detailing wnętrza) i zregeneruję skórzane fotele, które i tak są moim zdanie w stanie 4/5 :) Pozdrawiam wszystkich którzy dotrwali do końca tego opisu :)











    Ostatnio edytowane przez jacek44 ; 02-06-2017 o 14:06

  2. #2
    Doświadczony Użytkownik Awatar Martynka
    Dołączył
    Dec 2013
    Posty
    1,232
    BMW
    735 iL
    Skąd
    Zabrze
    Witaj i owocnego poszukiwania :)
    Ostatnio edytowane przez Martynka ; 09-03-2015 o 20:56
    Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem...

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Grey21
    Dołączył
    Jul 2013
    Posty
    265
    BMW
    Szara Dama e32 735i
    Skąd
    Szczytno
    Witamy Jacku gronie Seven-ów

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2015
    Posty
    175
    BMW
    e32 735
    Skąd
    Szczytno
    No i w końcu udało mi się dołączyć do grona posiadaczy e32 ;)

    Rocznik 1987, m30b30 w manualu :) diamantschwartz ;) Jutro dodam zdjęcia ;)

  5. #5
    Doświadczony Użytkownik Awatar darekbb
    Dołączył
    Apr 2015
    Posty
    1,518
    BMW
    E38 730iA 1995
    Skąd
    Czechowice-Dziedzice
    Witaj. Czekamy na fotki ;)

  6. #6
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2014
    Posty
    2,120
    BMW
    E65 3.0D
    Skąd
    Barlinek
    Jednak manual :)
    Witam na forum.
    Pzdr.

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2015
    Posty
    175
    BMW
    e32 735
    Skąd
    Szczytno
    Znaczki, tzn emblematy z maski i klapy ukradli mi jacyś huligani na mieście, w biały dzień... Dokupię, ale jeszcze nie przyszła na to pora :)
    Ostatnio edytowane przez jacek44 ; 02-06-2017 o 14:12

  8. #8
    Vip Vip Awatar moloko5
    Dołączył
    Feb 2012
    Posty
    3,075
    BMW
    E32 730i R6 ' 87
    Skąd
    Nowy Sącz
    Blog
    7

    Post

    Siema...

    Gratuluję zakupu wspaniałego autka jakim jest E32.
    Przeczytałem wszytko co napisałeś. I stwierdzam , że dobrze zrobiłeś...
    Zamieniłeś królową lawet na KRÓLOWĄ SZOS...w dosłownym znaczeniu.
    Twoje 7er jest blisko spokrewnione z moim, bo moja też jest z grudnia 87 ale 18...
    Więc pewnie ktoś sobie sprawił taki prezent na tydzień przed gwiazdką...też bym taki chciał...

    Autko masz fajne, więc dbaj i nią i niech daje Ci mnóstwo frajdy z jazdy.

    Btw...Mina na ostatniej fotce mówi, że raczej jesteś zadowolony z posiadania takiego wozu...mam racje...?
    Ostatnio edytowane przez moloko5 ; 08-11-2017 o 19:21

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2015
    Posty
    175
    BMW
    e32 735
    Skąd
    Szczytno
    Moloko5 - dzięki za miłe słowa ;) Co do królowej lawet, to trafił się jakiś wyjątek, bo przejechała 510 tysięcy kilometrów i nigdy nie była holowana, albo wieziona lawetą ;p jednak od 400kkm w górę wszystko zaczęło się sypać lawinowo :)

    Natomiast co do królowej SZOS, to prawda ;) Klasyk to coś, co zawsze chodziło mi po głowie ;) A co do miny - to zgadza się w 100% :) Od ostatniego uzupełnienia pierwszego postu poszło jeszcze sporo napraw/wymian, czy usprawnień ;) A jak do tej pory wszystko robiłem sam :) Prace nad autem sprawiają mi wielką frajdę ;)

Podobne wątki

  1. [E38] Witam forumowiczów
    Przez paulie153 w dziale Witam, jestem nowy ...
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 18-11-2014, 22:01
  2. [E32] Witam Forumowiczów 7er
    Przez kosmos1990 w dziale Witam, jestem nowy ...
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 15-01-2014, 21:10
  3. [E38] WITAM WSZYSTKICH FORUMOWICZÓW 7er
    Przez Pitbull810614 w dziale Witam, jestem nowy ...
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 13-01-2013, 10:28
  4. [E32] Witam forumowiczów 7er
    Przez michalNO w dziale Witam, jestem nowy ...
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 04-10-2011, 23:38
  5. [E38] Witam wszystkich forumowiczów i fanów 7er:)
    Przez Artur7er w dziale Witam, jestem nowy ...
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 01-02-2011, 22:51

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •