Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: ustawiania swiateł

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2014
    Posty
    25
    BMW
    7
    Skąd
    tczew

    Post ustawiania swiateł

    jak w temacie .. raz mi świecą za wysoko , raz za nisko . doczytałem sie gdzieś ze przy prawym tylnym kole jest jakiś czujnik z łącznikiem do zawieszenia . odkręciłem koło i rzeczywiście jest coś takiego . pęknięty plastik . czy to moze być przyczyną tego zjawiska ?

    pozdrawiam
    Łukasz

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2013
    Posty
    216
    BMW
    E32 730I R6 89.r ,E36 Sedan 96.r
    Skąd
    Augustów

    Post

    Tak bo ten czujnik z plastikowym łącznikiem ustawią ci odpowiednio świecenie świateł z przodu .Z tego co wiem to jest droga cześć nie wiem jak w bmw ale w audi a6 to prawie 500 zł . Na sto procent nie jestem pewien czy ten z tyłu odpowiada za światła bo przeważnie jest on z przodu . Zaczekaj co inni jeszcze powiedzą.

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2015
    Posty
    134
    BMW
    BMW E38 740i 94'
    Skąd
    Gorzów Wlkp./Szczecin
    Z tego co wiem, to są i z przodu i z tyłu po jednym po prawej stronie, mam takowy tylny i przedni na stanie jak coś.

  4. #4
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2014
    Posty
    25
    BMW
    7
    Skąd
    tczew
    osz kurcze 500 zł nie bede dawał za złamane oczko ... siakoś sobie poradziłem łącząc to ... wiesniacko bo drucikiem ale oporów tam nie ma to powinno na jakiś czas wystarczyć ... dorobie czasem dzwigenke

    Andriey masz moze komplet MK 4 lub 3 na sprzedaż ? był bym zainteresowany
    Ostatnio edytowane przez lukas5458 ; 08-03-2015 o 00:33

  5. #5
    (pre) Neo Katechu Men Vip Awatar hatecraft
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    1,088
    BMW
    735i - E38 FL Aut.
    Skąd
    Warszawa
    Blog
    7
    U mnie zardzewiała dźwigienka przy czujniku i naprawdę był ogromny opór. Tak więc może się znów urwać...
    Skrzynie automatyczne się zużywają! Przy przebiegu 200 kkm nie oczekujcie bezawaryjnej pracy...

    Kiedy ludzie przestają wierzyć w Boga, to nie jest tak, że w nic nie wierzą, ale wierzą w cokolwiek.
    G. K. Chesterton

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik Awatar tgracing
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    970
    BMW
    BMW E38 750iL '00 Cosmosswarz Shadowline, F11 535d xDrive '16, Ex. Mini R53 Cooper S '02 & E34 525i
    Skąd
    Szczecin, aktualnie: DE, Bodensee

    Post

    Podłącze się, bo mam podobny problem. Wymieniony czujnik z przodu, bo pękł plus nowa dźwigienka (90zł ASO). Skasowałem błąd (nie powraca) ale światła cały czas świeca 2 metry przed autem. Nie reagują i się nie poziomują w czasie jazdy, są prawie podkręcone na max do góry. Panowie jakieś pomysły.

    A co do czujnika to kupiłem swag-a za 185 zł z wydrapanymi oryginalnymi nr BMW w sklepie arwit.pl (ASO ok. 400 zł)
    http://www.arwit.pl/TDZamow.aspx?a=2...79012523&tab=1
    Czujnik są 2 http://realoem.com/bmw/showparts.do?...68&hg=31&fg=05
    i odpowiadają za dynamiczne poziomowanie, a tylny dodatkowo reaguje na wysokość przy obciążeniu np. bagażnika. Pzdr
    "Nada pode me separar do amor de deus" Ayrton Senna da Silva (1960-1994)

  7. #7
    Vip Vip
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    992
    BMW
    brak
    Skąd
    Kwiatkowice
    Cytat Zamieszczone przez tgracing Zobacz posta
    Podłącze się, bo mam podobny problem. Wymieniony czujnik z przodu, bo pękł plus nowa dźwigienka (90zł ASO). Skasowałem błąd (nie powraca) ale światła cały czas świeca 2 metry przed autem. Nie reagują i się nie poziomują w czasie jazdy, są prawie podkręcone na max do góry. Panowie jakieś pomysły.

    A co do czujnika to kupiłem swag-a za 185 zł z wydrapanymi oryginalnymi nr BMW w sklepie arwit.pl (ASO ok. 400 zł)
    http://www.arwit.pl/TDZamow.aspx?a=2...79012523&tab=1
    Czujnik są 2 http://realoem.com/bmw/showparts.do?...68&hg=31&fg=05
    i odpowiadają za dynamiczne poziomowanie, a tylny dodatkowo reaguje na wysokość przy obciążeniu np. bagażnika. Pzdr
    Pomysły mam dwa:
    1. Sprawdź jeszcze tylny czujnik. Miałem przypadek w E65 (takie samo rozwiązanie), że zepsuty był czujnik tylny i lampy przez jakiś czas najpierw się poziomowały, a po kilku- kilkudziesięciu minutach opuszczały się nagle i albo podnosiły się jeszcze na ułamki sekund, albo wcale. W końcu poziomowanie zepsuło się na dobre. Żeby było ciekawiej, komp ostatni błąd miał zapisany sprzed 5 tysięcy kilometrów, po kasowaniu nigdy nie powrócił, a lampy i tak się nie poziomowały. Wrzuciłem używkę i działa do dziś.
    2. Zepsułeś ten nowy czujnik kręcąc dźwigienką dookoła. Nie wiem, ile w tym prawdy, przekazuję tylko to co słyszałem: osoba, która sprzedawała mi czujnik do E65 przestrzegała mnie, żeby się nim nie bawić i nie kręcić tą dźwigienką, bo jak przekroczę jakiś dopuszczalny zakres to wtedy się zepsuje.

  8. #8
    (pre) Neo Katechu Men Vip Awatar hatecraft
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    1,088
    BMW
    735i - E38 FL Aut.
    Skąd
    Warszawa
    Blog
    7
    Podepnij kompa, włącz światła (koniecznie!!!) i sprawdź co widzi sterownik świateł (LWR). On pokazuje osobno przedni i tylny czujnik ugięcia zawieszenia.
    To 100% pewny sposób, sprawdzony przeze mnie kilka razy.

    Jeśli wyjdzie, że jeden nie działa, to możesz pomierzyć opór elektryczny i porównać sprawny z uszkodzonym -- bo czasem winna jest wtyczka. Zdarza się uszkodzić podczas rozłączania -- miałem taki przypadek.
    Ratunkiem jest rozpinowanie wtyczki i gruntowne przeczyszczenie lub ostatecznie zaciśnięcie nowych konektorków (są bardzo małe, więc niech to zrobi doświadczony elektronik).
    Skrzynie automatyczne się zużywają! Przy przebiegu 200 kkm nie oczekujcie bezawaryjnej pracy...

    Kiedy ludzie przestają wierzyć w Boga, to nie jest tak, że w nic nie wierzą, ale wierzą w cokolwiek.
    G. K. Chesterton

  9. #9
    Doświadczony Użytkownik Awatar Aldik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    6,420
    BMW
    740xd f01
    Skąd
    Katowice

    Post

    Ale jak plastik jest urwany przy czujniki to na bank on głupieje, pewnie sie rusza podczas jazdy i stąd raz świecą wysoko raz nisko. Jest jeden z przodu a jeden z tyłu - wymieniałem kiedyś w 2ch e38, 5 minut roboty. A i kup używane, nie ma sensu nowych, w moich obu przypadkach też działały tylko plastik pękł - pewnie jekiś kamieć czy cuś. Dlatego nie warto wydawać kasy na nowe.

    Pierwsza aukcja jak znalazłem : http://allegro.pl/czujnik-poziomowan...143305009.html

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik Awatar tgracing
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    970
    BMW
    BMW E38 750iL '00 Cosmosswarz Shadowline, F11 535d xDrive '16, Ex. Mini R53 Cooper S '02 & E34 525i
    Skąd
    Szczecin, aktualnie: DE, Bodensee

    Post

    Cytat Zamieszczone przez hatecraft Zobacz posta
    Podepnij kompa, włącz światła (koniecznie!!!) i sprawdź co widzi sterownik świateł (LWR). On pokazuje osobno przedni i tylny czujnik ugięcia zawieszenia.
    To 100% pewny sposób, sprawdzony przeze mnie kilka razy.
    Rozumiem, że chodzi Ci o inp-ę? Aktualnie mam dostęp tylko do lanch X-431 Pro 3, bo wysypał mi się komp z inpą. Sprawdziłem tylną wtyczkę, wszystko wygląda ok. jak z fabryki, czysto, sucho i zero zieleniny, a reakcji na ruch ramienia czujnika "0". Tak jak świeciły w podłogę, tak świecą.
    "Nada pode me separar do amor de deus" Ayrton Senna da Silva (1960-1994)

Podobne wątki

  1. wsad lma moduł swiateł
    Przez lukasz7 w dziale Diagnostyka / AUDIO / VIDEO / NAVI
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 28-02-2012, 06:39
  2. [elektryka] aktywacja swiateł i czujnika deszczu
    Przez mogewszystko w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 10-11-2011, 20:06
  3. [diagnoza] przyciemnienie swiateł?
    Przez szczurek w dziale Diagnostyka / AUDIO / VIDEO / NAVI
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 16-09-2011, 09:48

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •