Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Poka¿ wyniki od 1 do 10 z 14

W±tek: Drgaj±ca buda w zakresie prêdko¶ci 120-150km/h

  1. #1
    Vip Vip Awatar damned1
    Do³±czy³
    Apr 2014
    Posty
    4,438
    BMW
    520i, 118i
    Sk±d
    Wroc³aw

    Post Drgaj±ca buda w zakresie prêdko¶ci 120-150km/h

    Jak ju¿ niektórzy mogli przeczytaæ w innych w±tkach, jestem po wymianie ³±cznika wa³u. Przed wymian± auto wpada³o w gigantyczne wibracje we wspomnianym zakresie prêdko¶ci. Wibracje mocno zwiêksza³y siê, gdy auto by³o na wybiegu i swobodnie traci³o prêdko¶æ. Mia³em zdiagnozowany zu¿yty ³±cznik wa³u, wiêc oba fakty mo¿na by³o po³±czyæ. Niestety po wymianie ³±cznika, wibracje pozosta³y, ten sam zakres prêdko¶ci, jednak s± znacznie, znacznie s³absze. Nadmieniê jeszcze, ¿e pojawi³y siê nagle w grudniu, gdy przez ca³y dzieñ la³ deszcz, a na noc przyszed³ silny mróz. Gdy nastêpnego dnia odpali³em auto i siê przejecha³em, pojawi³y siê.

    Co by¶cie typowali do sprawdzenia?

  2. #2
    Vip Vip Awatar ttrol
    Do³±czy³
    Jan 2009
    Posty
    4,086
    BMW
    e32 750 II 88/W124 250D V 93
    Sk±d
    Zgorza³a/Warszawa
    A jak podpora, jej ³o¿ysko oraz krzy¿ak?

    Poduszki skrzyni?

    Jakiej firmy ³±cznik, czy na pewno za³o¿ony w dobr± stronê?
    Ostatnio edytowane przez ttrol ; 05-03-2015 o 18:51
    pozdrawiam Bartek

  3. #3
    Vip Vip Awatar damned1
    Do³±czy³
    Apr 2014
    Posty
    4,438
    BMW
    520i, 118i
    Sk±d
    Wroc³aw
    £±cznik i podporê kupi³em Febiego, ale podpory nie wymienili, bo oryginalna jest dobra. Umówi³em siê, ¿e jakby co¶ dodatkowego by³o nie tak, daliby znaæ i nie mieli zastrze¿eñ co do reszty. Dodatkowo mia³em wymienian± tyln± poduchê mostu. Poduszki skrzyni nie wiem w jakim stanie. Typy pada³y te¿ na tuleje p³ywaj±ce. Niby auto trzyma siê pasa, ale tak 120+ km/h jakby siê buja³o lekko na boki, co¶ jak na statku :D

  4. #4
    Vip Vip Awatar ttrol
    Do³±czy³
    Jan 2009
    Posty
    4,086
    BMW
    e32 750 II 88/W124 250D V 93
    Sk±d
    Zgorza³a/Warszawa
    Tuleje p³ywaj±ce owszem auto p³ywa, ale nie wibruje.

    A pewny jeste¶ wahaczy i zbie¿no¶ci z przodu. Wa³ jednak odzywa siê nieco ni¿ej, tak od 80km/h w górê. Mo¿e z wa³u odpad³ odwa¿nik wywa¿enia, a mo¿e masz przegub homokinetyczny wypracowany na wale.

    Generalnie du¿o gdybania na odleg³o¶æ.
    pozdrawiam Bartek

  5. #5
    Vip Vip Awatar damned1
    Do³±czy³
    Apr 2014
    Posty
    4,438
    BMW
    520i, 118i
    Sk±d
    Wroc³aw
    Na pocz±tku grudnia mia³em wymieniane dwa wahacze z przodu + robion± pe³n± zbie¿no¶æ i geometriê przodu i ty³u. Potem zrobi³em 2k km i te wibracje zaczê³y siê nagle. Za dnia zrobi³em 400km i nie by³o nic. Postawi³em auto na parkingu i nastêpnego dnia bah, rozpêdzam siê na obwodnicy i wszystko zaczyna dr¿eæ. Przed wymian± ³±cznika przejrzeli ca³e zawieszenie. St±d na przyk³ad wysz³o, ¿e poduszkê mostu szlag trafi³. Mam niby luzy na dr±¿kach, ale nie czujê jako¶, ¿ebym musia³ auto non-stop kontrowaæ, ¿eby utrzymaæ na pasie ruchu, ale kierownica faktycznie delikatnie dr¿y przy 120km/h. Mo¿e co¶ z tarczami siê sta³o? Przy lekkim dohamowywaniu z niskich prêdko¶ci (np. jazda w korku), czujê, ¿e auto cyklicznie (jakby co obrót ko³a) hamuje trochê mocniej/trochê s³abiej, ale przy mocnym hamowaniu nie ma ¿adnych biæ, ani ¶ci±gania na boki.

  6. #6
    Vip Vip Awatar ttrol
    Do³±czy³
    Jan 2009
    Posty
    4,086
    BMW
    e32 750 II 88/W124 250D V 93
    Sk±d
    Zgorza³a/Warszawa
    No to masz dr±¿ki plus tarcze. Niestety BMW jest bardzo wra¿liwe na luzy, a co za tym idzie podatne na wpadanie w wibracje.
    pozdrawiam Bartek

  7. #7
    Vip Vip Awatar damned1
    Do³±czy³
    Apr 2014
    Posty
    4,438
    BMW
    520i, 118i
    Sk±d
    Wroc³aw
    Czyli na tê chwilê "ignore mode" + obserwacja, czy siê sprawa nie pogarsza. Klocki za parê ty¶. km id± do wymiany, wiêc wtedy przyjrzê siê tarczom. Dr±¿ki pójd± do wymiany przy okazji robienia ³o¿yska McPersona.

  8. #8
    Zaawansowany U¿ytkownik
    Do³±czy³
    Jan 2013
    Posty
    503
    BMW
    E65 3.0 D
    Sk±d
    Szczecin
    Jakkolwiek g³upio to nie zabrzmi to mówisz,¿e objawy zaczê³y siê w grudniu , czyli okres gdzie wymieniamy opony na zimowe. A pier¶cienia centruj±cego nie zapomnia³ pan z wulkanizacji na które¶ ko³o na³o¿yæ ?

  9. #9
    Vip Vip Awatar damned1
    Do³±czy³
    Apr 2014
    Posty
    4,438
    BMW
    520i, 118i
    Sk±d
    Wroc³aw
    Nie, nie, mam dwa komplety Styling 93, wiêc ¿adnych pier¶cieni zdaje siê nie muszê u¿ywaæ, a zimówki za³o¿y³em na te same felgi, na których mia³em letnie. Opony przek³ada³em w listopadzie i zd±¿y³em na nich zrobiæ prawie 3k do momentu wyst±pienia objawów. Pierwsze co zrobi³em, to pojecha³em do kapciarza na wywa¿anie, ale to nic nie pomog³o.

  10. #10
    Vip Vip Awatar damned1
    Do³±czy³
    Apr 2014
    Posty
    4,438
    BMW
    520i, 118i
    Sk±d
    Wroc³aw
    Od¶wie¿am temat,

    dzi¶ by³em na warsztacie celem dalszej diagnozy. Podnie¶li¶my auto i rozpêdzili¶my do zadanej prêdko¶ci. Tylne prawe ko³o zaczê³o wpadaæ w drgania góra/dó³. Zamienili¶my ko³a przód/ty³ miejscami i powtórzyli¶my test. Z mojej strony drgania wydawa³y siê znacznie wiêksze. Diagnoza pad³a na amortyzator (pneumatyczny). Nie ucieszy³em siê za bardzo, ale mówi siê trudno. Ko³a wróci³y na swoje miejsca, a ja pojecha³em do domu. Jakie by³o moje zdziwienie, ¿e buda nagle praktycznie w 99% przesta³a drgaæ (s± jeszcze lekko odczuwalne drgania, ale trzeba siê wczuæ, ¿eby je wy³apaæ). Pojadê jeszcze na szarpaki, ¿eby (mam nadziejê) wyeliminowaæ, ¿e to usterka amortyzatora, tylko co to w takim razie mo¿e byæ? Mo¿e faktycznie powinienem zaopatrzyæ siê w pier¶cienie centruj±ce, albo co¶ niedobrego dzieje siê z piast± lub pó³osi±?

Podobne w±tki

  1. trzêsie buda na biegu ja³owym m60b40 e38
    Przez rdboy w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 30
    Ostatni post / autor: 07-06-2013, 21:58
  2. buja buda na wolnych obrotach
    Przez szulcigor w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 16-02-2013, 06:53
  3. BMW E32 740iL potrzebna buda
    Przez rodzinabmw w dziale Allegro, Ebay i inne ...
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 15-04-2011, 22:23
  4. Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 15-05-2010, 07:27

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie mo¿esz zak³adaæ nowych tematów
  • Nie mo¿esz pisaæ wiadomo¶ci
  • Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników
  • Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów
  •