Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: Siema przyszły posiadacz 7er

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2015
    Posty
    3
    BMW
    bmw e39
    Skąd
    gliwice

    Post Siema przyszły posiadacz 7er

    Siema jeszcze nie posiadam 7er lecz e39, chciał bym się czegoś nowego dowiedzieć przed zakupem e38

  2. #2
    Początkujący Użytkownik Awatar melomaster
    Dołączył
    Feb 2015
    Posty
    64
    BMW
    E38 728i
    Skąd
    Koln
    Moze bys sie sprecyzowal jakimis pytaniami?
    Bo mozna o e38 opowiadac bez konca ;)

  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2015
    Posty
    3
    BMW
    bmw e39
    Skąd
    gliwice
    Myślę nad silnikiem od 4.0 w górę ( bądź adekwatny do masy samochodu ), newralgiczne punkty, wytrzymałość silników, co sprawdzać przy kupnie. Poszukuję dobrego nie bitego egzemplarzu do około 20 tyś

  4. #4
    Początkujący Użytkownik Awatar melomaster
    Dołączył
    Feb 2015
    Posty
    64
    BMW
    E38 728i
    Skąd
    Koln
    Zalezy co rozumiesz przez adekwatny? 2.8 tez jest bardzo adekwatne do tego auta 8.6s do 100km/h to zle? Przy czym jest naprawde ekonomiczny bo w trasie potrafi miescic sie w 10l/100km nawet Lpg. Mowia ze 3.0 i 3.5 sa o wiele emonomiczniejsze od 4.0 i 4.4 ale w praktyce chyba te roznice nie sa zbyt widoczne. Ogolnie skoro posiadasz e39 to wiesz cos o silnikach bmw ze przy odpowiedniej eksploatacji sa bardzo wytrzymale i malo awaryjne. Jesli bedziesz cos szukal w lifcie to wiec ze silniki v8 dostaly vanosy, co nie wplywa w zaden sposob na osiagi odczuwalnie a to dodatkowy punkt do ewentualnej usterki.
    Mozna o tym pisac bez konca. Czytaj forum a znajdziesz napewno wiele istotnych informacji bo nie da sie tak opisywac poprostu. Albo jakies konkretne pytania odnosnie konkretnych rzeczy.

  5. #5
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2014
    Posty
    2,120
    BMW
    E65 3.0D
    Skąd
    Barlinek
    Cytat Zamieszczone przez melomaster Zobacz posta
    Zalezy co rozumiesz przez adekwatny? 2.8 tez jest bardzo adekwatne do tego auta 8.6s do 100km/h to zle? Przy czym jest naprawde ekonomiczny bo w trasie potrafi miescic sie w 10l/100km nawet Lpg. Mowia ze 3.0 i 3.5 sa o wiele emonomiczniejsze od 4.0 i 4.4 ale w praktyce chyba te roznice nie sa zbyt widoczne. Ogolnie skoro posiadasz e39 to wiesz cos o silnikach bmw ze przy odpowiedniej eksploatacji sa bardzo wytrzymale i malo awaryjne. Jesli bedziesz cos szukal w lifcie to wiec ze silniki v8 dostaly vanosy, co nie wplywa w zaden sposob na osiagi odczuwalnie a to dodatkowy punkt do ewentualnej usterki.
    Mozna o tym pisac bez konca. Czytaj forum a znajdziesz napewno wiele istotnych informacji bo nie da sie tak opisywac poprostu. Albo jakies konkretne pytania odnosnie konkretnych rzeczy.
    Kolega napisal ze szuka 4.0 lub wiekszy wiec 2.8 raczej w tym przedziale sie nie miesci. Mniej adekwatny do tego auta od silnika 2.8 jest tylko tds :) te 8.6s to w manualu a jesli kolega szuka automatu to silnik r6 setke robi w 9.6s.

    Silniki po liftowe z vanosami w moim odczuciu jada lepiej od tych przedliftowych ale z racji posiadania owych vanosow wymagaja bardziej skrupulatnego ogladania autka przed zakupem bo naprawa vanosow troche kosztuje.
    Ostatnio edytowane przez pokolacji ; 03-02-2015 o 15:36

  6. #6
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2015
    Posty
    3
    BMW
    bmw e39
    Skąd
    gliwice
    Powiem tak właśnie posiadam tds'a w e39 manual silnik jak silnik dbam i mam zrobiłem już kupe kilometrów ( dziennie od 80 do 150 robię ). Interesują mnie problemy typu elektryka / elektronika ( u kumpla w 3.0 7er poszedł regulator napięcia diody że się spaliła cała instalacja a sam alternator trzeba było gasić ) jak jest z chłodzeniem czy lubią się gotować chodzi o stanie w korkach przy około 30 stopniach Celsjusz na dworze, skrzynie automatyczne ( narobiłem się tego w cholerę jednak nie z bmw a inne modele ) jak z ich kondycjami. Beta ma służyć na co dzień do jazdy po mieści jak i na wyprawy po polsce nie boję się gazu w benzynie a diesel raczej odpada.

  7. #7
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2014
    Posty
    2,120
    BMW
    E65 3.0D
    Skąd
    Barlinek
    Cytat Zamieszczone przez Orno94 Zobacz posta
    Powiem tak właśnie posiadam tds'a w e39 manual silnik jak silnik dbam i mam zrobiłem już kupe kilometrów ( dziennie od 80 do 150 robię ). Interesują mnie problemy typu elektryka / elektronika ( u kumpla w 3.0 7er poszedł regulator napięcia diody że się spaliła cała instalacja a sam alternator trzeba było gasić ) jak jest z chłodzeniem czy lubią się gotować chodzi o stanie w korkach przy około 30 stopniach Celsjusz na dworze, skrzynie automatyczne ( narobiłem się tego w cholerę jednak nie z bmw a inne modele ) jak z ich kondycjami. Beta ma służyć na co dzień do jazdy po mieści jak i na wyprawy po polsce nie boję się gazu w benzynie a diesel raczej odpada.
    Nigdy nie mialem problemu z alternatorem w swoich bmw. Elektryka jak elektryka trzeba wszystko posprawdzac czy dziala i tyle.
    Co do chlodzenia to tak jak u ciebie w tdsie trzeba dbac sprawnosc ukladu chlodzenia. Visco pompa wody i termostat musza byc sprawne. jesli te elementy i cala reszta graja to wszystko jest oki.
    Ja robilem automat w kazdej swojej siodemce ale albo wiedzialem przy kupnie ze mnie to czeka albo chcialem zeby skrzynia chodzila lepiej. Skrzynie robilem przy przebiegach zedu 250tys km.
    Wszystko zalezy w jakim stanie kupisz autko. Z jakim przebiegiem itd.

Podobne wątki

  1. [E38] Siema pozdrowienia dla wszystkich 7er z Włocławka
    Przez gladziu1234 w dziale Witam, jestem nowy ...
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 10-07-2014, 17:07
  2. [E38] Nowy, może przyszły użytkownik 7
    Przez skawin w dziale Witam, jestem nowy ...
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 26-06-2014, 18:37
  3. [e32] Przyszły posiadacz 740
    Przez Sepi w dziale Witam, jestem nowy ...
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 02-08-2011, 14:04
  4. [E38] Pawsen juz niedługo posiadacz 7er :)
    Przez Pawsen w dziale Witam, jestem nowy ...
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 21-12-2010, 22:14
  5. [inny] Decyzja zapadła poszukiwania E38 ! Przyszły właścicie
    Przez Beni0 w dziale Witam, jestem nowy ...
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 04-06-2009, 08:54

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •