Poka¿ wyniki od 1 do 10 z 10

W±tek: E65 2003r - JAK WY£¡CZYÆ PODUSZKÊ PASA¯ERA DLA DZIECKA ?

  1. #1
    Pocz±tkuj±cy U¿ytkownik
    Do³±czy³
    Jan 2015
    Posty
    9
    BMW
    E65 745Li
    Sk±d
    Wejherowo

    Post E65 2003r - JAK WY£¡CZYÆ PODUSZKÊ PASA¯ERA DLA DZIECKA ?

    Witam, mo¿e kto¶ pomo¿e - jutro ¿ona sama jedzie z ma³± do lekarza, nie mam pojêcia jak jej wy³±czyæ poduchê na miejscu pasa¿era, auto mam tydzieñ - nigdzie nie mogê znale¼æ w±tku

  2. #2
    Vip Vip Awatar Jakub
    Do³±czy³
    Jun 2009
    Posty
    6,783
    BMW
    BRAK
    Sk±d
    Wlkp.Zduny k.Krotoszyna
    Z tego co wiem nie da siê tego zrobiæ...

    B.-±d¼ M.-arce W.-ierny
    Opel Signum
    BMW jeszcze kiedy¶ kupiê ;p

    Ex- BMW e28 524td, e38 728i,e66 735LI , e36 316i 1.9 compact ,e46 M3 SMG ;)

  3. #3
    Pocz±tkuj±cy U¿ytkownik
    Do³±czy³
    Jan 2015
    Posty
    9
    BMW
    E65 745Li
    Sk±d
    Wejherowo
    Kurde co Ty mówisz :/ nie weso³y news, a¿ dziwne, aby w aucie tej klasy nie by³o takiej opcji jestem trochê w szoku, w byle jakim hatchbacku mo¿na wy³±czyæ... mo¿e jaki¶ trick typu przytrzymaæ co¶ ile¶ sekund

  4. #4
    Zaawansowany U¿ytkownik
    Do³±czy³
    Aug 2010
    Posty
    185
    BMW
    740i
    Sk±d
    PWR
    Po pierwsze primo, fotelik ty³em do kierunku jazdy instalujemy z ty³u. Chyba, ¿e masz czworaczki, to wtedy szacun/wspó³czuj.
    Wy³±cznika nie ma. Teoretycznie dlatego, bo jest mata zajêto¶ci, której siê nie uruchomi poni¿ej (ilu¶ tam kilo, 10mo¿e, nie wiem...). W praktyce lepiej nie ryzykowaæ. A jak musisz i nie masz np kanapy lub pasów z ty³u, to fotel na maksa do ty³u. Chyba, ¿e siê da zamontowaæ tez przodem do kierunku, to wtedy spoko.

  5. #5
    Do¶wiadczony U¿ytkownik Awatar Martynka
    Do³±czy³
    Dec 2013
    Posty
    1,232
    BMW
    735 iL
    Sk±d
    Zabrze
    Bo ogólnie odchodzi siê od wy³±czników, zbyt du¿o ludzi zginê³o bo w³a¶ciciel auta zapomnia³ w³±czyæ, w ¿adnym aucie na rynek amerykañski wy³±cznika nie ma a unia te¿ od tego odchodzi.
    ¯ycie jest zbyt krótkie, ¿eby je¼dziæ dieslem...

  6. #6
    BMW RuLeZ Mod Awatar Bezi
    Do³±czy³
    Nov 2008
    Posty
    5,297
    BMW
    BMW G11 740xD , BMW e46 325CI Cabrio
    Sk±d
    Wrocek City
    Wyjmij bezpiecznik.
    Jerome Le Banner: "...W si³owni mo¿esz wypracowaæ sobie miê¶nie klatki lub miê¶nie ud. Nie mo¿esz jednak wzmocniæ swoich jaj, albo siê z nimi urodzi³e¶ albo nie..."

  7. #7
    Pocz±tkuj±cy U¿ytkownik
    Do³±czy³
    Jan 2015
    Posty
    9
    BMW
    E65 745Li
    Sk±d
    Wejherowo
    Mroova81 no w³a¶nie tylko czyta³em, ¿e dla Policji podstaw± jest wy³±czenie poduszki, nawet jak odstawisz na maxa fotel. Fakt, patrz±c pod k±tem bezpieczeñstwa mo¿na zapomnieæ j± aktywowaæ z powrotem, tylko jad±c np drog± szybkiego ruchu czy w korku nie da siê zareagowaæ na dziecko, które ma siê na kanapie metr za nami i tu jest problem. Bezi da siê wy³±czyæ bezpiecznik wybranej poduchy? Mamy jak±¶ pewno¶æ, ¿e reszta wtedy zadzia³a ?

  8. #8
    Do¶wiadczony U¿ytkownik Awatar Martynka
    Do³±czy³
    Dec 2013
    Posty
    1,232
    BMW
    735 iL
    Sk±d
    Zabrze
    Szczerze, to dla Policji w Polsce wy³±czenie nie ma ¿adnego znaczenia, chodzi o b³êdy w Naszej ustawie.

    Art.45.2 Mówi:
    Kieruj±cemu pojazdem zabrania siê:
    przewo¿enia w foteiku ochronnym dziecka siedz±cego ty³em do kierunku jazdy na przednim siedzeniu pojazdu samochodowego wyposa¿onego w poduszkê powietrn± dla pasa¿era

    I to koniec, o wy³±czniku nic nie ma jeszcze i tyle. W unijnym prawie jest mowa o aktywnej poduszce, u nas tylko o poduszce choc ma siê to zmieniæ. Jest wiêc przepis, wiem, ¿e absurdalny ale jednak ¿ywy, jak trafisz na idiotê s³u¿bistê to Ciê ukarze i ma do tego podstawy. Mo¿esz co najwy¿ej nie przyj±æ mandatu i siê odwo³ywaæ.

    ¯ycie jest zbyt krótkie, ¿eby je¼dziæ dieslem...

  9. #9
    Zaawansowany U¿ytkownik
    Do³±czy³
    May 2008
    Posty
    300
    BMW
    e38 4.4iLA, by³o e32 3.0 m60
    Sk±d
    Bydgoszcz
    Cytat Zamieszczone przez Martynka Zobacz posta
    Szczerze, to dla Policji w Polsce wy³±czenie nie ma ¿adnego znaczenia, chodzi o b³êdy w Naszej ustawie.

    Art.45.2 Mówi:
    Kieruj±cemu pojazdem zabrania siê:
    przewo¿enia w foteiku ochronnym dziecka siedz±cego ty³em do kierunku jazdy na przednim siedzeniu pojazdu samochodowego wyposa¿onego w poduszkê powietrn± dla pasa¿era

    I to koniec, o wy³±czniku nic nie ma jeszcze i tyle.
    A jak dla mnie ma to sens. Sk±d mamy pewno¶æ, ¿e nie wyst±pi awaria poduszki nawet wy³±czonej jak przewozimy ma³e dziecko. Mam rocznego synka i te¿ wozi³em go w noside³ku z ty³y teraz mamy fotelik i mo¿e siedzieæ z przodu, przodem do kierunku jazdy.

    Pozdrawiam

  10. #10
    Zaawansowany U¿ytkownik
    Do³±czy³
    Aug 2011
    Posty
    511
    BMW
    E65 740d, 335i, 750dX
    Sk±d
    LU
    Wg polskiego prawa mozesz i miec wyjeta poduszke a i tak moga sie przy... czepic.

Podobne w±tki

  1. Fotelik dla dziecka.
    Przez ACS w dziale NA KA¯DY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 14-01-2015, 22:19
  2. [pozostale] Fabryczne Webasto - jak to dzia³a? jak to wy³±czyæ? Instrukcje ?
    Przez Konrado w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 15-09-2013, 09:32
  3. jak wy³±czyæ ABS ?
    Przez swiezawskipiotr w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 15-09-2011, 10:16

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie mo¿esz zak³adaæ nowych tematów
  • Nie mo¿esz pisaæ wiadomo¶ci
  • Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników
  • Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów
  •