Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: opony zimowe 19" do E65 245/45/19 275/40/19 jakie i gdzie kupić?

  1. #1
    Vip Vip
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    992
    BMW
    brak
    Skąd
    Kwiatkowice

    Post opony zimowe 19" do E65 245/45/19 275/40/19 jakie i gdzie kupić?

    Cześć,

    Myślę poważnie nad zakupem nowych opon do E65 na ori felgi 19 cali. Znajomy kilka miesięcy temu kupił opony Nexen Windguard, rozmiary 245/45/19 i 275/40/19, za komplet zapłacił niecałe 1800 zł. Wiem, że to dobra zimówka i sam chętnie bym kupił, ale nigdzie od dłuższego czasu jej nie ma. W zasadzie jedyne dostępne opony w tych rozmiarach- Pirelli- poszybowały w ostatnich dwóch tygodniach do horrendalnych 1000 zł/ sztuka (były kilka stówek taniej na pewno). Wybór na oponeo jest mocno ograniczony, właściwie tylko do tej marki. Znacie jakieś inne hurtownie? Może coś zza granicy? Jakieś strony z oponami w Niemczech, gdzie można kupić coś innego (tańszego) niż Pirelli?

    Mam zimowe 17 cali, ale chcę nowe opony. Na 17tki 245/55 nic, co by się opłacało w tej chwili kupić, nie widziałem. A prowadzenie na autostradzie jest dużo lepsze na 19, stąd taki pomysł.

    Chyba, że ktoś ma jakieś koła minimum 18/19 cali z bieżnikiem >= 7mm do sprzedania? A może same opony 19"?

    Może znacie jakieś lokalizacje w łódzkim, gdzie mają duży skład opon używanych? Takie rozmiary w 19 calach w tym roku ciężko kupić nowe, nie wykluczam też używek z wysokim bieżnikiem... Słyszałem, że gdzieś pod Bełchatowem mają wielki skład opon, może ktoś ma namiary?

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2014
    Posty
    161
    BMW
    e65 n62b44
    Skąd
    Płock
    Sam jeżdżę na tych nexenach, ale mam drugi komplet na zimę 18". Szukałem tez nowych opon na 19, ale zakup ori alusów używanych i nowych nexenów na nie wyszedł mnie taniej. Polecam opony rękami i nogami. Cena do jakości jak najbardziej adekwatna!

  3. #3
    Vip Vip
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    992
    BMW
    brak
    Skąd
    Kwiatkowice
    Wiem, wiem, tylko że teraz dostanie Nexenów w tych rozmiarach jest niewykonalne... Nikt nie ma, nawet aukcje na Allegro pokasowali.

  4. #4
    Vip Vip
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    992
    BMW
    brak
    Skąd
    Kwiatkowice
    Prawie miesiąc to trwało, ale komplet Nexenów udało się kupić. Dwie pojawiły się w Polsce, z dwoma pomógł mi Sebek, za co mu w tym miejscu dziękuję. Temat do zamknięcia.

  5. #5
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    May 2014
    Posty
    81
    BMW
    e66 730LD 170KW lift
    Skąd
    Wrocław
    Panowie doradźcie, nie zakładam nowego wątku o oponach, mogę okazyjnie zakupić nowe Dunlop 275/40 R19 105Y SP SPORT MAXX GT podczas gdy aktualnie mam założone takie same z indeksem nośności 101Y
    Będzie jakaś duża różnica w komforcie czy hałasie?

  6. #6
    Doświadczony Użytkownik Awatar Aldik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    6,420
    BMW
    740xd f01
    Skąd
    Katowice
    Miałem kiedyś w E38 Dunlop SP sport i super się jeździło, hmm moment teraz też mam na lato :D Tylko SP01A. Co do Nexenów to siostra miała i zadowolona była i teraz tez własnie zimówki kupili nówki.

Podobne wątki

  1. [opony] Jakie opony zimowe na felgi 15" do E32
    Przez LoOkas w dziale Felgi, opony, itp.
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 11-10-2013, 12:07

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •