Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16

Wątek: Lewe powietrze / silniczek krokowy

  1. #1
    Doświadczony Użytkownik Awatar charzun
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    1,182
    BMW
    E38
    Skąd
    Wrocław
    Blog
    1

    Post Lewe powietrze / silniczek krokowy

    Panowie od dawna mam juz problem z "lewym powietrzem" gdy jest zimniej to auto gorzej odpala po dluzszym postoju.. dzis rano nawet zgasl zaraz po odpaleniu lecz zaciekawila mnie jedna rzecz...:
    Odpalam zimny motor i od razu silnik kuleje nie ma mocy strzela w filtr przy dodaniu gazu, pochodzi do momentu wylaczenia sie ssania i pracuje wysmienicie.. myslicie ze przez te 2-3min kolektor ssacy tak sie nagrzewa ze uszczelnia lewe powietrze??
    podejscie numer dwa: odpalam zimny silnik i od razu lece odlaczyc silniczek krokowy. Efekt taki ze silnik pracuje na stalych okolo 600 obrotach i nie ma trzesiawki i ladnie sie zbiera nawet zimny, poprostu pracuje idealnie od samego odpalenia z tym ze bez ssania..

    I o co tu chodzi??
    Siniczek krokowy w srodku luzno chodzi, po wlaczniu zaplonu od razu ustawia sie na "wlasciwa" pozycje..

  2. #2
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2012
    Posty
    1,085
    BMW
    e38 2001r M62TUB44 + LPG
    Skąd
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez charzun Zobacz posta
    Panowie od dawna mam juz problem z "lewym powietrzem" gdy jest zimniej to auto gorzej odpala po dluzszym postoju.. dzis rano nawet zgasl zaraz po odpaleniu lecz zaciekawila mnie jedna rzecz...:
    Odpalam zimny motor i od razu silnik kuleje nie ma mocy strzela w filtr przy dodaniu gazu, pochodzi do momentu wylaczenia sie ssania i pracuje wysmienicie.. myslicie ze przez te 2-3min kolektor ssacy tak sie nagrzewa ze uszczelnia lewe powietrze??
    TAK :) ...przynajmniej tak miałem - o diagnozie pisałem już nie raz :P

  3. #3
    Doświadczony Użytkownik Awatar charzun
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    1,182
    BMW
    E38
    Skąd
    Wrocław
    Blog
    1
    A co powiesz na to ze jak odlacze silniczek krokowy to jest wszystko cacy?

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2014
    Posty
    290
    BMW
    e38 m62b35
    Skąd
    olsztyn
    witam. Jak tylko masz od kogo podmienić to wszystko byłoby jasne. U mnie wyglądało to w ten sposób, że jak zapalił musiałem trzymać go ok 2tys obrotów dopóki wskazówka nie wyszła za niebieskie pole. Czytając forum diagnoza prosta- lewe powietrze! Wszystkie uszczelki zmienione poskładane a tutaj zonk bo dalej to samo! Mnie zastanowiło dziwne buczenie krokowca. Za używany dałem 50zł i jak ręką odjął, także bardzo prawdopodobne, że skończył swój żywot.

  5. #5
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2013
    Posty
    82
    BMW
    740i 2000r
    Skąd
    Pomorze
    Gdzie znajduje sie ten silniczek krokowy? Jak go odłączyć?
    Też strasznie nierówno chodzi mi silnik; wymieniłem już wszystkie 3 czujniki wałków, pompke paliwa i silnik dalej "nie równo pali", dodam gazu i czasem się uspokoi. Albo czasem chodzi dobrze dodam gazu puszcze gaz i wtedy też zacznie nierówno chodzić.

    Na 80% jestem przekonany że nie równo pali na wszystkich świecach, wyskakuje błąd missfire ostatnio nawet zaczęły pojawiać się błędy z sondami lambda, choć już te problemy z silnikiem mam od dawna a wcześniej sondy nic nie pokazywały. Może być że świeca nawala?

    Problem też jest jak podczas jazdy pod jakąś górę dodam trochę gazu to też zaczyna nierówno pracować, szarpać. Włączę luz - N gaz w dechę i jest ok.

  6. #6
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2014
    Posty
    2,120
    BMW
    E65 3.0D
    Skąd
    Barlinek
    Cytat Zamieszczone przez Lolo2 Zobacz posta
    Gdzie znajduje sie ten silniczek krokowy? Jak go odłączyć?
    Też strasznie nierówno chodzi mi silnik; wymieniłem już wszystkie 3 czujniki wałków, pompke paliwa i silnik dalej "nie równo pali", dodam gazu i czasem się uspokoi. Albo czasem chodzi dobrze dodam gazu puszcze gaz i wtedy też zacznie nierówno chodzić.

    Na 80% jestem przekonany że nie równo pali na wszystkich świecach, wyskakuje błąd missfire ostatnio nawet zaczęły pojawiać się błędy z sondami lambda, choć już te problemy z silnikiem mam od dawna a wcześniej sondy nic nie pokazywały. Może być że świeca nawala?

    Problem też jest jak podczas jazdy pod jakąś górę dodam trochę gazu to też zaczyna nierówno pracować, szarpać. Włączę luz - N gaz w dechę i jest ok.
    Masz blad wypadnia zaplonu. Sprawdz na ktorym cylindrze i zlukaj czy swieca nie zalana olejem. Moze to tez byc cewka - mozna je pozamieniac miejscami...
    Jesli tam jest wszystko oki to szukac lewego powietrza.
    Pzdr.

  7. #7
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2013
    Posty
    82
    BMW
    740i 2000r
    Skąd
    Pomorze
    Jak świeca zalana olejem to wystarczy wymienić świece czy jakaś większa robota?

    Te świece są ok?
    http://allegro.pl/swieca-bosch-bmw-e...812270993.html

    Nie jest to duży koszt więc od razu bym wymienił 8 sztuk.

    Znajdę trochę czasu to podjadę do kumpla i rozkręcę wykręcę świece.

    Thx. za szybką odpowiedź.

  8. #8
    Doświadczony Użytkownik Awatar charzun
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    1,182
    BMW
    E38
    Skąd
    Wrocław
    Blog
    1
    Cytat Zamieszczone przez koziol1102 Zobacz posta
    witam. Jak tylko masz od kogo podmienić to wszystko byłoby jasne. U mnie wyglądało to w ten sposób, że jak zapalił musiałem trzymać go ok 2tys obrotów dopóki wskazówka nie wyszła za niebieskie pole. Czytając forum diagnoza prosta- lewe powietrze! Wszystkie uszczelki zmienione poskładane a tutaj zonk bo dalej to samo! Mnie zastanowiło dziwne buczenie krokowca. Za używany dałem 50zł i jak ręką odjął, także bardzo prawdopodobne, że skończył swój żywot.
    Dokladnie mam to samo. Krokowy tez buczy a pewnie dostal w du..e bo rok temu zalalem silnik woda i poszly korby.. Silnik, caly dolot, przepustnica nowe a krokowy zostal z zalanego silnika.. chyba w ciemno kupie bo nie jest jakis tam drogi.. Moze ma ktos na zbyciu?

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2014
    Posty
    290
    BMW
    e38 m62b35
    Skąd
    olsztyn
    Lolo2- http://realoem.com/bmw/showparts.do?...37&hg=13&fg=15 krokowiec to numer 23 a znajduje się na przewodzie gumowym, który włączony jest za przepływomierzem i poprzez silniczek krokowy do kolektora dolotowego. Odłączysz poprzez wyjęcie wtyczki i gotowe. Odnośnie świec pływających w oleju nie wystarczy ich po prostu wymienić. Trzeba wymienić uszczelki pokryw zaworów bo olej będzie się i tak gromadził. Jak masz pojęcie zrobisz spokojnie samemu bo to nic trudnego.
    charzun- krokowy to niewiększy koszt jak 100zł już z przesyłką a podejdzie i od m60 i m62 jak się nie mylę

  10. #10
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2014
    Posty
    2,120
    BMW
    E65 3.0D
    Skąd
    Barlinek
    Cytat Zamieszczone przez Lolo2 Zobacz posta
    Jak świeca zalana olejem to wystarczy wymienić świece czy jakaś większa robota?

    Te świece są ok?
    http://allegro.pl/swieca-bosch-bmw-e...812270993.html

    Nie jest to duży koszt więc od razu bym wymienił 8 sztuk.

    Znajdę trochę czasu to podjadę do kumpla i rozkręcę wykręcę świece.

    Thx. za szybką odpowiedź.
    tak ja Kolega pisz jesli swiece beda w oleju to najprawdopodobniej leci olej z pod pokryw zaworowych ktore trzeba wymienic. Jest to czesta przypadlosc.
    ja mam zalozone swiece ngk.
    pzdr.

Podobne wątki

  1. silniczek krokowy
    Przez dOOm_PL w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 02-09-2010, 19:20
  2. [ elektryka] Silniczek Krokowy
    Przez PiK-MaN w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 09-11-2009, 21:46
  3. [ elektryka] Silniczek krokowy w 730i v8
    Przez lockbud w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 07-09-2009, 15:46

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •