Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: panel klimatyzacji

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2014
    Posty
    24
    BMW
    E38 730i
    Skąd
    Poznań

    Post panel klimatyzacji

    Witam

    Tak jak pisałem wcześniej mam problem z panelem klimatyzacji (nie załącza kompresora + powoduje hałasy w silniku), poszukuje nowego panelu i w związku z tym mam kilka pytań:

    - czy jest jakaś reguła mówiąca o tym jaki panel był montowany w danym roczniku?
    - mam u siebie klimatronik 2-strefowy + REST, panel wygląda tak:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	panel1.jpg
Wyświetleń:	27
Rozmiar:	37.0 KB
ID:	7334

    - według wielu sprzedających na allegro jest to panel "poliftowy" ale jak wejdę w realoem, wrzucę w google numer części pasujący do mojego numeru VIN to wychodzi mi, że taki właśnie powinienem mieć - jest to możliwe w aucie z 94 roku?

    - według allegro panel "przedliftowy" to taki z pokrętłami:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	panel2.jpg
Wyświetleń:	26
Rozmiar:	10.9 KB
ID:	7335

    Pytanie czy w 94 roku można mieć fabrycznie założony panel bez pokręteł? Czy w panelu z pokrętłami jest jakaś pozycja "auto" gdzie klimatronik sam dobiera siłę nadmuchu (tak jak w tym co mam teraz) czy dobiera tylko temperaturę a siłę się ustawia ręcznie?
    Dopytuję dlatego, że być może ktoś mądry wymienił panel z pokrętłami na taki z guzikami i wcale problemem nie jest to, że on jest uszkodzony tylko właśnie nie pasuje.

  2. #2
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,236
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Co masz na myśli mówiąc o hałasie w silniku?


    Kiedyś zmieniałem panel w 750i. Przed kodowaniem, miałem efekt tykania kompresora(jakbyś impulsowo wysterowywał kompresor) po kodowaniu problem zniknął i kompresor zaczął normalnie działać.

    Zacząłbym od dokodowania panelu klimy, a później doszukiwania się problemów.


    W pierwszych rocznikach często widać panele z funkcją max, co może świadczyć, że były wymieniane z powodu awaryjności
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  3. #3
    Początkujący Użytkownik Awatar vmasher
    Dołączył
    Sep 2014
    Posty
    73
    BMW
    E30 + E36
    Skąd
    WZW
    Cytat Zamieszczone przez cursor Zobacz posta

    Zacząłbym od dokodowania panelu klimy, a później doszukiwania się problemów.
    powiedz o co chodzi z tym kodowaniem i czy inpą da radę to ogarnąć ?

    ja także mam problem z panelem - nie załącza mi wentylatora klimy (podpinając na krótko działa - wymieniałem czujnik ale bez rezultatu) oraz nie działa podgrzewanie tylnej szyby (podpinając na krótko również szyba grzeje)

    panel taki sam jak na pierwszym zdjęciu w 1 poście

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Kazikm3
    Dołączył
    Jan 2014
    Posty
    756
    BMW
    735iA 320ci cabrio
    Skąd
    UK
    vmasher Inpa jest do diagnozy, do kodowania NCS ;)
    Jeżeli miałbym ogolić się na łyso, nosić na szyi złoty łańcuch i „prać” ludzi kijem bejsbolowym, tylko po to, aby prowadzić na co dzień BMW E 38, robię to od razu.

  5. #5
    Początkujący Użytkownik Awatar vmasher
    Dołączył
    Sep 2014
    Posty
    73
    BMW
    E30 + E36
    Skąd
    WZW
    Ale jak masz inpe to rowniez NCS'a

    Napisze ktos o co chodzi z tym kodowaniem

  6. #6
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,236
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Często po zmianie panelu klimy na inny używany, nie wysterowuje kompresora klimy. Po kodowaniu problem znika.

    Na temat jak kodować jest sporo informacji w internecie, np. na bmw-diag.pl
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Prezeslaw
    Dołączył
    May 2013
    Posty
    637
    BMW
    E38 4.0 M60
    Skąd
    Warszawa

    Post

    Ja w swojej 740iA z 94 roku wymieniłem oryginalny panel z kółkami. Problem polegał na tym, że przed wymianą panela klima nie chciała się wyłączać (trzeba było wyłączyć zapłon, żeby sprężara przestała chodzić). Włączanie działało jak trzeba. Wymieniłem panel na używkę "guzikową" (twoje pierwsze zdjęcie) i wszystko zaczęło śmigać bez kodowania a siła nadmuchu wysterowuje się automatycznie.
    To co, że diesel? Pewnie świece zalane;)

Podobne wątki

  1. [wnętrze] Panel klimatyzacji automatycznej
    Przez neonunit w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 15-07-2015, 21:01
  2. [klima] panel klimatyzacji brak zielonych lampek
    Przez mati-e28 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 20-05-2013, 20:18
  3. panel klimatyzacji
    Przez bmwe w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 07-08-2011, 22:51

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •