Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Poka¿ wyniki od 1 do 10 z 14

W±tek: [7xx] Nak³adki na progi a'la poliftowe, polski producent - zak³adaæ?

  1. #1
    Zaawansowany U¿ytkownik Awatar BsijZabsij
    Do³±czy³
    Sep 2013
    Posty
    508
    BMW
    E38 728i manual, ex e34 525tds
    Sk±d
    Mazury

    Post [7xx] Nak³adki na progi a'la poliftowe, polski producent - zak³adaæ?

    http://allegro.pl/bmw-e38-lift-nakla...790359445.html

    Czy kto¶ siê z tym gdzie¶ spotka³? Warte to co¶? Noszê siê z zamiarem wsadzenia tego do przedlifta, mniej zachodu ni¿ z odnawianiem wizualnym progów...
    Obecnie E38 728i 1995 manual, dunkelblau. Poprzednio E34 525tdsA 1992, granitsilber-metalic.
    Moje autko: http://7er.pl/showthread.php/33145-W...151#post395151

  2. #2
    Pocz±tkuj±cy U¿ytkownik Awatar vmasher
    Do³±czy³
    Sep 2014
    Posty
    73
    BMW
    E30 + E36
    Sk±d
    WZW
    to s± chyba laminaty

    ja bym odpu¶ci³ temat i kupi³ ori nak³adki - jestem pewien ¿e po na³o¿eniu lakieru bêd± widoczne pofalowania, poza tym widzia³em ¿e ori mo¿na kupiæ za oko³o 300pln, wiêc te z allegro s± niewarte zachodu wg mnie

  3. #3
    Zaawansowany U¿ytkownik Awatar BsijZabsij
    Do³±czy³
    Sep 2013
    Posty
    508
    BMW
    E38 728i manual, ex e34 525tds
    Sk±d
    Mazury
    Ale podobno ¿eby ori polifty do przedlifta za³o¿yæ wychodzi sporo kombinacji i przeróbek mocowañ, a te tylko na klej przychodz±. Poza tym ori nie bêd± w idealnym stanie, tak czy siak bêd± do poprawek. A moje autko nie idzie na wystawê ¿ebym siê mia³ pofalowañ czepiaæ tylko ma w miarê mo¿liwie estetycznie wygl±daæ ;) bardziej mi chodzi o spasowanie i trwa³o¶æ tych elementów.
    Obecnie E38 728i 1995 manual, dunkelblau. Poprzednio E34 525tdsA 1992, granitsilber-metalic.
    Moje autko: http://7er.pl/showthread.php/33145-W...151#post395151

  4. #4
    Do¶wiadczony U¿ytkownik
    Do³±czy³
    Oct 2014
    Posty
    2,120
    BMW
    E65 3.0D
    Sk±d
    Barlinek
    Cytat Zamieszczone przez BsijZabsij Zobacz posta
    Ale podobno ¿eby ori polifty do przedlifta za³o¿yæ wychodzi sporo kombinacji i przeróbek mocowañ, a te tylko na klej przychodz±. Poza tym ori nie bêd± w idealnym stanie, tak czy siak bêd± do poprawek. A moje autko nie idzie na wystawê ¿ebym siê mia³ pofalowañ czepiaæ tylko ma w miarê mo¿liwie estetycznie wygl±daæ ;) bardziej mi chodzi o spasowanie i trwa³o¶æ tych elementów.
    I spasowanie i trwalosc bedzie znacznie wieksza w ori nakladkach.
    Nie ma tak wiele zachodu zeby je zalozyc a po lakierowaniu i ostatecznym montazu bedzie igla.
    O ile sie nie myle to do ori nakladek trzeba zmieniac listwy zgarniajace dzwi na poliftowe.

    Te laminaty nie wygladaja najgozej ale pewnie to sie zmieni po ich zalozeniu.

    Ja zakladal bym ori.

    Pozdrawiam

  5. #5
    Zaawansowany U¿ytkownik Awatar BsijZabsij
    Do³±czy³
    Sep 2013
    Posty
    508
    BMW
    E38 728i manual, ex e34 525tds
    Sk±d
    Mazury
    A wiesz ile w ASO kosztuj± listwy zgarniaj±ce? ;) bo u¿ywki s± nie do kupienia w rozs±dnym stanie... Czyli ca³a operacja z ori progami lekk± rêk± z 1000 z³
    Obecnie E38 728i 1995 manual, dunkelblau. Poprzednio E34 525tdsA 1992, granitsilber-metalic.
    Moje autko: http://7er.pl/showthread.php/33145-W...151#post395151

  6. #6
    Do¶wiadczony U¿ytkownik
    Do³±czy³
    Oct 2014
    Posty
    2,120
    BMW
    E65 3.0D
    Sk±d
    Barlinek
    Nie mowie o cenach nowych w aso.
    Urzywane raz na jakis czas sie pojawiaja.
    Ja szukalem i kupilem - wprawdzie zmienilem puzniej koncepcje i ich nie zalozylem nakladek rowniez oczywiscie ale da sie kupic.

    Jak tobie nie przeszkadzaja niedoskonalosci laminatow to montuj.
    Napisalem tylko ze ja bym tego nie zrobil :)
    Temat podobnie ma sie w przypadku dokladki zderzaka ala alpina ktory swoja jakoscia i spasowaniem przypomina wlasnie owe nakladki na progi...

    Tak czy inaczej wybor nalezy do ciebie

    Pozdro.

  7. #7
    Zaawansowany U¿ytkownik Awatar BsijZabsij
    Do³±czy³
    Sep 2013
    Posty
    508
    BMW
    E38 728i manual, ex e34 525tds
    Sk±d
    Mazury
    Ciekaw jeszcze jestem jak siê bêd± mia³y nak³adki do ori zderzaków przed liftem, czy nie bêdzie z deka ¶misznie wygl±daæ ¶rodek ni¿ej ni¿ przód i ty³. No i jeszcze kwestia lakierowania, bo zderzaki u mnie maj± z do³u czarny pasek i jak to bêdzie wygl±daæ przy listwach w kolorze auta...
    Obecnie E38 728i 1995 manual, dunkelblau. Poprzednio E34 525tdsA 1992, granitsilber-metalic.
    Moje autko: http://7er.pl/showthread.php/33145-W...151#post395151

  8. #8
    Vip Vip
    Do³±czy³
    Oct 2008
    Posty
    147
    BMW
    ex 740iA '97, e46 320d '03, e61 535d '06, e46 320d '04, teraz e61 535d '04 Stage 3
    Sk±d
    £ód¼
    Jak chcesz zak³adaæ pomalowane nak³adki progowe to równie¿ musisz pomalowaæ do³y zderzaków bo bez tego nie ma to sensu (tak samo trzeba pomalowaæ listewki zgarniaj±ce, ale oczywi¶cie musz± byæ poliftowe bo s± plastikowe)
    Ori nak³adki i listwy zgarniaj±ce drzwi (+ 4 krótki listewki b³otników) trafiaj± siê czasami w dobrej cenie. Jak bêdziesz ¶ledzi³ bacznie allegro i OLX to spokojnie siê trafi± w cenie 600z³ za komplet.

  9. #9
    Do¶wiadczony U¿ytkownik
    Do³±czy³
    Oct 2014
    Posty
    2,120
    BMW
    E65 3.0D
    Sk±d
    Barlinek
    Cytat Zamieszczone przez BsijZabsij Zobacz posta
    Ciekaw jeszcze jestem jak siê bêd± mia³y nak³adki do ori zderzaków przed liftem, czy nie bêdzie z deka ¶misznie wygl±daæ ¶rodek ni¿ej ni¿ przód i ty³. No i jeszcze kwestia lakierowania, bo zderzaki u mnie maj± z do³u czarny pasek i jak to bêdzie wygl±daæ przy listwach w kolorze auta...
    Dokladnie tak jak pisze moj przedmowca.
    Wlasnie przez roznice w wysokosciach chodz niewielkie i koniecznosc malowania zderzakow zrezygnowalem z montowania nakladek.
    Nie polakierujesz raczej na igle samych dolow zderzakow bo bedzie sie roznilo wiec do malowanie cale zderzaki co niesie za soba koszty...
    Pozatym postanowilem zostawic wszystko w ori. Czarne progi i doly zderzakow.
    Moje progi niestety pozostawiaja duzo do zyczenia i musze cos z tym zdrobic. Sa nierowne i w miejscu gdzie wklada sie lewarek jest wybrzuszenie. Dlatego pewnie skonczy sie lakiernikiem ktory bedzie musial to wszystko wyrownac i pomalowac na czarno.

    Progi mnie najbardziej denerwuja u mnie i nie moge na nie patrzec...
    Pozdro.

  10. #10
    Zaawansowany U¿ytkownik Awatar BsijZabsij
    Do³±czy³
    Sep 2013
    Posty
    508
    BMW
    E38 728i manual, ex e34 525tds
    Sk±d
    Mazury
    Chodzi³o mi jeszcze po g³owie pomalowanie tych listewek na czarny mat ¿eby pasowa³y do do³ów zderzaków, ale bêd± trochê wy¿sze ni¿ bez nak³adek i dalej mo¿e co¶ mi nie pasowaæ :) Cholera z prostowaniem i g³adzeniem ori progów to siê lakiernik zaklnie na ¶mieræ a efekt i tak mi siê pewnie nie bêdzie podoba³
    Obecnie E38 728i 1995 manual, dunkelblau. Poprzednio E34 525tdsA 1992, granitsilber-metalic.
    Moje autko: http://7er.pl/showthread.php/33145-W...151#post395151

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie mo¿esz zak³adaæ nowych tematów
  • Nie mo¿esz pisaæ wiadomo¶ci
  • Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników
  • Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów
  •