Witam.

Postanowiłem założyć ten temat by "skonsultować" z wami kwestie za i przeciw.

Po dość długich namysłach zdecydowałem sprzedać moje E38 i przesiąść się na "coś" nowszego -

COŚ - no i właśnie tutaj na wstępie jest mały problem. Jako wieloletni użytkownik BMW , który mógłby śmiało powiedzieć że jest zakochany w marce - od razu skłoniłem się do poszukiwania nowszej wersji E38 czyli F01 - chociaż tutaj w UK jest pewien problem jeżeli chodzi właśnie o te modele.

3/4 *7 series F01* jest dostępna tylko i wyłącznie w Dieslu , lecz jest to dla mnie akurat najmniejszy problem. Problemem jest to że owe Diesle są bardzo ubogie. Mogę śmiało powiedzieć że połowa z nich poza standardowym wyposażeniem nie ma nic w opcji.
Na "dzień dobry" skreśliłem wersje SE - gdyż nie jest w moim stylu, nie powiem ma coś w sobie ale niestety nie dla mnie. Interesują mnie tylko wersje M Sport , no i raczej tylko kolor czarny z białym/kremowym środkiem. Tak jak wcześniej wspomniałem silnik diesel'owski byłby moim priorytetem tylko nie bardzo mogę przełknąć tej "biedy" w środku. Wersje SE wydają się być nieco lepiej wyposażone a niżeli wersja M Sport , no ale SE odpada.

Kilka dni temu myślałem że znalazłem tą wymarzoną lecz szybko okazało się że jest to 740i ( http://www.autotrader.co.uk/classifi...Cnew?logcode=p ) - w pewnym momencie byłem tak napalony że raczej nie sprawiało mi to problemu. Ma większość rzeczy które w samochodzie tej klasy powinny się znajdować , problemem stał się tylko ten silnik. Skonsultowałem opinie z mechanikiem z salonu BMW - i raczej nie polecał mi tej wersji silnikowej gdyż najwięcej problemów serwisowych jest właśnie związana z tymi silnikami. Śmiało potwierdził niezawodność 3 litrowego diesla.

Znalazłem też diesla który mógłby być bliski mojemu ideałowi ( http://www.autotrader.co.uk/classifi.../bmw?logcode=p ) lecz problemem (bynajmniej jak dla mnie) jest jego ówczesny właściciel a mianowicie PAKOL , BABAJ, CIAPAK - czy jak ich tam zwał. Co prawda prywatna tablica rejestracyjna nie wskazuje na to by był to jakiś przeciętny właściciel miejskiego KEBAB TAKE AWAY , no ale jak na początku rozmowy usłyszałem " HELLO MY FRIEND " a w czasie rozmowy byłem już jego "BROTHER" to już mi się odechciało. Nie jest to jakoś mega wyposażone F01 (VIN rozkodowany w moim temacie) no ale raczej nic więcej nie dostane w wersji Diesel z M Pakietem.

Niestety , limit cenowy jest ograniczony więc nie mam co liczyć na to że kupie samochód z bardzo małym przebiegiem i z tzw FULL OPCJĄ - bo na nowego z salonu niestety mnie nie stać.

Po co założyłem ten temat ? Wiem że nie ma jeszcze na forum zbyt dużo użytkowników F01 - ale chętnie poznam zdanie osób które są w temacie.

Chciałem poznać opinie na temat Diesel 730d - 740d vs 740i ,

czy silniki N54B30 naprawdę posiadają wiele wad ? Czy spalanie 10 - 12l to spalanie realne ?

w co lepiej celować ? "ubogi" diesel , czy wyposażona benzyna ?


W głowie mam jeszcze inny samochód który mieści się w moim limicie cenowym. Mowa o Jaguarze XJ - najlepiej w Longu ( http://www.autotrader.co.uk/classifi...ge/1?logcode=p ) , lecz nie mam jakiejkolwiek wiedzy na temat tych samochodów , słyszałem że ludzie chwalą sobie XF czy też XJ - lecz to raczej byłoby coś kompletnie innego jak dla mnie. Oglądałem , siedziałem - co prawda nie jeździłem - i powiem że wrażenia wewnątrz jak i wygląd z zewnątrz są naprawdę mega.

No ale to Jaguar ...

myślałem również o X6 3.5d lecz jak dla mnie środek tego auta to nic innego jak E60 z końca produkcji.

Nie oczekuje w tym temacie odpowiedzi typu : "KUP SE TEGO" - raczej opinii jak i własnych zdań na temat wyżej wymienionych samochodów