Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 37

Wątek: FuBu - poszukiwania F01

  1. #11
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    474
    BMW
    e65 745..e46 330 M Sport....e30 325 Turbo..E38 728iA M Sport..BMW e39 M5 439bhp..BMW E60 525 M Sport
    Skąd
    uk,kent
    Bardzo mi sie spodobala fraza jak to konsultowales awaryjnosc benzynowek z mechanikiem bmw hahahaha tyle co mi dupy nazawracales spodziewam sie JD ciekawe ktory z mechanikow z serwisu tutaj odwarzyl by sie zapaskudzic flagowy model bmw hahaha
    Ps kolego integron jezeli nie miales do czynienia z benzynowymi (bezposredniego wtrysku) jednostkami bmw to prosze raczej sie nie wypowiadaj bo zasada dzialania tego ukladu paliwowego jest taka sama jak diesla tylko na mniejszym cisnieniu.wiec padajace wtryski i pompy wysokiego cisnienia to nie zadkosc.o lejacych wtryskach ktore powoduja zalanie i zatarcie nowego silnika nie wspomne. Pozdr
    Ostatnio edytowane przez arielowaty ; 23-11-2014 o 11:24
    "Driving a fast daewoo lanos is like coming out of the closet. It suprises every one at first, but in the end your still gay."

  2. #12
    Doświadczony Użytkownik Awatar euro_tuned
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    1,535
    BMW
    F02 750Li xDrive
    Skąd
    Kraków
    Cytat Zamieszczone przez arturo193 Zobacz posta
    A kto powiedział,że 750i x-drive pali 12-13 litrów?..
    Ja, bo mnie tak spala.

  3. #13
    Doświadczony Użytkownik Awatar arturo193
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    2,178
    BMW
    W planach E38 750i
    Skąd
    Norwegia
    euro-tuned...przeczytaj mój post jeszcze raz...dokładnie hehe...Pozdrawiam.
    Volvo V70 T5 2.3 turbo 250KM 2002,Mercedes CLS 500 2005,Honda CRv 2.0 2007,BMW X5 4.4 2001...

  4. #14
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2013
    Posty
    176
    BMW
    F01 750ix
    Skąd
    Szydlowiec

    Post

    Nie no jasne ze nie mialem. Od poltora roku jezdze wozem drabiniastym. Bezposredni wtrysk benzyny to nie common rail. Cisnienie na wtryskiwaczu dochodzi do 150bar ale najczesciej nie przekracza 100bar. Jest regulowane na pompach hfpf. Pompy maja inna konstrukcje niz w dieslu. Wtryskiwacze pracuja z cyklem od 1 do 3 wtryskow w o niebo lepszych warunkach niz w przypadku oleju. Problem w bmw polegal na tym ze bosch wypuscil pierwsza serie wadliwych wtryskow cena po 760zl za szt a potem pojawily sie poprawione po 960zl. Nie ma to nic wspolnego ze zuzyciem. To jest chyba jedyna bolaczka bezposredniego wtrysku w bmw i nie dotyczy wszyskich samochodow.
    To ze samochod ma turbosprezarki i wysokocisnieniowy wtrysk benzyny nie czyni z niego diesla cm.
    To sa zupelnie inne konstrukcje. To jak porownac silniki promu kosmicznego do tych z mysliwcow.

  5. #15
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    474
    BMW
    e65 745..e46 330 M Sport....e30 325 Turbo..E38 728iA M Sport..BMW e39 M5 439bhp..BMW E60 525 M Sport
    Skąd
    uk,kent
    Integron daj spokoj prosze.nie kazdy wie o co kaman z bezposrednim wtryskiem dlatego zobrazowalem temat.
    "Driving a fast daewoo lanos is like coming out of the closet. It suprises every one at first, but in the end your still gay."

  6. #16
    Vip Vip Awatar damned1
    Dołączył
    Apr 2014
    Posty
    4,438
    BMW
    520i, 118i
    Skąd
    Wrocław

    Post

    A w którym modelu BMW wprowadziło po raz pierwszy wtrysk bezpośredni paliwa (silniki benzynowe)? Myślałem, że od tamtego czasu uporali się już z bolączkami padających pomp itp. Jak to jest w aktualnych modelach? Przyznam się, że trochę mnie te silniki kuszą, ale strasznie dużo narzekania na nie można znaleźć w internecie.
    Ostatnio edytowane przez damned1 ; 24-11-2014 o 10:51

  7. #17
    . ADMINISTRATOR Awatar Sebek
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,957
    BMW
    E23/E38/E65
    Skąd
    DZG
    Blog
    1
    Jeden z pierwszych lub pierwszy to był N73B60 w 760.
    Pozdrawiam, Sebek

    Masz pytanie lub problem odnośnie funkcjonowania forum, współpracy ...
    Proszę o kontakt ze mną .!


  8. #18
    Doświadczony Użytkownik Awatar Saillupus
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    1,473
    BMW
    e65 760i 2003r , X5 4.6iS 2002r
    Skąd
    Szczecin
    Blog
    6

    Post

    Trochę Wam uprzykszę życie apropo bezpośredniego wtrysku.
    Mam 760i e65 czyli pierwsze auto BMW na wtrysku bezpośrednim ever.
    Auto ma 10 lat, nalatane 250tyś i.... pompy są oryginalne - ostatnio robiąc uszczelki pod pokrywą, sprawdzałem datę produkcji.
    Miałem też diesla 3.0 który też jest okrzyknięty awaryjnym. Zrobiłem nim 60tyś, miał nalatane ponad 300k i o dziwo nigdy żadnych problemów nie było.
    1. Lej dobre paliwo
    2. Nie osuszaj zbiornika do końca
    3. Jak kupisz auto które ma w miarę dobrą historię, prześwietlisz w serwisie i będziesz przestrzegał zasad 1 i 2 to nic się nie stanie złego.
    Obecnie w Fach czy to będzie diesel czy benzyna to nie ma znaczenia. Ważne jest zadbane auto i przestrzeganie podstawowych zasad.
    Jak wtryskiwacz zacznie Ci padać to się zorientujesz raczej co nie? I zabierzesz auto do mechanika i to wymieni. Niestety awaryjność wzięła się głównie z tego że auta jeździły w firmach, albo kupował je facet który ma kasy jak lodu i jak było słychać że coś jest nie tak to: "eee tam te 2k jeszcze spokojne przejedzie"
    Więc ja bym nie kombinował czy lepszy diesel czy benzyna pod względem serwisu bo to samo może się zepsuć. Tylko co przyjemniej jedzie i co będzie korzystniejsze dla danej osoby w codziennej eksploatacji.
    Swoją drogą ciekawe czy w Fach benzynowych tak samo jak w e90 pb nie występuje filtr paliwa?
    było e38 730d 1999r, e38 750i 2000r, e53 4.4i 2001r, e46 330Ci 2001r

  9. #19
    Doświadczony Użytkownik Awatar euro_tuned
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    1,535
    BMW
    F02 750Li xDrive
    Skąd
    Kraków
    F benzynowy ma filtr paliwa. Saillupus szkoda niestety, że taką opinie jak napisałeś wyżej mają tylko osoby które rzeczywiście mają BMW na bezpośrednim wtrysku. A najwięcej narzekają na te silniki Ci od 3.0D.

  10. #20
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2012
    Posty
    99
    BMW
    BMW e65 730d lift,SMART ROADSTER COUPE
    Skąd
    kutno/london
    hej fubu, a nie lepiej do niemiec pojechac po fure, i ja zarejestrowac w uk?
    ja jezdzilem swoja e65 po uk 2.5 roku, europejczykiem jezdzi sie wygodnie w anglii.
    jesli chcesz placic 25k funta, to za 30k euro juz maszyne kupisz niezla?
    do tego dochodzi utata wartosci, a ceny porownywalne, niemcy maja lepsze wyposazenie niz w UK, niskie koszty rejestracji auta w uk.
    no i zawsze anglik, to bedzie anglik, za niego juz kasy nienabierzesz, nigdy.
    bmw approved to sa auta od fabrycznego dilera, servisowane, czesto kupione w tym samym salonie, co sprzedawane, najwyzsza klasa aut z drugiej reki.
    Bo te ktore sprzedaja handlarze(2-4) z jakiejs przyczyny nie wrocily do salonu, tylko na aukcje.... powodzenia
    a co do Niemieckich cen to napewno pomoze wielu kolegow takie moje przemyslenia pozdrawiam

Podobne wątki

  1. Poszukiwania rozpoczete F01 2010 rok - porady mile widziane.
    Przez arielowaty w dziale Seria F01 / F02
    Odpowiedzi: 163
    Ostatni post / autor: 24-11-2015, 19:14
  2. [e38] FuBu i 728iA M sport Indywidual
    Przez FuBu w dziale Witam, jestem nowy ...
    Odpowiedzi: 534
    Ostatni post / autor: 27-06-2014, 21:55

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •