Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 35

Wątek: Wysokie spalanie

  1. #11
    Zaawansowany Użytkownik Awatar chytrusek
    Dołączył
    Jun 2012
    Posty
    889
    BMW
    e38 740 M62B44
    Skąd
    Krasnystaw
    W tym przypadku sondy lambda, nawet, jeśli sprawne, nie mają prawa działać poprawnie. Kolega ma wybebeszone katy. Z tego, co wiem, potrzebne są podkładki pod sondy, żeby poprawnie działały. Inpa powinna pokazać, jakie są adaptacje, a także samą pracę sond.

  2. #12
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2014
    Posty
    22
    BMW
    e38
    Skąd
    Siemianowice śląskie
    na 7 listopada jestem umowiony do katowic na warszawska do P. krystiana zobaczymy co powie..
    tak katy sa wybebeszone od niedzieli jeden byl pusty widocznie od dawna bo po rozcieciu nic nie bylo a jeden był kompletny... ale chyba puste katy nie beda powodem wysokiego spalania co? pozdro i dzieki za pomoc

  3. #13
    Zaawansowany Użytkownik Awatar chytrusek
    Dołączył
    Jun 2012
    Posty
    889
    BMW
    e38 740 M62B44
    Skąd
    Krasnystaw
    Puste katy powodują błędne wskazania sond lambda. Komputer silnika biorąc dane z tych sond wprowadza adaptacje, na przykład zwiększając dawki paliwa. Może to powodować zwiększone zużycie paliwa, chociaż myślę, że w Twoim przypadku to nie jedyny problem.

  4. #14
    Zaawansowany Użytkownik Awatar BsijZabsij
    Dołączył
    Sep 2013
    Posty
    508
    BMW
    E38 728i manual, ex e34 525tds
    Skąd
    Mazury
    Sprawdź jeszcze dokładnie układ dolotowy. Jak lambda cygani i dostaje jeszcze do tego gdzieś lewe powietrze to możesz mieć takie cyrki ze spalaniem. Sprawdź też przepływomierz :) A próbowałeś jeździć na benzynie? Gazu zawsze trochę więcej spali. U mnie jest to ok. 15-20% - czyli przy Twoich 17-18l powinno to być 21-22 l gazu
    Ostatnio edytowane przez BsijZabsij ; 23-10-2014 o 05:09
    Obecnie E38 728i 1995 manual, dunkelblau. Poprzednio E34 525tdsA 1992, granitsilber-metalic.
    Moje autko: http://7er.pl/showthread.php/33145-W...151#post395151

  5. #15
    Zaawansowany Użytkownik Awatar chytrusek
    Dołączył
    Jun 2012
    Posty
    889
    BMW
    e38 740 M62B44
    Skąd
    Krasnystaw
    Wiem, że w innych autach może być inaczej, ale u mnie wskazania komputera pokrywają się z rzeczywistymi także na gazie. Maksymalne zużycie odnotowałem w jeździe miejskiej (Lublin), niekoniecznie oszczędnej, bo od świateł do świateł nie bardzo się da oszczędzać i wynosiło 21-22 l. Przy jeździe mieszanej (małe miasto-Krasnystaw i okolice) notuję 14-15, a w trasie, nawet przy prędkościach 140-150, 11-12 litrów.
    W dużym stopniu jest to zasługą manualnej skrzyni, ale i tak zużycie kolegi wydaje mi się mocno za wysokie.

  6. #16
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2014
    Posty
    22
    BMW
    e38
    Skąd
    Siemianowice śląskie
    Dzis na dodatek cos na gazie zaczol pracowac tak jakby nie na wszystkie cylindry. ma tak co jakis czas i wtryski gazu sa napewno dobre. czy to moze byc parownik? dodam ze to firma magic

  7. #17
    Zaawansowany Użytkownik Awatar BsijZabsij
    Dołączył
    Sep 2013
    Posty
    508
    BMW
    E38 728i manual, ex e34 525tds
    Skąd
    Mazury
    Cytat Zamieszczone przez chytrusek Zobacz posta
    Wiem, że w innych autach może być inaczej, ale u mnie wskazania komputera pokrywają się z rzeczywistymi także na gazie. Maksymalne zużycie odnotowałem w jeździe miejskiej (Lublin), niekoniecznie oszczędnej, bo od świateł do świateł nie bardzo się da oszczędzać i wynosiło 21-22 l. Przy jeździe mieszanej (małe miasto-Krasnystaw i okolice) notuję 14-15, a w trasie, nawet przy prędkościach 140-150, 11-12 litrów.
    W dużym stopniu jest to zasługą manualnej skrzyni, ale i tak zużycie kolegi wydaje mi się mocno za wysokie.
    Tego spalania przy wyższych prędkościach 740ce trochę zazdroszczę ;) 728 już musi trochę buta dostać żeby te 150 utrzymać i 13-14 bierze. Przy stówce w 9 gazu się zamyka, ale to wolno :P
    Obecnie E38 728i 1995 manual, dunkelblau. Poprzednio E34 525tdsA 1992, granitsilber-metalic.
    Moje autko: http://7er.pl/showthread.php/33145-W...151#post395151

  8. #18
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2014
    Posty
    22
    BMW
    e38
    Skąd
    Siemianowice śląskie
    nie zdazylem nic zlokalizowac ani odwiedzic jeszcze warsztatu na diagnostyke komputerowa. a w aucie zaczely sie dziac dziwne rzeczy, tzn cos z gazem bo na gazie strasznie buja obrotami, praca jakby nie na wszystkie cylindry komp wyswietla niskie cisnienie w kolektorze. nieszczelnosci nie ma. no i w czasie jazdy strzela w kolektor ( sekwencja stag 300+ ) na benzynie tez bujnie obrotem czasami ale delikatnie

  9. #19
    Zaawansowany Użytkownik Awatar chytrusek
    Dołączył
    Jun 2012
    Posty
    889
    BMW
    e38 740 M62B44
    Skąd
    Krasnystaw
    Cytat Zamieszczone przez BsijZabsij Zobacz posta
    Tego spalania przy wyższych prędkościach 740ce trochę zazdroszczę ;) 728 już musi trochę buta dostać żeby te 150 utrzymać i 13-14 bierze. Przy stówce w 9 gazu się zamyka, ale to wolno :P
    Stówkę, to ja raczej nigdy nie jeżdżę. Zdarzyło mi się jechać za bratem jakieś trzysta km, który jechał VW Transporterem i wtedy komp pokazał mi spalanie w okolicach 7,5 litra, a średnia prędkość osiemdziesiąt parę (utrzymywana 100/h) i chyba w tych okolicach spalił.

    Co do Twojego problemu, podpowiem, co możesz zrobić sam. Odłącz klemy z aku i zewrzyj na kilka minut. Powinno to wykasować błędy kompa i adaptacje. Oczywiście adaptacje wrócą, ale zobaczysz, czy silnik inaczej pracuje, zanim to się stanie. Ja stawiam u Ciebie na błędy ze wskazaniami sond ze względu na wywalone katy i być może jeszcze nieszczelności na dolocie.

  10. #20
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2014
    Posty
    22
    BMW
    e38
    Skąd
    Siemianowice śląskie
    moze byc cos ze sondami nie mowie ze nie ale puste katy chyba nie maja az takiego znaczenia bo w zadnej innej nie mialem mam tez doczynienia z kilkoma 740 tez nie maja a spalanie duzo mniejsze :( na dolocie nie ma nieszczelnosci nie zlokalizowalem takowych. moze cos zle sprawdzilem... generalnie dopiero w przyszly pon. bede wiedzial co z bledami. dzieki chlopaki za jaka kolwiek pomoc napeno bede dazyc do rozwiazania problemu i opisania go tutaj zeby inni wiedzieli co zrobic.

Podobne wątki

  1. [silnik] Wysokie spalanie - powody
    Przez Riki w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 40
    Ostatni post / autor: 30-11-2013, 08:27
  2. bardzo wysokie spalanie w 730 iA
    Przez pamfitoo w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 10-09-2012, 19:45
  3. [silnik] wysokie spalanie - pomocy
    Przez kosaaro w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 40
    Ostatni post / autor: 17-03-2012, 17:46
  4. [pozostale] wysokie spalanie i uciekające paliwo
    Przez e4r5t w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 14-11-2011, 09:29
  5. Wysokie spalanie
    Przez untouchable88 w dziale LPG / CNG
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 13-02-2011, 07:56

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •