Strona 4 z 8 PierwszyPierwszy ... 23456 ... OstatniOstatni
Poka¿ wyniki od 31 do 40 z 73

W±tek: E23 728i - Samochód marzeñ kup i zrób

  1. #31
    Pocz±tkuj±cy U¿ytkownik Awatar Walle
    Do³±czy³
    Jan 2013
    Posty
    27
    BMW
    E23, E39, E30
    Sk±d
    Warszawa
    Panowie, czy stan by³ op³akany? Hmmm... Powiem Wam - to jest telewizja. Tutaj trzeba pokazaæ przemianê - tak wygl±da ten program.

    Auto by³o jak na 33 letniego rekina w bardzo dobrym stanie. Oczywi¶cie nie kosztowa³o 8 000 E, czy 10 000 E.

    Jak by³o widaæ w programie - najwiêkszym problemem by³ rant wokó³ tylnej szyby i rdza przy progu, przy otwieraniu tylnych lewych drzwi. Ale - co wa¿ne - auto ma bardzo zdrow± pod³ogê, nie by³o na niej dziur i korozji. Drzwi, podszybie, progi (nie trzeba by³o ich wymieniaæ) - wszystko by³o w stanie dobrym. Pod listwami tak¿e rdzy nie by³o. By³ i jest to ¶wietny materia³ do renowacji.

    Co do przygotowania auta do lakieru - kto by¶ chcia³ kolego, ¿eby CI auto polakierowa³? Ten cz³owiek jest ceniony w swoim zawodzie, a jak wiadomo lakiernik to zawód, w którym ciê¿ko jest o dobrego fachowca.
    Osobi¶cie odwiedzi³em warsztat Romana Bia³ego przed lakierowaniem i by³em zadowolony z przygotowania samochodu.
    W programie by³ pokazany promil tego co siê dzia³o z tym samochodem podczas pobytu w programie....

    Je¶li ja na ¿ywo nie widzia³em fal na lakierze to chylê czo³a Tobie, który zobaczy³e¶ to przed telewizorem :) Mam co nieco wspólnego z lakierem, bo jako dodatkowa fucha - zarabiam czêsto na korekcie lakieru (czy te¿ detailngu, czy te¿ polerowaniu - jak kto woli). Moim zdaniem wynik jest zadowalaj±cy. Lakiernik siê postara³, stan±³ na wysoko¶ci zadania i jest git :)

    Wiem, ¿e zawsze siê znajd± malkontenci, którzy bêd± os±dzaæ - nie widz±c - ich prawo. Internet jest tego pe³en.

    Ja jestem zadowolony, uwa¿am, ze to dobry samochód. Buda jest ca³a. Silnik jest w super stanie (¶lady po honowaniu na cylindrach). Nie wystawiam go jutro na allegro, aby zarobiæ. Zostaje póki co, a ja bêdê wk³ada³ w niego serce i trochê kolejnych z³otówek, aby odzyska³ pe³niê si³.

    Pozdrawiam wszystkich.

    P.S Kto nie widzia³ - dzi¶ jeszcze 22:45 lub jutro 23:25.

  2. #32
    Vip Vip Awatar Jakub
    Do³±czy³
    Jun 2009
    Posty
    6,783
    BMW
    BRAK
    Sk±d
    Wlkp.Zduny k.Krotoszyna
    Dobrze ze piszesz , musze ogl±dn±æ ;)

    B.-±d¼ M.-arce W.-ierny
    Opel Signum
    BMW jeszcze kiedy¶ kupiê ;p

    Ex- BMW e28 524td, e38 728i,e66 735LI , e36 316i 1.9 compact ,e46 M3 SMG ;)

  3. #33
    Vip Vip Awatar Ronin
    Do³±czy³
    Oct 2012
    Posty
    1,080
    BMW
    E38 730d E61 525d
    Sk±d
    ( S I )
    To ja ponowiê pytanie, ile czasu zajê³o im doprowadzenie auta do finalnego stanu? :)

  4. #34
    Pocz±tkuj±cy U¿ytkownik Awatar Walle
    Do³±czy³
    Jan 2013
    Posty
    27
    BMW
    E23, E39, E30
    Sk±d
    Warszawa
    Wystarczaj±co d³ugo, ¿ebym siê za ni± stêskni³.... ;)

    Pocz±tkowo mia³ byæ miesi±c, ale z miesi±ca zrobi³y siê trzy.

    Czeka mnie teraz rzeczoznawca i proces rejestracji na ¿ó³te, który postaram siê zrelacjonowaæ na forum. Podstawowy plus ¿o³tych jest taki, ¿e ubezpieczamy auto na okres, w którym je¼dzimy, oraz to, ¿e jak kto¶ nam zrobi bum, to auto jest odbudowywane jako zabytek, a nie wed³ug cennika Eurotax'u. To mnie przekona³o.

  5. #35
    Do¶wiadczony U¿ytkownik Awatar MC1
    Do³±czy³
    Aug 2013
    Posty
    1,584
    BMW
    Ex - E 36 325i coupe, E 39 530D individual, teraz E 65 730D
    Sk±d
    Otwock
    Walle a da siê obadaæ na ¿ywo T± Twoj± Buniê? Je¿eli tak to po jakim¶ Warszawskim Spocie by¶my podlecieli z kolegami poogl±daæ (nie wiem czy widzia³e¶ w±tek Naszych Warszawskich SPOTkañ) ale w miarê regularnie siê spotykamy.....

  6. #36
    Pocz±tkuj±cy U¿ytkownik Awatar Walle
    Do³±czy³
    Jan 2013
    Posty
    27
    BMW
    E23, E39, E30
    Sk±d
    Warszawa
    Auto prawdopodobnie do przysz³ego tygodnia jest jeszcze w Koby³ce u mojego zaufanego mechanika. Potem pojedzie do gara¿u w Otwocku (innego ni¿ ten w programie :) ). Wtedy zacznê rejestracjê. Jak siê nam uda zgraæ terminy, to pewnie! Zazwyczaj bywam w weekendy.

    P.S nie wiem jeszcze co zrobiæ z ko³ami i oponami. Auto w tej chwili jest na ori TRXach, które kosztuj± maj±tek. Kupi³em BBSy 14"tki z epoki, szprychowe, w stylu BBS Mahle i my¶lê, ¿eby daæ je do renowacji i za³o¿yæ normalny baloniasty "kapeæ" 205/70/14....

  7. #37
    Vip Vip Awatar Dzuda
    Do³±czy³
    Feb 2008
    Posty
    10,285
    BMW
    E32 735i ; MB 560 SEC 88'
    Sk±d
    Sandomierz

    Post

    Cytat Zamieszczone przez Walle Zobacz posta
    Je¶li ja na ¿ywo nie widzia³em fal na lakierze to chylê czo³a Tobie, który zobaczy³e¶ to przed telewizorem :)
    Co dwa tyg jestem w waw (w koby³ce równie¿) i chêtnie podjadê Ci pokazaæ co wychwyci³em w tv a nie musia³em auta widzieæ na ¿ywo :)

    Tak jak powiedzia³em...lakier mo¿e byæ po³o¿ony wzorowo ale przygotowanie to podstawa...

  8. #38
    Vip Vip Awatar Ronin
    Do³±czy³
    Oct 2012
    Posty
    1,080
    BMW
    E38 730d E61 525d
    Sk±d
    ( S I )
    Cytat Zamieszczone przez Walle Zobacz posta
    Wystarczaj±co d³ugo, ¿ebym siê za ni± stêskni³.... ;)

    Pocz±tkowo mia³ byæ miesi±c, ale z miesi±ca zrobi³y siê trzy.
    No to faktycznie pokazali zaledwie urywek :)
    Mnie auto siê podoba, ogarnêli chyba najgorsz± robotê, teraz zostan± detale i drobnica, której doprowadzenie do ³adu powinno sprawiæ w³a¶cicielowi radochê, bo o to w tym wszystkim chodzi :)
    Ze swojej strony ¿yczê powodzenia, wytrwa³o¶ci, trochê grosza i przede wszystkim wolnego czasu na d³ubanie. Czekam równie¿ na relacje z prac.

  9. #39
    Pocz±tkuj±cy U¿ytkownik Awatar Walle
    Do³±czy³
    Jan 2013
    Posty
    27
    BMW
    E23, E39, E30
    Sk±d
    Warszawa
    Teraz mam nadziejê bêdzie ju¿ z górki, najbli¿sze plany to :

    - kostka stacyjki
    - olej w skrzyni i dyfrze
    - zawieszenie (ca³o¶ciowo)
    - ko³a i opony

    Oczywi¶cie z gazem ¿artowa³em :) nigdy w ¿yciu.

    Kupi³em ju¿ pokrowiec - sezon jesienno-zimowy bêdzie przespany w gara¿u......

  10. #40
    . ADMINISTRATOR Awatar Sebek
    Do³±czy³
    May 2007
    Posty
    6,957
    BMW
    E23/E38/E65
    Sk±d
    DZG
    Blog
    1
    Nie nak³adaj na ¶wie¿o po³o¿ony lakier najlepiej ¿adnego pokrowca - tym bardziej w gara¿u nie jest potrzebny.

    Najwa¿niejsze to dobra wentylacja.
    Pozdrawiam, Sebek

    Masz pytanie lub problem odno¶nie funkcjonowania forum, wspó³pracy ...
    Proszê o kontakt ze mn± .!


Podobne w±tki

  1. Samochód Marzeñ Kup i Zrób - BMW E34 M5;
    Przez slowik871 w dziale NA KA¯DY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 19-11-2013, 10:21
  2. Samochód marzeñ kup i zrób bmw e34 m5
    Przez marek1132 w dziale NA KA¯DY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 30-10-2013, 13:47
  3. Samochód marzeñ-kup i zrób .
    Przez rosomak79 w dziale NA KA¯DY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 28-06-2013, 20:54
  4. [E23] E23 728i Executive by patyk1985
    Przez patyk1985 w dziale Witam, jestem nowy ...
    Odpowiedzi: 30
    Ostatni post / autor: 30-12-2010, 12:43
  5. [e23] BMW 728i
    Przez peczek w dziale Witam, jestem nowy ...
    Odpowiedzi: 33
    Ostatni post / autor: 15-11-2009, 17:20

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie mo¿esz zak³adaæ nowych tematów
  • Nie mo¿esz pisaæ wiadomo¶ci
  • Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników
  • Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów
  •