Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 44

Wątek: Nowy akumulator-jaki wybrać

  1. #21
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2013
    Posty
    244
    BMW
    E38 M60B40 Manual
    Skąd
    Mielec
    Jeśli kupujesz w jakimś sklepie to poproś żeby Ci przetestowali ten nowy aku. Powinni mieć taki tester co pokazuje prąd 12V i prąd rozruchu. Przeważnie na naklejce zawyżają (na prozbe hurtowni bądz sklepu który zamawia od producenta)
    min naładowania 12,6 V rozruchu nie mniej niż 80-100A niż naklejka podaje (dla aku 100-110 Ah)
    Ostatnio edytowane przez bawarczyk88i ; 03-10-2014 o 12:33

  2. #22
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2013
    Posty
    244
    BMW
    E38 M60B40 Manual
    Skąd
    Mielec
    Cytat Zamieszczone przez shebi Zobacz posta
    mialem oryginalny bmw 85Ah , jak się zuzyl kupilem varte silver 110Ah. Wieksza pojemnosc zawsze dluzej pojezdzi, bo zaminm spadnie faktyczna pojemnosc ze 110Ah do tych 85Ah to minie dodatkowo ze 2 lata :)
    Dużo wcześniej niż myslisz

  3. #23
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    2,061
    BMW
    750iL
    Skąd
    UK
    Ja polecam Bannera! Pojemność wybrałbym w zależności od sposobu eksploatacji - krótkie odcinki - mniejszy. U mnie w 750 jest bodaj 95Ah.

  4. #24
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Kamiloo_
    Dołączył
    Apr 2014
    Posty
    423
    BMW
    e38
    Skąd
    Mazury
    Polecam aku Varty nigdy mnie nie zawiodły zwłaszcza seria silver , fakt nie są tanie , kiedyś pokusiłem sie o tanie coś z autolandu Maxis i to była wielka pomyłka po roku padł . Jak dobrze poszukasz kupisz Varte 95 Ah za 400 z groszami

  5. #25
    Początkujący Użytkownik Awatar arturkkk
    Dołączył
    Jun 2012
    Posty
    54
    BMW
    e38 735i
    Skąd
    Lublin
    Jest jeszcze jedna ważna rzecz. Jeżeli aku stoi rok na półce i w dodatku niedoładowany to już będzie w jakimś stopniu zasiarczony a przez to mniej sprawny. Poza tym nie wiadomo w jaki sposób i jak długo był przechowywany w hurtowni. Sprawdzajcie datę produkcji. Marka w dzisiejszych czasach jest chyba mniej ważna.

  6. #26
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2013
    Posty
    54
    BMW
    BMW 7 E38 728i
    Skąd
    Warszawa

  7. #27
    Początkujący Użytkownik Awatar Walle
    Dołączył
    Jan 2013
    Posty
    27
    BMW
    E23, E39, E30
    Skąd
    Warszawa

    Post

    Kupiłem zeszłej zimy aku Yuasa do swojej 5er. Mrozów wielkich jeszcze nie było, ale zdarza się, że auto stoi nie odpalane tydzień. Zapala mimo tego bez problemu. Ale trudno się dziwić - aku jest prawie nowe, a w aucie nie mam miliona odbiorników. Fakt jest, że często robię dość krótkie trasy, co nie ułatwia życia akumulatorowi.

    Oprócz dobrego aku - polecam zakup "inteligentnej" ładowarki - kupiłem ostatnio C-TEK MXS 5.0. Moja 7ka stoi sobie teraz na zimę w garażu i ma tą ładowarkę na stałe podłączoną do aku.

  8. #28
    Zaawansowany Użytkownik Awatar chytrusek
    Dołączył
    Jun 2012
    Posty
    889
    BMW
    e38 740 M62B44
    Skąd
    Krasnystaw
    Yuasa, to wyższa półka, więc i cenowo będzie droższa, ale na pewno się opłaci. Varta i Bosch tylko w wersji Silver.

  9. #29
    Doświadczony Użytkownik Awatar Martynka
    Dołączył
    Dec 2013
    Posty
    1,232
    BMW
    735 iL
    Skąd
    Zabrze
    Cytat Zamieszczone przez Walle Zobacz posta
    Kupiłem zeszłej zimy aku Yuasa do swojej 5er. Mrozów wielkich jeszcze nie było, ale zdarza się, że auto stoi nie odpalane tydzień. Zapala mimo tego bez problemu. Ale trudno się dziwić - aku jest prawie nowe, a w aucie nie mam miliona odbiorników. Fakt jest, że często robię dość krótkie trasy, co nie ułatwia życia akumulatorowi.

    Oprócz dobrego aku - polecam zakup "inteligentnej" ładowarki - kupiłem ostatnio C-TEK MXS 5.0. Moja 7ka stoi sobie teraz na zimę w garażu i ma tą ładowarkę na stałe podłączoną do aku.
    Dwie Yuasy reklamowałem w ciągu 3 miesięcy, znaczy się jedna straciła pojemność po miesiącu, przysłali mi nową a starą im odesłałem, po 2 miesiącach ta druga nowa zrobiła podobne kuku. Jednak nie polecam. W 7er mam paroletnią centrę i odpala bez problemu po 2 i 3 tygodniach stania gdy jestem na wyjeździe więc to nie sztuka żadna dla nowego aku. Za to co do ładowarki to się zgadzam po pierwsze markowa po drugie im mocniejsza tym lepiej , nie ma sensu kupować ładowarki która daje 2A do 100Ah aku.
    Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem...

  10. #30
    Zaawansowany Użytkownik Awatar chytrusek
    Dołączył
    Jun 2012
    Posty
    889
    BMW
    e38 740 M62B44
    Skąd
    Krasnystaw
    Te reklamowane przez Ciebie Yuasy zapewne długo stały na półce ze względu na wysoką cenę. Pochwalić tylko sprzedawcę, że nie miałeś problemu z ich reklamacją. Ja kupując Zapa, czy Bannera nie miałem tyle szczęścia. Generalnie, Yuasa, to dobry wybór, choćby ze względu na innowacyjną konstrukcję.
    Trzeba tylko zwracać uwagę, tak, jak w przypadku innych aku na datę produkcji.

Podobne wątki

  1. jaki dyfer wybrać?
    Przez Dawid7er w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 09-10-2012, 18:19
  2. [elektronika] OBC jaki wybrać do 3.0 R6
    Przez michaelp492 w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 08-04-2012, 22:27
  3. jaki wybrać tłumik do v12 m70b50 ??
    Przez KędziorCG w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 29-07-2011, 00:19
  4. Jaki aku wybrać
    Przez Supermen w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 01-05-2011, 20:00
  5. Jaki motor wybrać?
    Przez walczaktomasz w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 19-09-2009, 18:17

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •