Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 24

Wątek: Składame lusterka e38 pomocy :(

  1. #11
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2014
    Posty
    45
    BMW
    E38 750i
    Skąd
    Wrocław
    A możesz je złożyć ręcznie? czy jak są składane elektrycznie to ręcznie się nie da?

  2. #12
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,236
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Może uściślijmy informację.
    Na początek

    Były 2 rodzaje składanych lusterek.
    - z pamięcią
    - bez pamięci

    Każde składane lustro było też lusterkiem fotochrom, ale nie każde lustro ma pamięć do ustawienia.
    Różnica jest w ilości pinów. 12pinów ma lustro bez pamięci, 14 z pamięcią jak dobrze pamiętam
    Dodatkowa malutka wtyczka jest do zewnętrznego fotrochromu, to tędy jest wkład wysterowywany z wewnętrznego lusterka(nie można od tak sobie podać tam 12V, bo spalimy wkład, układ podaje tam bodajże 3,3V do maksymalnego zaciemnienia)



    Składaniem steruje moduł na drzwiach. Nie trzeba dokładać żadnych wiązek z drzwi do modułów we wnętrzu. Co najwyżej przekodować moduł GM

    Kolejna sprawa to rozwiązanie modułów w drzwiach
    Drzwi pasażera zawsze miały dodatkowy moduł pod tapicerką. Do niego jest podłączony m.in. silnik szyby, siłownik centralnego czy lusterko
    W przypadku drzwi kierowcy było nieco inaczej. Bodajże do 96roku(wraz pojawieniem się M52 i M62 jakoś) był dodatkowy moduł jak w drzwiach pasażera, a panel sterowania szyb miał tylko jedną małą wtyczkę.
    Po wspomnianym roku, moduł na drzwiach został połączony z panelem szyb i wszystkie wtyczki są podłączone bezpośrednio do niego.

    Jeśli mamy pierwszy rocznik, to potrzebujemy oba moduły z drzwi i panel do szyb.
    W późniejszych rocznikach potrzebny jest panel do sterowania szyb i moduł drzwi pasażera
    M.in. moduły o końcówce numeru 061 i 062 obsługują składanie lusterka. Jest tego więcej, ale niestety w ETK nie ma informacji o tym
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  3. #13
    Vip Vip Awatar lockbud
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    2,433
    BMW
    Było E38 730i 94r. Jest.........................X6 40d.
    Skąd
    - Sosnowiec
    Cytat Zamieszczone przez cursor Zobacz posta
    Może uściślijmy informację.


    Jeśli mamy pierwszy rocznik, to potrzebujemy oba moduły z drzwi i panel do szyb.
    W późniejszych rocznikach potrzebny jest panel do sterowania szyb i moduł drzwi pasażera
    M.in. moduły o końcówce numeru 061 i 062 obsługują składanie lusterka. Jest tego więcej, ale niestety w ETK nie ma informacji o tym
    Mam rocznik 94 i w drzwiach kierowcy tylko moduł szyb z funkcją składania i nic poza tym.

  4. #14
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2013
    Posty
    68
    BMW
    e38
    Skąd
    Łomża
    Wyjmij wkład lusterka a będziesz wiedział do czego służą te kable.

  5. #15
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,236
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Cytat Zamieszczone przez lockbud Zobacz posta
    Mam rocznik 94 i w drzwiach kierowcy tylko moduł szyb z funkcją składania i nic poza tym.
    Wszystko da się przełożyć.

    Podobnie było z panelami klimy. Ten z funkcją max był dopiero po lifcie jak dobrze pamiętam, a wiele pierwszych roczników ma takowe
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  6. #16
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2014
    Posty
    45
    BMW
    E38 750i
    Skąd
    Wrocław
    Zamieniłem lustra na wersję z silniczkami ale się nie składają. Na pewno działały w poprzednim samochodzie a tu lipa. Czy trzeba coś kodować?

  7. #17
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,236
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Moduly na drzwiach zmienileś?
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  8. #18
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2014
    Posty
    45
    BMW
    E38 750i
    Skąd
    Wrocław
    mam moduł 61 31 - 8 380 643 ten z przyciskiem od składania ale po jego naciśnięciu nic się nie dzieje.

    Ok. Okazało się, że mój model miał fabrycznie elektrycznie składane lusterka ale poprzedni właściciel wymini całe lewe lusterko na zwykłe manualne.
    Prawe chciałem zmienić ale okazało się, że ma silnik i jest czyściutki i nasmarowany.
    Jednak nadal po naciśnięciu przycisku nic się nie dzieje.
    Podłączę kompa i sprawdzę czy ta opcja nie została wyłączona. Jest ktoś w stanie pomóc czym to na nowo zakodować.
    Rozumiem, że mam szukać SPIEGEL_KOMFORT_EINKLAPP lub czegoś podobnego. W jakim module i czym? NCS?
    Ostatnio edytowane przez mav571 ; 05-10-2014 o 18:17

  9. #19
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2013
    Posty
    68
    BMW
    e38
    Skąd
    Łomża
    Jeśli jest podłączone to sprawdz stan łożyska bo lubią się zapiekać druga żecz to silniczek a trzecia żecz to płytka scalona w lusterku ta z pamięcią mogła pęknąć przy uderzeniu.W moim przypadku miałem zapieczone łożysko i pękniętą płytkę scaloną.

  10. #20
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2014
    Posty
    45
    BMW
    E38 750i
    Skąd
    Wrocław
    Jak robię test przez inpe to się składają. To samo ze spryskiwaczami lamp. Podczas testu działają a podczas jazdy nie. Dodatkowo zaprogramowałem, żeby światła w aucie migały również przy otwieraniu samochodu oraz aby po ruszeniu blokowały się drzwi. Ale teraz nie zamyka się automatycznie szyba kierowcy :/ Coś jest ewidentnie napsute w kompie. Muszę znaleźć kogoś kto to ogarnie.

Podobne wątki

  1. Składane lusterka w e38 rocznik 94
    Przez hektorek106 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 04-11-2013, 18:06

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •