Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 20

Wątek: X5 E70 4.8 V8 - jak znosi gaz?

  1. #11
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Pawliko
    Dołączył
    Jul 2011
    Posty
    931
    BMW
    Audi A5 Coupe 2.7 TDI S-line
    Skąd
    Szczecin / Gryfice
    Blog
    4
    To widzę, że spalanie Andrew masz na takim w miarę jeszcze przyzwoitym poziomie. Tylko z drugiej strony, skoro piszecie że tak mało tam miejsca - butla w bagażniku przeszkadza, a w koło z kolei wejdzie pewnie ze 40-50l max. Tankowanie co 200km po mieście? Dżizas ;-)
    Czytam chętnie temat, mam nadzieję, że jeszcze się rozwinie, bo na wiosnę i u mnie w domu ma zawitać E70. W planie był diesel, ale również zaproponowałem 4.8lpg ;-)

  2. #12
    Doświadczony Użytkownik Awatar Saillupus
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    1,473
    BMW
    e65 760i 2003r , X5 4.6iS 2002r
    Skąd
    Szczecin
    Blog
    6
    Jak miałem 4.4 e53 w LPG to po mieście co 180km na stacji witałem a na trasie to nawet 300 się udawało zrobić :p
    było e38 730d 1999r, e38 750i 2000r, e53 4.4i 2001r, e46 330Ci 2001r

  3. #13
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Pawliko
    Dołączył
    Jul 2011
    Posty
    931
    BMW
    Audi A5 Coupe 2.7 TDI S-line
    Skąd
    Szczecin / Gryfice
    Blog
    4
    Co dwa dni tankowanie Patryku? Paranoja :D

  4. #14
    Vip Vip Awatar Patromierz
    Dołączył
    Jun 2011
    Posty
    659
    BMW
    E38 740iA & E65 730d
    Skąd
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Pawliko Zobacz posta
    Co dwa dni tankowanie Patryku? Paranoja :D
    Daj spokój ale lepszy interes o tyle, że płacisz w sumie połowę za taką samą przyjemność jazdy :P
    "Człowiek jest wart tyle co jego wóz. Trzeba o niego dbać"

  5. #15
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Pawliko
    Dołączył
    Jul 2011
    Posty
    931
    BMW
    Audi A5 Coupe 2.7 TDI S-line
    Skąd
    Szczecin / Gryfice
    Blog
    4
    Cytat Zamieszczone przez Patromierz Zobacz posta
    ale lepszy interes o tyle, że płacisz w sumie połowę za taką samą przyjemność jazdy :P
    Wiadomo, też 3x BMW miałem w gazie ;-) za dużo km robię na spalanie benzyny tymi autami. Chociaż teraz TFSI żywię PB98 ;-)

  6. #16
    Vip Vip Awatar damned1
    Dołączył
    Apr 2014
    Posty
    4,434
    BMW
    530e, 118i
    Skąd
    Wrocław
    Rozumiem, że spalania, które podajecie, są dla gazu? A ile te silniki palą benzyny?

    Ciężko mi powiedzieć ile moje V4.4 pali w mieście (obstawiam 15-16l PB95), ale na trasie Wrocław - Szczecin - Wrocław udało mi się ukręcić 9.9l (na jednym baku w obie strony i spalanie liczone wg. tankowania) ze średnią prędkością podróży 95km/h.

    Pytanie, czy faktycznie jest sens instalować LPG, gdy gaz nie jest już nawet x2 tańszy, a spalanie (zwłaszcza zimą) rośnie znacząco + trzeba doliczyć koszt instalacji?

  7. #17
    Zaawansowany Użytkownik Awatar dray
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    184
    BMW
    Alpina B10 V8 + X5 4.6is + 320d
    Skąd
    Lodz

    Post

    Cytat Zamieszczone przez Pawliko Zobacz posta
    butla w bagażniku przeszkadza, a w koło z kolei wejdzie pewnie ze 40-50l max. Tankowanie co 200km po mieście? Dżizas ;-)
    W e53 miałem butlę do której wchodziło 80L, w e39 mam butlę do której wchodzi 64L. Oczywiście obie w miejscu na koło zapasowe.

    Także te 40-50 to chyba montował jakiś złośliwy gazownik.
    http://7er.pl/signaturepics/sigpic5639_1.gif
    B10 V8 #282

  8. #18
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Pawliko
    Dołączył
    Jul 2011
    Posty
    931
    BMW
    Audi A5 Coupe 2.7 TDI S-line
    Skąd
    Szczecin / Gryfice
    Blog
    4
    Tak na szybko pomyślałem. w E38 miałem 70tkę, w E39 60tkę, ale pewnie nie ma zbyt wielkiej wnęki na koło w X5.

  9. #19
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Bingo
    Dołączył
    May 2014
    Posty
    401
    BMW
    E46 320Ci ,A8 D3 4,2
    Skąd
    Harklowa
    Jako ,że zawsze jest tylu zwolenników jak przeciwników gazu ja zawsze zalecam dokładne przeliczenie opłacalności takiego zabiegu :) LPG będzie opłacalne przy założeniu poruszania się autem po trasie na dłuższych odcinkach.Wtedy przy cenie PB 5,2 a LPG 2,60 (takie są w moim rejonie) będzie oszczędność.Przy założeniu spalania 10 l PB gazu łyknie 13 l więc stosunek 52 PLN do 33,80 wygląda ładnie - to 18,20 PLN taniej. Jak widać nie jest to połowa ! Przy użytkowaniu wozu na zakupy i częste odpalanie na mieście do tego jazda na krótkich odcinkach na każde 100km potrzeba będzie PB za jakieś 10 PLN więc oszczędności zostanie 8,20 PLN. W okresie zimowym jeździ się w większości na PB - w moim przypadku instalka przełączała na LPG po 5 km a do pracy miałem 8 :) Doliczając do całości wymianę wydechu ,droższy przegląd i konieczność wymiany kilku innych rzeczy ,którym LPG nie służy może się okazać to nie do końca opłacalne dla wszystkich.Przy X-sie z nieco większym silnikiem te wyliczenia będą oczywiście troszkę inne. W moim przypadku użytkując kiedyś 528 w większości na dojazdy do pracy i kilka razy w roku na dalsze wypady przy przebiegu rocznym 25 tys.km inwestycja okazała się średnio opłacalna :) Trzeba pamiętać ,że o instalację trzeba dbać ,kontrolować jaj parametry i wykonywać na bieżąco konieczny serwis. Dochodzi do tego też nie do końca przyjemny zapach towarzyszący takiemu rozwiązaniu i konieczność częstego odwiedzania stacji paliw.Nie jestem przeciwnikiem LPG ale osobiście mając kilka samochodów zasilanych gazem w przeszłości już mi do niego nie spieszno :)

  10. #20
    Zaawansowany Użytkownik Awatar chytrusek
    Dołączył
    Jun 2012
    Posty
    889
    BMW
    e38 740 M62B44
    Skąd
    Krasnystaw
    Ciekawe, że spalanie jakie podałeś, zgadza się z moim w silniku 4,4. Ktoś, kto dojeżdża 8 km do pracy, na pewno nie doceni LPG, szczególnie, jeśli większość z tej trasy przejeżdża na benzynie i na dodatek musi pakować kasę w regulacje i inne serwisy, a auto z małym silnikiem spala mu tak duże ilości podtlenku.
    Ja mam inne doświadczenia. Jeżdżę dużo, bo mimo, że jeżdżę zawodowo jako kierowca, to siódemką potrafię zrobić rocznie 40-60 tkm. Gaz mi się włącza po kilkuset metrach od domu, gdy silnik osiągnie temp. 40 stopni, a na regulacje nie wydaję nic, bo dobra instalacja nie potrzebuje takowych. (mam Prins, w którym jest jedynie jedna śrubka od ciśnienia w reduktorze)
    100 km przejechane na gazie w moim przypadku, to od 30 do 50 pln w zależności od tego, czy w trasie, czy w mieście. Na benzynę wydaję rocznie może 200 pln, więc ja nie mam wątpliwości, co do korzyści.
    Generalnie, myślę, że opłaca się założyć instalację, jeśli się jeździ dużo i nie należy na niej oszczędzać. Oszczędność 2 tys. na kosztach zemści się większym zużyciem paliwa i części instalacji oraz większymi kosztami serwisu.

Podobne wątki

  1. Bmw x5 e70 może ktoś się wypowie
    Przez xenon w dziale Allegro, Ebay i inne ...
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 08-06-2014, 11:16
  2. Ja mu w gaz, a on ...
    Przez ufo w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 05-04-2013, 08:11
  3. BMW E38 735i + gaz i E38 740i + gaz
    Przez tommekz w dziale Allegro, Ebay i inne ...
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 06-10-2009, 12:41

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •